Nebe, Peklo

David Čálek

David Čálek

Pepe Rafaj

Jan Daňhel

O BDSM to vůbec není a vůbec to nevadí. Je to jen o lidech, vedle kterých můžeme sedět třeba na obědě, o tom, co je k tomu zvláštnímu způsobu odreagování vedlo, pudy a podvědomí už v dětství a celé je to tady věcí tak naprosto normální a přirozenou. Jeden si jde večer zahrát člobrdo, druhý jde do Hellu zavěsit se na háky. No a co, je to normální.(29.1.2011)

Já se snažil to brát vážně, ale když se Altaire převleče do "svého", tak se prostě smíchu neubráním. K BDSM se nemá cenu vyjadřovat (jak někdo na panelové diskusi poznamenal: "nemusí se mi to líbit, ale je dobré o tom vědět"), ale já opravdu nevím co si mám myslet o dokumentu jako celku. Komedie? Vážně míněná sonda? Vlastně stejný problém jako u předešlého HBO dokumentu Vítejte v KLDR. Ale chvílemi to velmi zábavné bylo. 55 %(15.3.2011)

Čálkovi trochu chybí cit pro dávkování jednotlivých příběhů. Tématika (sic trochu prvoplánově šokující) supr, škoda jen, že jednotlivé střípky nejsou ideálně poskládané (alespoň mně to tak přišlo) a že se nám nedostalo trochu víc informací (občas tam bylo až moc zbytečného tlachání - viz především otrok, který nechtěl být ukázán). Ale jinak celkem svěží záležitost, kterých by mělo být více. Altair rulez!!! :D(3.5.2011)

U mě za plný počet! Dokument, který se nesnaží popsat všechny možné formy BDSM, ale snaží se pochopit na příkladu tří vyznavačů různých forem BDSM, co k tomu tyto lidi vede, co jim to dává a jak se jim daří skloubit to se svým civilním životem. A také dokument je to velmi civilní a především neuvěřítelně zábavný... Altaire je hláškař... 9/10 (45. MFF KV)(6.7.2010)

ja nevim, bud bych to min opiral a tu zakladni trojici a dal tam tech lidi vic, ve jmenu exoticnosti, anebo bych tu trojku vic ozobaval v otazkach osobniho zivota mimo jejich sexualne/psychologicky zamereni, ve jmenu "konfliktu" obou svetu. Takhle to ale zustalo tak nejak na puli cesty. A dokonce z toho nevychazi ani to, co byl asi hlavni ucel - demonstrace, ze i pres svoji vyjimecnost jsou to furt obycejny normalni lidi.(13.8.2010)

• - Hlavní protagonistka Terezie Kubíčková Krejbychová přišla nedlouho po uvedení filmu o zaměstnání na Státním fondu životního prostředí České republiky. (JoranProvenzano)

• - Film se na přelomu září a října roku 2012 objevil na YouTube v neautorisovaném sestřihu s přimíchanými záběry, na nichž ve společnosti hlavní protagonistky Terezie Kubíčkové Krejbychové vystupuje politik a kandidát do Senátu České republiky a zastupitelstva Ústecké kraje Přemysl Rabas. Zřejmě se jednalo o součást předvolebního boje. (JoranProvenzano)