Jsem číslo čtyři

• Austrálie

Sci-Fi / Thriller / Drama / Dobrodružný / Akční

USA, 2011, 105 min

• Flakotaso

Snad ještě o něco horší než Twilight, počínaje ošklivou a naprosto bezcharakterní vizuální stránkou, přes směšně přepjatou hudbu, která se marně snaží vyvolávat dojem, že jde o něco víc, než jen o čupr blond kštici hlavního hrdiny a konče tristním castingem, kde budete sympatického herce hledat opravdu marně. Nemluvě o tom, že téměř všechny akční scény se odehrávají v naprosté tmě, na což jsem schopný reagovat jenom zaklepáním na čelo. Když už jsem v úvodu načal srovnávání špatný/horší, tak to málo co měl Twilight, byla aspoň slušně vybraná hudba a v rámci možností sjednocený vizuál. Tenhle maglajz nemá ani to. Velmi nevkusný film.(29.11.2012)

Popcorn, kolu, pohodlný křeslo a jde se na věc. Jsem číslo čtyři si to zaslouží. Jedná se totiž o popkorn zábavu nejtěžšího ražení. Mladí studenti, outsideři, člověk si zvyká na to, aby si je oblíbil a nakonec vcelku solidní finále, které nezklame svojí tradičností pro Hollywood. Víc jsem ani nechtěl, naopak, přesně to jsem potřeboval a díky za to D. J. Carusovi, který s tímhle nápadem přispěchal a udělal z něj fajn odpočinkovou zábavu, u které si člověk moc dobře odpočine. Stačí jenom odpadnout, vypnout a vnímat obrázky. Ne každý to zde patrně podle hodnocení dokáže. Zřejmě si neuvědomují, že film byl vždycky považován především jako zábavný prostředek a ne věc, která do hlavy přenese miliardu otázek bez odpovědi.(12.9.2011)

Naprosto dokonalý placebo efekt. Scénáristický brak, který je ale pořád sympatičtější, než podobně laděný Jumper a to díky nostalgické vzpomínce na seriál Roswell a nadupanému soundtracku. Pravda některé scény na sebe nenavazují tak, jak by měly, ale úvod jak od Emmericha, prostředek podobný Proroctví od Proyase okořeněný 30 dní dlouhou nocí a závěr alá Fakulta? C´mone :) Stejně nejvíc plusových bodů nasbírá Čtyřka ve scéně citující Disturbii. Olyphant trestuhodně nevyužitý, ale samotné finále v konečném součtu představuje zábavně epickou odměnou. Sečteno, podtrženo - příjemná jednohubka, která není TAK zlá, jak by se z hodnocení kolemjdoucích mohlo zdát.(5.5.2011)

Nemůžu si pomoct, ale mě se to fakt líbilo a dost. Čímž budu opět terčem posměchu mezi mými známými, ale co už. Přijde mi, že D.J. Caruso se stále zlepšuje, jeho poslední filmy se svým stvárněním a spracováním situací ve filmů, mě dost oslovují. Sedí mi ten styl i když scénář není nijak světaborný. U tady toho mě na chvilku napadli x-meni, kteří jsou jiná liga, ale kupodivu se mi toto libí asi více. Není to jen o akci a sci-fi, snaží se to jít svou cestou, která se kritkům samozřerjmě nelíbí a hned to shazují a přirovnávají... až k tomu :) Já nevěděl co od tohoto filmu čekat a zapínal jsem jej se značnou skepsí a nedůvěrou a nakonec jsem bezvadně pobavil. Doufám, že bude pokračování.(9.9.2011)

Unylost hlavního představitele vyrovnává sympatický Timothy Olyphant, kterého mám čím dál tím radši a na Diannu se dobře kouká. Tvůrci se očividně zabývali myšlenkou na stvoření nové "teen-fantasy" série, ale podle tržeb se jí takřka určitě nedočkáme. A vlastně ani žádná škoda. Nicméně jako oddychová jednohubka nepůsobí "čtyřka" špatně...(17.6.2011)

• - Producent filmu Michael Bay dostal možnost snímek také režírovat, avšak dal přednost filmu Transformers 3 (2011). (movieband)

• - Podobně jako ve filmu Pán prstenů (elfština) i v tomto snímku se objeví vymyšlený jazyk - mogadoriánština. Údajně jeho podobu hodně ovlivnily angličtina, stará latina a slovanské jazyky. Herci před spuštěním natáčení dostali zvukové nahrávky, aby se mohli mogadoriánštinu naučit. [Zdroj: Svět filmu] (Jeremy.jk)

• - Spoiler: John (Alex Pettyfer) se v nové škole představí jako John Smith. Toto jméno je převzané ze seriálu Pán času (od r. 2005), kde se pod tím jménem občas představuje doktor. (Mandalorian)