Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

fordhont

Ten chlap mě víc jak polovinu filmu neskutečně sral (ještě v češtině s hlasem Libora Boučka). Konec tomu dal dost jiný rozměr a zachránil hodnocení, i když to nemuselo být tak... no však víte. ()

subic

Anne Hathaway = pro mě nikdy žádná očekávání. Ale tady to vypadá, že už dospěla, navíc s krátkými vlasy jí to docela sekne. Takže kdo nic nečeká, nebude zklamán, dokonce může být i velmi příjemně překvapen, tak jako jsem byl i já. Děj se rozjíždí velmi velmi pomalu... Londýn mě sežral... ale jak se postupně rozjíždí, tak je to jen lepší a lepší. A konec, konec je úplně nejlepší, ne aby tě Oťas napadlo odejít před koncem. Nejsou to úplně čisté 4 hvězdy, je to tak 75%. ()

Tominni

Vzůru na procházku všemi 15.červenci posledních dvacet let, společně s Emmou a Dexterem, kteří jsou spoustu let jen přáteli, i když to pouto mezi nimi je mnohem silnější. Skvělá A. Hathaway, krásně to s J. Sturgessem funguje, mně ani nevadí tak moc kritizovaný konec, pro mě byl OK a film rozhodně patří k těm lepším romantickým dílům. ()

Pavlunka

První třetina je neskutečná nuda, druhá je průmerná a třetí je dobrá. Konec zvláštní. Víc jak 3* dát nemůžu... ()

gicous

Způsob, jakým je film napsaný a natočený, nedává absolutně žádnou šanci na jakýkoli divácký prožitek. 2/10 ()

nula87

Přijatelná romantika, která kdyby si odpustila v poslední čtvrthodině všechny ty klišé, mohla být i za 4*. 60% ()

VlastaFlaksa

Děj filmu se posouvá odnikud nikam, po půlhodině se pořád nic neděje a hlavní hrdinové pořádně neví, co vlastně chtějí. Tohle má být romantika? Děkuji, nechci. ()

teba

Co jinýho číst na dovolený ve Francii než Kunderu...;o) Film stojí hlavně na Anne s Jimem, oba sympaťáci, takže i přes pár nedostatků (včetně konce) hodnotím kladně :o) 7/10 ()

Valeria_D

Jak se dva lidé vyvíjejí a jdou svou cestou a přitom společně, a to vždy ve stejný den rok za rokem a zároveň je to táhne k sobě. Někdo musí dozrát, aby zjistil, jak mu je druhý vzácný, ale co když je pozdě...,,Ať se zítra stane cokoliv, máme dnešek". ()

La.Nia

Celý film nás tvorcovia totalne nudia a a zrazu ked uz by film mal pomaly koncit tak BUM a skoro vas vystrelí zo sedacky. Naval emocii v poslednych minutach filmu sice fungoval, ale nie tak aby film ako celok stal za vacsie povsimnutie. Mozno je to tym ze som od toho filmu cakala naozaj vela a dost som sa nan tesila ale osobne som bola velmi sklamana. U mna su tri hviezdy pri tomto filme silno nadpriemerne hodnotenie ale Anne je Anne a tej proste tu ulohu tak ci onak nech uz je film akokolvek nudny budete verit ()

lulu37

Zdrvujúca romantická dráma, ktorú nepozerajte bez pár balíčkov vreckoviek. Nepíšem len o konci ale o celom priebehu. Toľko emocií som v sebe mala naposledy pri pozeraní P.S I love you...One day je príbeh o tom, ako vám môže zmeniť naozaj jeden deň život. Ako vám ho môže zmeniť jeden človek. Mne osobne ho zmenil istý pán Scherfig s jeho poslednou pol hodinkou...ale nie srandujem :) Priznávam trošku ma dorážal ku koncu filmu, ale aj tak natočil niečo krásne. ()

Miueczka

Milé překvapení....prostě uhodil hřebíček na hlavičku...konečně i tak trochu jiná romantická komedie...i když nejsem si jistá zda bych to komedií nazvala. Krásný příklad toho jak se lidé navzájem ovlivňují i když by mnohdy nechtěli. ()