Pixely (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný

Francie, 2010, 3 min

Patrick Jean

Matias Boucard

8bitovy arkadovy kratkometrazni geek masterpiece! Povinnost pro kazdeho, komu neco rikaji pojmy jako Space Invaders, Frogger, Donkey Kong, Pacman, Bomberman, Arkanoid a kdo je muze nalezite nostalgicky ocenit. Jedine co tomu chybi k dokonalosti a proc to nema az takovou stavu jak by mohlo mit je, ze po celou dobu nehrala genialni 8-bit hudba, ktera je pouzita az ve finalnich credits. 8/10(19.4.2010)

To je tak když se budete zbavovat starých věcí, tak vám Pacman sežere metro, Space invaders rozstřílí vaše auta, kostky tetrisu zničí vaše mrakodrapy, Arkanoid rozstřílí vaše cihly a Donkey Kong na vás hodí sud. :) http://www.youtube.com/watch?v=d0dE23jVLXw(15.4.2010)

Již nějakou dobu jsem měl nejasné tušení, že na naší zeměkrychli je vše složeno z kostiček, přestože to tak na první pohled nevypadá. Nyní se to potvrdilo a já si troufnu tvrdit, že každý, kdo v počítačovém pravěku pařil tetris, pacmana, arkanoid či podobné vykopávky, musí být tímto snímkem nadšen. Po prvním zhlédnutí mi úžasem ukáplo pár kostiček slin z mé hranaté drštičky a proto si mé obdelníkové oči vyžádaly reprízu dříve, než nekompromisně hranatý pacman sežere všechny stanice metra.(15.10.2012)

Paráda, hezký nápad vložit do reálného města útok osmibitových elementů. Arkanoid odráží cihly na mostě, pac man požírá stanice metra, donkey kong hází z mrakodrapu sudy...Opravdu moc pěkné ke shládnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=qASf5DEN_c4(10.4.2010)

Invaze 8bitových příšerek je děsivou vizí vývoje civilizace. Už dnes vetřelci z vesmíru, Space Invaders, zabírají i česká města. Nevěříte? Rozhlédněte se na ulici kolem sebe. Space Invaders na Wikipedii (Je to street art, pixely ze hry jsou k vidění v ulicích měst na budovách, značkách.) Teď už věříte? Podobné: Svět za 50 let(26.6.2010)