Příjemná komedie, která s noirem nemá téměř nic společného. To ale vůbec nevadí, protože jen u mála jiných parodií jsem se tak zasmál. V druhé polovině sice tempo začne kolísat a chvílemi už se nedá ubránit pocitu zbytečného natahování, Deanna Durbin je přesto neodolatelná. A co teprve když začne zpívat...(2.7.2010)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Zvuk(1.6.2004)

Čekal jsem průměrný noir a dostal výbornou komedii, která si chytře hraje s konvencemi kriminálního žánru. Příjemné překvapení od zcela neznámého režiséra, který má na kontě pouhé dva filmy. A Deanna Durbin v hlavní roli je kouzelná.(15.3.2008)

Milá kriminálna komédia so zápletkou (skoro) ako od A. Christie. A Deannu začínam seriózne zbožňovať. :-)(11.5.2010)

Pěkné. Mladá dáma jede na Vánoce vlakem k tetě a čte si detektivku, když vtom z okna zahlédne vraždu, Kontaktuje policii, která vidí spíš její bujnou fantazii a žertem ji odkáže na autora detektivky. Toho slečna vyhledá, ale spisovatel se pochopitelně nikam nehrne, byť nakonec se stejně zaplete. Slečna se pustí do vyšetřování tedy sama - vkrade se do domu zavražděného, kde zrovna čtou jeho závěť a ji považují za někoho jiného. Čekal jsem temný krimi noir a nakonec jsem se i pobavil a bylo to říznuté i romantikou. To vždy potěší. Nemusím celou dobu koukat na kamenné ksichty a trnout u dramatické hudby. Tady se mi líbil skvělý spád, hudba nejen dramatická ale i skvěle živá (Miklós Rózsa patří k mým nejoblíbenějším skladatelům 40. let) a samozřejmě nechybělo napětí. Jen škoda dvou písniček, zkazily tempo a poslední třetina už neměla kam růst. Napětí se pak nedaří udržet až do samého konce a přestože bych se měl bát, říkám si "vždyť je to jedno, však ono to nějak dopadne". To by nemělo být. Ale jinak krásně odlehčená detektivka. # [viděno: v noci, monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | hudba 8 | humor 3 | akce 2 | napětí 4 | pustil bych si znovu 7(13.8.2012)

4,5 Vynikající detektivní komedie. Na začátku jsem skoro nevěděl, čemu se dřív smát, pak se to v prostředku trochu zvolnilo, ale pořád plno srandovních momentů. Zahráli si tu i skvělý herci, hlavně kouzelná Deanna Durbin a potom skvělej Dan Duryea.(9.11.2010)

Velmi vazny aspirant na "Prekvapeni roku"!!! Vytecna noirovo-detektivni komedie s legendarni a uzasnou Deannou Durbin. Natocil ho (jako jeden ze dvou svych filmu) jeji manzel, ktery se timto radi, po boku Charlese Laughtona, mezi opravdove reziserske frajery... :-) P.S.: Doufam, ze mi jednou taky nekdo takhle popreje k vanocum... :)(27.3.2010)

Zanrovy kokteil (komedia, krimi, romantika), ktory sa podarilo reziserovi (podobne ako aj Charlesovy Laughtonovi) spravne namiesat. Ako celok to dobre vyznelo a som velmi prijemne prekvapeny. 7/10(29.7.2014)

Ani vtipné, ani napínavé, ani paródia na noir... a už vôbec som nepochopila vsuvku s Tichou nocou, ktorá sa tam absolútne nehodila. Postava Deanny Durbin ma vôbec neoslovila, o niečo zábavnejší bol David Bruce. Keď film porovnám s inými cross-overmi žánrov noir a komédia, Lady on a Train je nuda nad nudu.(31.7.2011)