poster

Pixely (festivalový název)

 • USA

  Pixels

Krátkometrážní / Animovaný

Francie, 2010, 3 min

Režie:

Patrick Jean

Kamera:

Matias Boucard
 • GodComplex
  ****

  8bitovy arkadovy kratkometrazni geek masterpiece! Povinnost pro kazdeho, komu neco rikaji pojmy jako Space Invaders, Frogger, Donkey Kong, Pacman, Bomberman, Arkanoid a kdo je muze nalezite nostalgicky ocenit. Jedine co tomu chybi k dokonalosti a proc to nema az takovou stavu jak by mohlo mit je, ze po celou dobu nehrala genialni 8-bit hudba, ktera je pouzita az ve finalnich credits. 8/10(19.4.2010)

 • GigaPudding
  *****

  To je tak když se budete zbavovat starých věcí, tak vám Pacman sežere metro, Space invaders rozstřílí vaše auta, kostky tetrisu zničí vaše mrakodrapy, Arkanoid rozstřílí vaše cihly a Donkey Kong na vás hodí sud. :) http://www.youtube.com/watch?v=d0dE23jVLXw(15.4.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Již nějakou dobu jsem měl nejasné tušení, že na naší zeměkrychli je vše složeno z kostiček, přestože to tak na první pohled nevypadá. Nyní se to potvrdilo a já si troufnu tvrdit, že každý, kdo v počítačovém pravěku pařil tetris, pacmana, arkanoid či podobné vykopávky, musí být tímto snímkem nadšen. Po prvním zhlédnutí mi úžasem ukáplo pár kostiček slin z mé hranaté drštičky a proto si mé obdelníkové oči vyžádaly reprízu dříve, než nekompromisně hranatý pacman sežere všechny stanice metra.(15.10.2012)

 • Ruuzha
  ****

  Paráda, hezký nápad vložit do reálného města útok osmibitových elementů. Arkanoid odráží cihly na mostě, pac man požírá stanice metra, donkey kong hází z mrakodrapu sudy...Opravdu moc pěkné ke shládnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=qASf5DEN_c4(10.4.2010)

 • Houbos
  *****

  Invaze 8bitových příšerek je děsivou vizí vývoje civilizace. Už dnes vetřelci z vesmíru, Space Invaders, zabírají i česká města. Nevěříte? Rozhlédněte se na ulici kolem sebe. Space Invaders na Wikipedii (Je to street art, pixely ze hry jsou k vidění v ulicích měst na budovách, značkách.) Teď už věříte? Podobné: Svět za 50 let(26.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace