Studna (festivalový název)

Indie, 2009, 120 min

Girish Kulkarni

Sudhir Palsane

• Niktorius

Zoufale nudný artistní kýč, který si myslí, že umění se dělá záběry na hezkou přírodu a postavami, které se občas hlasitě zamyslí nad otázkami života, vesmíru a vůbec.(12.10.2011)

• JFL

Stejně jako jakýkoli jiný kýč i nový film režiséra snímku "Divoký býk" uvedeného v Karlových Varech v roce 2008 nabízí okouzlení, dojetí a osudovost, hezky zploštěné do jednoho snadno stavitelného tvaru. Navíc využívá platformu etnografického přístupu, kterou lze operativně nazvat „Cestománie bez komentáře“. Vyprávění má částečně podobu listování momentkami z cesty po Indii, lépe řečenou líbivou publikací pro lidi, kteří rádi jezdí prstem po mapě a ještě radši vidí takové obrazy z příslušné země, jaké mají zažité na základě opakovaně utvrzovaných klišé. Na tento podklad je naroubováno stejně jalově povrchně ztvárněné pojednání o tom, že vyrovnat se se smrtí někoho blízkého je těžké.(9.4.2010)

Nasazuji standardní hodnocení pro "festivalový" film, ze kterého jsem po hodině odešel a před tím půl hoďky prospal(9.7.2010)

• bassator

45th KVIFF 2010 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Vihir / THE WELL / Studna)(17.8.2011)

Jedno z příjemných překvapení. Jako úvod do indické kinematografie améliovsky hravé a skousnutelné.(13.7.2010)

Pro me docela sympaticka zalezitost. Mam rad indickou barevnost, hravost, lehkost s jakou ziji a toci filmy. Pokud vam prijde Indie jako nudna zeme, procenta si klidne dejte nizsi.(10.7.2010)

• pOne

Indická haluška, která mě nijak neoslovila. Děj zde naprosto neexistuje, celý film se tak nějak motá pořád dokola. A tak jediné, co jsem si z této projekce odnesl, je pár pěkných záběrů a možná místama zajímavý hudební "podkres" (zvuk byl dost předimenzovaný, takže slovo podkres není asi to pravé) :) Pro mě jeden ze dvou nejhorších filmů 45. MFF KV, které jsem měl možnost vidět.(9.7.2010)