poster

Jsem číslo čtyři

 • USA

  I Am Number Four

 • Slovensko

  Som číslo štyri

 • Austrálie

  I Am Number Four

 • Velká Británie

  I Am Number Four

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

Diskuze k filmu (134)

  • 10.12.2010  13:11
  damned
  (hodnocení, komentáře)

  hm... a něco aspoň trošičku originálního by nebylo?

  • 10.12.2010  13:06
  sniper18
  (hodnocení, komentáře)

  Ešte úvod traileru vyzerá zaujímavo, ale potom to na mňa pôsobí dojmom typického teenagerského seriálu, ktorého tématika ma absolútne nebaví. Škoda, režisér aj Olyphant sú dobrí, ale toto pravdepodobne vynechám.

  • 10.12.2010  01:28
  Redi
  (hodnocení, komentáře)

  Další průjem se superschopnostma... hm... tak třeba příště.

  • 8.12.2010  13:31
  AkrObatiX
  (hodnocení, komentáře)

  Tak nový trailer vypadá hodně zajímavě těším se.

  • 8.12.2010  11:35
  Lateef
  (hodnocení, komentáře)

  Caruso mě ještě nezklamal a po shlédnutí nového traileru naskakovala mírná husí kůže... vypadá to i na návštěvu kina...

  • 7.12.2010  05:48
  Gotrek01
  (hodnocení, komentáře)

  Na ten film se musím mrknou už jen kvůli té skvělé debatě mezi honajzem a Wyschem :))))) Můj pohled na celou věc je stejný jako honajzův a myslím, že to Wysch nějak nepobral (bez urážky) .. Wyschi - zkusím Ti to objasnit i - honajz tím, že napsal "Tak já nevím, z traileru mám pocit, že jsou to Heroes v bleděmodrým, nějaký mladík s nadpřirozenými schopnostmi zachraňuje svět, v poslední době originální jak zombie filmy." nemyslel, že by od příběhu toho filmu čekal bůh ví co.. zkrátka nic nového se čekat nedá.. ale zajímá ho hlavně jak to bude natočené, jestli hudební podtext filmu bude dobrý a vtáhne diváka.. jestli to herci dobře zahrají, kostýmy, kamera, výprava a v neposlední řadě dobrý střih.. Hele, ale oběma dvěma, aby jste se nehádali, doporučuji film IP MAN a myslím, že po dlouhé době budete překvapení nádherným zážitkem u filmu :)

  • 4.12.2010  22:47
  zahubicku
  (hodnocení, komentáře)

  V tom traileru na konci jak jde v těch jiskrách, tak mi to strašně připomělo CoD:MW2 :D (myslím cover hry )

  • 1.12.2010  01:39
  marish_maja
  (hodnocení, komentáře)

  uz sa tesim :)

  • 8.11.2010  11:15
  honajz
  (hodnocení, komentáře)

  Wysch : Vidím, žes nic nepochopil. "16letý mladík má nadpřirozené schopnosti" NENÍ příběh, ale atribut. Značně profláklý atribut. Kdyby to byl aspoň 60letý magor s Alzheimerem, tak je to trochu originální. Ale máš pravdu, debata je to neplodná, také ji uzavírám.

  • 1.11.2010  23:25
  Wysch
  (hodnocení, komentáře)

  Tímto TVÝM výrokem tuto diskuzi končím:
  "Tak já nevím, z traileru mám pocit, že jsou to Heroes v bleděmodrým, nějaký mladík s nadpřirozenými schopnostmi zachraňuje svět, v poslední době originální jak zombie filmy."
  Nechme každého, kdo si tu ten flejm přečetl, ať si z tvých slov udělá výpověď sám. V tomto výroku dle mě kritizuješ příběh, a nikoliv formu. Otázkou pak ale je, jestli nemáš jen popletená slova a nepleteš si něco důležitého, nebo jestli se neumíš vyjadřovat. 

  Z mé strany konec, já svůj argument přednesl, nedočkal jsem se protiargumentu, anýbrž pouze "děláš ze sebe pitomce". První se prosím nauč číst, pak kritizuj ostatní, že nevidí pod rozměr tvých inteligentních slov. Děkuji. Opět odškrtávám, jestli chceš reagovat dál, vzkazník.

  • 27.10.2010  23:18
  honajz
  (hodnocení, komentáře)

  Wysch: No vidíš, naštval ses tak, že ses snížil na mou úroveň... A přitom já ti nenadával do pitomců, ale konstatoval, že ho ze sebe děláš. Je v tom určitá nuance. Stejně jako ve všech mých předchozích příspěvcích. Nuance, které ti unikají. Nemůžeme diskutovat, když nejde najít společnou řeč. Abychom našli společnou řeč, bylo by potřeba. abys nevnímal to, co jsem napsal, pouze povrchně, ale zamyslel se nad tím. Třeba tebou za WTF označený rozpor. Odpověděl jsem na to už dvakrát. Nečekám originalitu od příběhu - a proto ti ani nic originálního jmenovat nebudu, leda nějaké příběhy čtyři tisíce let staré -, ale čekám originalitu od zpracování a výpovědi. A to se, nezlob se na mne, dá poznat i z traileru. Zvlášť když máš pár filmů nakoukáno. Rád se budu mýlit, ale na základě zkušeností mi podle traileru přijde, že I am Number Four nebude originální ani co se zpracování, natož výpovědi týče. (A že má neoriginální příběh, je mi tak nějak šumák.) Tož tak.

  • 27.10.2010  21:27
  Wysch
  (hodnocení, komentáře)

  honajz: Předem sorry za zpožděnou odpověď, ale to víš, musím dohánět vzdělání.
  Akorát tě znovu odkážu na mého milovaného Afera, tedy to, co už jsem tu řekl. Sám říkáš, že existují čtyři zápletky (ano, tuším, že říká, že čtyři), a přitom odsuzuješ to, že je to kafemlejnek zápletek předchozích? Vskutku jsem tedy pitomec, ale nechápu tuto logiku, odsoudit neoriginalitu a hned si sám odpovědět, že originalita vlastně už podle Aristotela nejde dosáhnout? Sprostě (a tím myslím vulgárně, čímž myslím lidově) řečeno: WTF? 
  Neboť ty jsi neodsoudil řemeslo ve svých slovech (poprvé), ty jsi odsoudil zápletku.
  Škoda, že už se na gymnáziích neučí rétorika, to bys na argument odpověděl protiargumentem, ty ovšem odpovídáš pouze urážkami, a tak znovu prosím, když tedy hledáš originalitu, jmenuj originalitu. A vrať se zpátky po svých slovech, na která jsem argumentoval - ano, protože ty odsuzuješ film na základě přesně toho, na co poté meleš svůj dlouhý odstavec - že není originální, a důležité je (ve zkratce) řemeslo, které - nevím jak - dokážeš posoudit z nicneříkající ukázky, tedy traileru, který v 90% případů od filmu velmi odlišný jest. 
  A tak nazývej ostatní pitomci, ale ti ostatní nechť si udělají názor na tebe a mně podle toho, jak vedeme diskuzi. Ty ji nevedeš, ty hned urážíš svého oponenta jako pitomce. Kdybych byl téhož ražení jako ty, nejspíš bych tvůj výkřik do ztracena považoval za poslední snahu dokázat sám sobě, jak jsi silný. Takto ji považuji jen za nedokonalost českého vzdělání a anonymitu internetu. Věřím tomu, že v reálu bychom se nakonec dobrali téhož závěru. Nebo podobného.


