Gift, The

Carl Rinsch

Carl Rinsch

Roman Vasjanov

Amon Tobin

Novodobé Rusko je plné U.I. Muž nesúci klasicky zabalený darček vysoko postavenej osobe zradí a pri úteku zahynie pod kolesami vozidla. Balíček zoberie robot, ktorý je sluhom v rodine zradeného muža a začne utekať pred políciou. (Norus88)

Madsbender

Zmes ruských kultúrno-historických reálií s futuristickými motívmi, intertextuálnou symbolikou, mytologickými prvkami a citáciami pár filmov a videohier (Half-Life a Ja, robot, tu v podobe bližšej Asimovovým predstavám, musí napadnúť každého). Zaujímavá filmárska rozcvička s nadpriemernou akciou, kolísavým CGI a hudbou Amona Tobina. 70% ()

Davies182

Už nějakou dobu jsem neviděl nic tak povedeného, natočeného s odzbrojující profesionalitou. První půle Rinschova "commercial kraťasu" je příjemně nabitá okouzlující atmosférou, kterou snímku dodává zejména zasněžená Moskva a vojáci s bílými maskami, robotická kočka... dokonalý nádech tajemna! Očekávání postupně roste a v závěru se režisér předvede s akční honičkou, při které si nelze nevzpomenout na agenta Bourna nebo sci-fi I, Robot. Kéž by byl tento filmeček předzvěstí plnohodnotného celovečeráku - ten film by byl jako splněný sen (ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=XOZkLIwbRrw ). ()

B!shop

Skvele profesionalne a s dokonalejma trikama natoceny rusky scificko, ktery se ale bohuzel rozjede az v druhy polovine a moc jsem teda nepochopil, co je na tom darku tak zajimavyho. Hodne se mi ale libilo, ze Rusko neni zadny futuristicky, vypada furt stejne, jen se tu motaj roboti a poldove, ktery vypadaj jak z Hvezdnejch Valek. Skoda vlaznejsi prvni pulky, takle jen lepsi 4*. ()

Jara.Cimrman.jr

Moskva - místo, kde stále jezdí policejní žigulíky, hlavy občanů zdobí slušivé beranice a ani Chrám Vasila Blaženého nezměnil svou polohu na jihovýchodní straně Rudého náměstí. Něco se však přece jen změnilo. Nedávno by asi bylo nemyslitelné, aby se po ulicích ruské metropole proháněl robot na futuristické motorce. Časy se zkrátka mění a na tohle se rozhodně dá koukat. ()

darkrobyk

Pěkné technické provedení i akce, ale co si budeme povídat, u dnešních sci-fi se jedná o standard, nad kterým se nemusím pětihvězdičkově rozplývat, byť se mi líbí. Nějak mi unikla pointa, a tedy smysl celého putování záhadné krabičky, o které jsem si jednu chvíli myslel, že otevře bránu pro cenobity... ()