poster

Až na kraj světa (TV seriál)

 • anglický

  Journeys to the End of the Earth

 • anglický

  Land of Fear, The

Dokumentární

Austrálie, 1999, 13x50 min

 • Enšpígl
  ****

  Škoda že to dávají v neděli odpoledne a ještě ke všemu v létě čili šance že uvidím všechny díly je téměř nulová, ale musím se přiznat, že bych rád, protože už po jednom díle můžu říct, že je na co se dívat a co poslouchat. Vlastně ani nevím jaký díl v pořádí jsem viděl - LIDÉ OHNĚ: IRÁN - Moc potřebný cestopis, hlavně proto že výrobci pravdy a stavitelé veřejného mínění média, vytvořili na Irán a o Iráncích naprosto zcestný pohled a právě tenhle díl věci dává na pravou míru. Poznáme obyčejné Iránce v podobě o jaké jsem slyšel od jiných cestovatelů tedy jako přátelské, otevřené lidi, kteří nevahájí pozvat cizince k sobě domu a podělit se s ním o jídlo i pití. Irán, stejně jako každá země má své zvyky a tradice a jeden z nich si tady průvodce pořadu dokonce vyzkouší ! Průvodce na první dojem působí hodně nedobrodružně, ale zdání klame a po chvilce mě ten australskej kluk byl hodně sympatickej, zejména jeho sarkastický poznámky, tady si myslím že dabing hodně ubližuje. Snaha jít vstříc zažitkům, přicházet do styku z místníma a originální cestovatelský cíle dělají z pořadu mimořádně kvalitní, zábavný, ale i poučný zážitek. Svahilští Sindibáti - nádhera, pokud máte rádi námořní dobrodružství a slabost pro plachetnice bez monitoru a litujete že v rodním listě nemáte napsáno, mořský vlk, pak si dejte Tv do prostřed pokoje a udělejte kolem ní oslavnej taneček, protože tohle mořský putování po východafrickém pobřeží si ho fakt zaslouží. Možná to pro někoho může být nuda, ale kdo jednou držel v ruce kormidlo plachetnice byť třeba na Jadranském moři bude nadšen. Každá zastávka u břehu nás navíc zase obohatí o nějaký ten zvyk či tradici místních obyvatel. Z tohoto dílu jsem nadšen.(6.6.2011)

 • Petike
  *****

  Prvý dokumentárny seriál Davida Adamsa, ktorý som videl. Ani po rokoch nenudí a navyše. Obsahuje niektoré, dnes už bohužiaľ drahocenné záznamy - napr. pravdepodobne posledné nakrútené zábery afghánskych sochov Buddhu, ktoré Taliban nanešťastie zničil iba o nejaký rok či dva neskôr. Tak trochu dokument, ktorý je momentkou stavu týchto lokalít koncom 90. rokov. Vrátane lokalít, ktoré už pravdepodobne nikdy znova nepovstanú vo svojej pôvodnej kráse.(15.6.2015)

 • Zemi11
  ****

  Viděl jsem pouze díl o Afghanistanu. Ale dle všeho to vypadá, že nejde o tradiční západně mediální vymývání mozků o teroristech. Poutavý objektivní dokument. Pod pokličkou tisícileté historie.(12.1.2014)

 • mr.filo
  ****

  8.-Hledání Iásóna a Argonautů , 9.-Ztracení afghánští Buddhové , 11.-Tajemství černých faraonů, 12.-Ztracený svět Rudých Khmerů, 13.-Staré libyjské válečné vozy(1.11.2012)

 • d-fens
  ****

  nerobím to často, ale tentokrát sa odvážim hodnotiť už po prvej videnej časti o Afghánskych Budhoch. Ten chlapík mi nie je zase až tak sympatický (je to profesiónálny fotograf z "vojnových oblastí"), klasický blonďaví austrálec, ktorého si dokážete predstaviť skôr niekde na surfe ako "na kraji sveta", ale po videní jedinej časti som musel uznať, že vie, ako sa správať v cudzích kultúrach, ako komunikovať s miestnymi a keď sa dá, dosiahnuť svojho (v tomto prípade natáčať na inak zakázaných miestach). Nepovyšoval sa, nevysmieval, nemal unáhlené závery a bolo vidno, že sa v tamojšej kultúre orientuje. Rozhodne chcem vidieť aj ďalšie časti...(18.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace