Miss Plastika: Umění skalpelu

• Maďarsko Miss Plastic - A szikék szépe

Pozoruhodný, lehce ironický dokument maďarského režiséra Dávida Spáha umožňuje divákům nahlédnout do zákulisí jedinečné a ve světě první soutěže krásy, která se konala loni na podzim v Maďarsku a byla zasvěcena ženám, jež podstoupily plastickou operaci.  Maďarský dokument z produkce HBO, který natočil režisér Dávid Spáh, představuje divákům nekonvenční soutěž krásy, která se konala v říjnu 2009 v Maďarsku, a přilákala pozornost nejen domácího, ale také zahraničního publika. Úplně poprvé na světě se tu totiž konala pro ženy, které podstoupily plastickou operaci. Organizátory překvapilo, že se do soutěže přihlásily stovky zájemkyň, i když do finále nakonec postoupil jen osmnáct vyvolených. V tomto neobvykle komponovaném a lehce ironickém snímku diváci nahlédnou do soutěžního zákulisí a mohou sledovat zajímavé portréty jednotlivých kandidátek na cenu Miss Plastic, mezi nimiž nechybí ani známé tváře (a těla). Dívky se upřímně přiznávají ke svým přáním a cílům a jsme svědky nejen jejich emocí při přípravě, ale i těch nejdojemnějších i nejveselejších okamžiků v soutěži. Tvůrci dokumentu se zase čestně přiznávají k těžkostem, jimž museli při natáčení této první plastické soutěže krásy čelit. Konflikty, které se řešily před kamerou, však již tak barvité paletě filmu dodávají zvláštní a zajímavé tóny. Dokument ukazuje i skutečnou tvář moderní společnosti, v níž ženy nedokážou přijmout samy sebe a uchylují se pod skalpel plastických chirurgů, aby si nechali přetvořit svá těla. (oficiální text distributora)

kingik

Zajímavý dokument. Zdatní plastičtí chirurgové vyrábějí krásky na počkání. Mně "artificial beauties" vůbec nevadí. ()

jarod13

Byl to určitě skvěle udělaný dokument o zákulisí netradiční soutěže krásy. Jediné snad co bych mu vytkl je, že mohl být ještě delší.....ale to už je na tvůrcích. :-) ()