Reklama

Reklama

The Gift

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi
Velká Británie, 2010, 5 min

Režie:

Carl Rinsch

Scénář:

Carl Rinsch

Kamera:

Roman Vasjanov

Hudba:

Amon Tobin

Jeden z pěti snímků spadající pod projekt Parallel Lines. Ocitáme se v totalitním Rusku "blízké" budoucnosti. Potkáme záhadného muže, jehož jediným cílem je zjistit, co se skrývá v krabičce, kterou neustále nosí s sebou. Když se mu podaří najít někoho, kdo mu dá odpověď, odstartuje šílená jízda, kde za záchranu tajemství budou umírat nejen lidé. (Remivsremi)

(více)

Recenze (47)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Už nějakou dobu jsem neviděl nic tak povedeného, natočeného s odzbrojující profesionalitou. První půle Rinschova "commercial kraťasu" je příjemně nabitá okouzlující atmosférou, kterou snímku dodává zejména zasněžená Moskva a vojáci s bílými maskami, robotická kočka... dokonalý nádech tajemna! Očekávání postupně roste a v závěru se režisér předvede s akční honičkou, při které si nelze nevzpomenout na agenta Bourna nebo sci-fi I, Robot. Kéž by byl tento filmeček předzvěstí plnohodnotného celovečeráku - ten film by byl jako splněný sen (ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=XOZkLIwbRrw ). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Pěkné technické provedení i akce, ale co si budeme povídat, u dnešních sci-fi se jedná o standard, nad kterým se nemusím pětihvězdičkově rozplývat, byť se mi líbí. Nějak mi unikla pointa, a tedy smysl celého putování záhadné krabičky, o které jsem si jednu chvíli myslel, že otevře bránu pro cenobity... ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Skvele profesionalne a s dokonalejma trikama natoceny rusky scificko, ktery se ale bohuzel rozjede az v druhy polovine a moc jsem teda nepochopil, co je na tom darku tak zajimavyho. Hodne se mi ale libilo, ze Rusko neni zadny futuristicky, vypada furt stejne, jen se tu motaj roboti a poldove, ktery vypadaj jak z Hvezdnejch Valek. Skoda vlaznejsi prvni pulky, takle jen lepsi 4*. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Moskva - místo, kde stále jezdí policejní žigulíky, hlavy občanů zdobí slušivé beranice a ani Chrám Vasila Blaženého nezměnil svou polohu na jihovýchodní straně Rudého náměstí. Něco se však přece jen změnilo. Nedávno by asi bylo nemyslitelné, aby se po ulicích ruské metropole proháněl robot na futuristické motorce. Časy se zkrátka mění a na tohle se rozhodně dá koukat. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Zmes ruských kultúrno-historických reálií s futuristickými motívmi, intertextuálnou symbolikou, mytologickými prvkami a citáciami pár filmov a videohier (Half-Life a Ja, robot, tu v podobe bližšej Asimovovým predstavám, musí napadnúť každého). Zaujímavá filmárska rozcvička s nadpriemernou akciou, kolísavým CGI a hudbou Amona Tobina. 70% ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama