poster

Jeden den

 • USA

  One Day

 • Slovensko

  Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

Externí recenze k filmu (8)

 • FanMovie.cz (Jan Hauer) ****

  "Základním stavebním kamenem všech filmů s romantickými prvky je dobrý výběr ústřední dvojice. U Jednoho dne měl někdo hodně šťastnou ruku, mezi oběma hlavními představiteli panuje na plátně výborná chemie a jejich vztah působí přirozeně jak v kamarádské, tak v milostné rovině." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) *****

  "Naraz začnete pocitovo lietať. Film Vám vchádza pod kožu. Film Vás nenechá na pochybách, že je tak vynikajúci ako Remember me v hlavnej úlohe s Robertom Pattinsonom. S rozdielom, že prostredníctvom filmu sa možno aj dozviete odpovede na otázky života." (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "O románe z prostredia súčasnej Veľkej Británie Jeden deň sa píše ako medzinárodnom bestselleri. Jeho filmová verzia sa sotva dočká takéhoto označenia. Ale vznikol kultivovaný film o vzťahoch našich súčasníkov, ktorý zaujme. Známy aforizmus vraví, že láska je dostupná mnohým, ale priateľstvo je…" (více)

 • Filmserver.cz (Jan Jaroš) *

  "Jde totiž o samoúčelný, dramaticky násilný počin, odhalující jen falešnost celé konstrukce - a musím připomenout, že podobného úhybného manévru se dopustil i Jiří Vejdělek ve svém nejnovějším filmu Muži v naději. Měla-li být tak zakryta mělkost dosavadního vyprávění, nastal pravý opak; tragický…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Objektivně řečeno je Jeden den úplně zbytečný kousek, který nepřináší moc nového a zajímavého. Pokud ale souhlasíte s tím, že film nemusí být bezchybný, aby byl moc dobrý, máte pořád šanci si ho užít. Sám uznávám, že těch "ale" je strašně moc, "ale" dobrý pocit je nakonec vždy tím, čemu jde…" (více)

 • MovieMania.sk (Slavomír Sochor) ****

  "Pri filme Jeden Deň určite budete rozmýšľať, možno v ňom nájdete aj niečo zo seba. Pokúste sa však nemyslieť, len tak sa povznášať so Sturgessom, Hathawayovou a farebným dáždnikom po tmavých uliciach Londýna, Paríža či Edinburghu..." (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Některé dny mají nulovou informační hodnotu, jiné zase pár stráví diskutováním o věcech, které se děly mimo tohle magické datum (protože vidět je zkrátka nemůžete!). A celé to dohromady působí jako jeden průměrně zrežírovaný slepenec, jehož závěrečných dvacet minut vyloženě protrpíte." (více)

 • Topzine.cz (Tereza Janíková) ***

  "Nevyváženost, nevyrovnanost, nesourodost, nerozhodnost – právě to je finální charakteristika Jednoho dne. Zajímavá struktura, ze které by se však dalo vytřískat mnohem víc. Emoce, jež se podařilo předat jen napůl. Parádní momenty i klišé těžkého kalibru. Déle než jeden den v nás proto zůstane…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace