Pixely

Krátkometrážní / Animovaný
Francie, 2010, 3 min

Patrick Jean

Matias Boucard

New York je z obrazovky do odpadu odloženého televizoru napaden osmibitovými kreaturami, vycházejícími z dosovských PC her, a postupně jimi pohlcován a ničen až do chvíle, než se z naší modré planety stane zeměkrychle. (kikulin)

C0r0ner

To je tak, když se urodí špičkový nápad a ještě se k tomu přidá bezvadné zpracování, to se pak dějí zázraky. Škoda jen jedné věci, že to bylo tak krátké. Na tomhle místě obvykle píšu, že by to chtělo celovečerák. Ten už bohužel máme, a tak raději nenapíšu nic, protože bych se zase akorát zpětně nasral nad tou ubohostí. 95% ()

-bad-mad-wolf-

Tetris, Arkanoid, Donkey Kong, Space Invaders, Pac Man - to byly hry mého dětství, v té době už zastaralé a známé především díky všelijakým konverzím pro kazetkové hry z tržnic. Dnes začínají být primitivní i pro mobilní telefony (update 2014 - ne, na telefonech už to člověk taky nenajde), každopádně stály na začátku gigantického boomu počítačových her a de facto opravdu začaly pixelizaci celého světa. Moc hezká pocta a bezmála geniální nápad. ()

MickeyStuma

Úžasná vzpomínka na 8-bitové hry z 80.let, které si dnes už z nové mladé generace asi málo kdo umí představit. Několik těch nejznámějších her jsou zasazeny do reálného velkoměsta New Yourku čímž je nám ukázáno, jak by to mohlo vypadat ve skutečném životě. Dobrý nápad dobře zpracovaný a to do pouhých tří minut. A tyto tři minuty skutečně stojí za to. Lepší pocta těmto hrám už snad ani být nemohla. ()

GodComplex

8bitovy arkadovy kratkometrazni geek masterpiece! Povinnost pro kazdeho, komu neco rikaji pojmy jako Space Invaders, Frogger, Donkey Kong, Pacman, Bomberman, Arkanoid a kdo je muze nalezite nostalgicky ocenit. Jedine co tomu chybi k dokonalosti a proc to nema az takovou stavu jak by mohlo mit je, ze po celou dobu nehrala genialni 8-bit hudba, ktera je pouzita az ve finalnich credits. 8/10 ()

• Font názvu filmu je nakreslený Markem Colemanem z firmy Bitmap Brothers, použitý například ve hře „Xenon 2: Megablast“. (kriplozoik)