  A znovu, sorry za zpožděnou odpověď, ale to víš, zrovna čtu skripta k antické filozofii a doháním vzdělání a na rozhovor s tebou jsem upřímně zapomněl. A za to sorry. Teď už si tuhle diskuzi zaškrtávám a budu ji sledovat :)

  • 26.10.2010  14:14
  Santek
  (hodnocení, komentáře)

  Jo, je to obyčejné HEROES Movie..... .-)

  • 19.10.2010  22:11
  HUMOOOO
  (hodnocení, komentáře)

  od Carusa sa mi páči Disturbia,Zlodej životov

  • 19.10.2010  20:02
  TheDarKnig
  (hodnocení, komentáře)

  ale chutnat ti nepřestane stejně, ne? Jinak trailer zatím příliš nenalákal, v tom s tebou souhlasím, takže (a v tom zase souhlasím) spoléhám na režisérův přístup. Oko dravce mně bavilo hodně a Disturbia vypadá velmi zajímavě (ale stále se k ní přes ty kupy filmů nevím přehrabat). Pettyfer - žádnej zázrak, ale na Olyphanta se těším. A taky bude pěkné vidět Quinn Fabray mimo roli roztleskávačky. I když nevypadá tak hot jako tam

  • 17.10.2010  10:34
  honajz
  (hodnocení, komentáře)

  Wysch: Přečti si Aristotelovu Poetiku, ať víš, o čem mluvím a neděláš ze sebe veřejně pitomce. Tolik, co se originálnosti námětů týká. Na zbytek jsem ti taky odpověděl, ale rozvedu to, když to nechápeš. Film nedělá jen příběh, jedno jestli originální nebo neoriginální. Dělá jej také určitá výpověď režiséra, co chce říct, dělá ho kamera, výprava, chytrý scénář, herecké výkony, hudba, barevné ladění atd. atd. V současné době všichni točí nejen neoriginální náměty (teenager s nadpřirozenými schopnostmi), ale také na jedno brdo, co se kamery (často roztřesené) a obrazového podání (hodně scén v noci, jinak vše přes modré a zelené filtry) týče. Soudě podle traileru tenhle film bude to samé v bleděmodrým, co už jsme viděli. (Teď mne napadá, že asi budeš oponovat tím, že se chceš u filmu bavit a nějaká výpověď režiséra je ti ukradená. Taky se chci u filmu bavit. A taky mám rád řízek a bramborový salát. Jenže když mi ho budou furt cpát pořád dokola a pořád ve stejné úpravě, už mě moc nezabaví.)

  • 16.10.2010  09:39
  HUMOOOO
  (hodnocení, komentáře)

  Wysh:s tým hľadaním súhlas.

  • 16.10.2010  02:07
  Wysch
  (hodnocení, komentáře)

  honajz: Špatný vzdělání, viď? Kdybyste brali na střední starověkou literaturu, nebudeš se tu ohánět kafemlejnkem, když jedinej bláboj vypouštíš ty.
  Neboť nevedeš diskuzi, na argument nepodáváš protiargument, jen politickou vytáčku. Ale to asi těžko vysvětlovat tomu, kdo nezná pravidla dialogu potažmo diskuze.
  Proto znovu prosím, zareaguj na mou reakci, neboť ty si stěžuješ na neoriginalitu, a jmenuj deset uměleckých originálních věcí za poslední dva tisíce let. Deset. To bys ty, který uznává originalitu, mohl přece vymyslet. Já originalitu nehledám, proto ji nehledej ani u mne.

  • 15.10.2010  16:45
  honajz
  (hodnocení, komentáře)

  Wysch: Nu, sám taky nejsi nijak originální. To, co píšeš, používá na obhajobu kdejakého blábolu, který se mu zrovna líbí, milion a půl lidí. Jenže já netvrdím, že mi jde o originální zápletku, ony jsou myslím podle Aristotela nakonec stejně jen tři nebo čtyři a točí se pořád dokola. Jenže pouze zápletka dílo nedělá. A tohle asi kafemlýnku těžko vysvětlovat.

  • 15.10.2010  01:33
  Wysch
  (hodnocení, komentáře)

  honajz: Blbej přístup. Jmenuj mi DESET věcí na světě za poslední dva tisíce let, které jsou nějak originální. A myslím tím umělecké věci, nikoliv vědecké, náboženské či filozofické. Hledat originální zápletku po skoro třech tisících letech evropskýho literárního vývoje je podle mě hloupost. Proto tě ostatně tento tvůj "varovný signál" mockrát nezklamal. Zklamal jen tehdy, když jsi to něco originálního viděl poprvé, a přesto to na světě už někdo použil.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace