Jsem číslo čtyři

Som číslo štyri

• Austrálie

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

Je to sympatický mladík, pochází z planety Lorien, říká si číslo čtyři a z jeho druhu už, po vyhlazení nepřátelskými Mogadoriany, zbylo jen pár. Se svým strážcem se stěhuje velmi často z místa na místo, protože není nikde v bezpečí a vyzrazení by ho mohlo stát život tak, jak se to stalo osudné pro jeho tři soukmenovce před ním (odtud tajemný název "Jsem číslo 4") Od nás se nijak vzhledově neliší, ale je obdařen zázračnými schopnostmi, které však ještě neumí dostatečně používat. V praxi to znamená, že se mu rozzáří dlaně a pak umí vrhat předměty několik set metrů daleko, pekelně rychle běhá a má obrovskou sílu. Ve filmu je však plně předveden jen zlomek jeho schopností a to je docela škoda. Má však jednu slabinu. I on, přestože pochází z jiné planety, se umí bezhlavě zamilovat. Na jedné střední škole, kam dochází pod falešnou identitou, střetně dívku, pro kterou ztratí hlavu a jeho úhlavní nepřátelé už větří jeho stopu. Milovníkům dospělejších scifi bude vadit jednodušší styl vyprávění, jaký tvůrci pro příběh zvolili. Náctileté publikum však film přijme bez problémů, protože obsahuje vše, co mladé publikum má v oblibě. Padají tady hlášky na současné internetové fenomény nebo seriálové ikony, ačkoliv hlášky to nejsou zrovna úderné. V hlavní roli září pohledný mladík Alex Pettyfer, z kterého dívky budou mít mdloby a mužské publikum zase bude slintat nad novou hvězdou Teresou Palmer, která svým agresivním sexappealem pokoří v jedné minutě vše kolem sebe. Timothy Olyphant jako dobrácký a starostlivý strážce už asi zažil lepší role, ale s šedivými skráněmi už se pomalu přehrává do mužů v letech. Nepřátelští Mogani nemají zrovna charisma na rozdávání, ale finální střet s nimi stál za to a byl pořádně zběsilý. Film má i klidné pasáže, režisér Caruso dávkuje emoce směrem k divákovi velmi úměrně a několikrát za film přijde s nějakým neotřelým nápadem. Rád sází na akci, takže není prostor pro nudu. A o to šlo tomuhle snímku především. 80%(13.3.2011)

Emo teen kombinace Hvězdných válek,pána prstenů,bladea,galaxy quest,star treku,twilight ságy a snad i sindibáda :-D Neskutečně napínavý začátek,charismatický Olyphant,nabušená školní romantika....po hodině filmu ovšem přicházi neskutečný kopanec do xichtu,logika mizí jako pára nad hrnec a what the fuck střídá ještě větší what the fuck :-D i přes neskutečně vypatlaný(scénáristicky) konec,mě to celkem slušně bavilo.Je to přímočaré,chtěl sem říct né blbé,jenže to se ke konci změní v totální debility ;-) ale nějakou záhadou mě to slušně zabavilo :-) Další film kterému dám pár hvězd a můj bratr ho určitě pošle tam...kam vlastně svým způsobem patří...do odpadu :-) u mě ve vnitřním boji mezi logikou a opravdu lehkou zábavou...dnes vítězí ta zábava ;-) 58%..... přesně tak! :-)(20.5.2011)

D.J Caruso nesklamal ani tento raz. Musím povedať, že pre mňa mu Im Number For vyšiel úplne najlepšie ako to len ide. Pri vizuálnych efektoch, ktoré nám ponúkol som nenašiel ani najmenší kúsok, o ktorom by som mohol pochybovať. Je pravda, že dej je troška pre teenegerov, ale mne osobne to vôbec neprekážalo. Skôr ma mrzí, že dej išiel tak rýchlim tempom, ale v konečnom dôsledku som naozaj veľmi spokojný. Videné v kine 90% .... Soundtrack Trevor Rabin:1. Welcome to the Jungle [1:56] ,2. #3 Ashed [0:50] ,3. Who We Are [3:03] ,4. Water Vision [0:59] ,5. Getting to Know Sarah [3:28] ,6. OK, We'll Stay [3:05] ,7. Finding Henry [2:31] ,8. VI to the Rescue [3:42] ,9. IV and Sarah Escape [1:50] ,10. Pack Your Things [1:37] ,11. Mog Shop and Feed [1:00] ,12. Henry Dies [1:25] ,13. Hit Me With Your Lumen [2:49] ,14. Forest Fight [2:28] ,15. Going to a Party [1:29] ,16. Darkroom Lumenary [1:06] ,17. Rising from the Ashes [1:00] ,18. Warehouse Search [3:14] ,19. Commander Mog Explodes [2:29] ,20. Quarterback Intuition [1:07] ,21. We Know Where to Go [3:06],(10.4.2011)

• playboxguest

Jumperové uměli skákat, takže po nich šli, hlavně teda po tom co vypadal jak mladej Skywalker a za ním si to baletil Billy Elliot. Tihle pubertální x-meni si uměj po návratu z hospody posvítit na klíčovou dirku vlastníma rukama a sem tam maj i jiné lehce nadlidské schopnosti, takže po nich jdou, hlavně teda po tom co vypadá jak Stormbreaker a ještě ho hlídá samotný Hitman. Celý je to ale tak nudně slátaný, jako by Jumper navštívil střední školu Twilightskou a nebýt toho celkem solidního boje o přežití na konci filmu, unudím se k smrti. Za ten konec bych málem dala i tři hvězdy, to by ale nesmělo být toho, že hlavního hrdinu celou dobu pronásledujou tři šmejdi z vesmíru a když ho najdou, je jich najednou celej štrůdl a koukat na to jak proti sobě v láskyplném shledání rozjížděj laserový paintball alá klaďasové modrá, záporáci červená, je taky docela pruda.(30.8.2011)

• eLeR

Zase raz jeden tínejč film ... tento raz to nezachránil, ani inokedy charizmatický Pettyfer a ani ohňovzdorná Palmer, jediné plus je soundtrack so skvelými Kings of Leon a The Temper Trap a jeden fajin song ... http://www.youtube.com/watch?v=h4tqw5uy_74(5.10.2013)

• - Podobně jako ve filmu Pán prstenů (elfština) i v tomto snímku se objeví vymyšlený jazyk - mogadoriánština. Údajně jeho podobu hodně ovlivnily angličtina, stará latina a slovanské jazyky. Herci před spuštěním natáčení dostali zvukové nahrávky, aby se mohli mogadoriánštinu naučit. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který je první knihou ze série "Lorien Legacies series" od Jamese Freye a Jobieho Hughese. Knižní titul se držel po dobu sedmi týdnů v žebříčku The New York Times coby bestseller v kategorii dětský román. Studia Touchstone a Dreamworks zakoupila práva k celé knižní sérii. (Terva)

• - Na soundtracku se podíleli známí interpreti jako například kapely Kings Of Leon nebo zpěvačka Adele, ale i méně známí Jimmy Eat World nebo The Temper Trap. (toy79)