Reflex (TV pořad)

Publicistický / Rodinný

Slovensko, 2008, 30 min

• matthew.17

Tato odpornosť mi vždy dokáže strašne rýchlo zotrieť úsmev z tváre a núti ma utápať sa v depresiách a plakať pre ludi, ktorým ale určite môj plač nijako nepomôže. Hviezdičku davam za občasné zaujimave reportáže, inak je reflex jeden z najhoršich druhov citoveho vydierania a nahanania si ratingu na úkor ludskeho šťastia. Hanba markíze.(31.10.2011)

• SarumanKo

Paľo Bruchala, z ktorého modrých očí empatia priam strieka, sa ma každodenne snaží rozplakať a za to ho, bez servítky pred papuľou, nenávidím. A ani fakt, že ma omnoho častejšie rozosmeje nie je poľahčujúcou okolnosťou. Takže čo máme na programe dnes? Dieťa s rakovinou, ktoré oplakáva celá obec, potom sonda do duší obetí povodní, človek postrádajúci končatiny, ktorý sa dokáže plnohodnotne začleniť do spoločnosti a záverom niečo "zábavnejšie", nejaká vypatlaná celebritka si kúpila nový, väčší, luxusnejší dom a určite nám k reportáži pribalí aj vtipný zážitok pri sťahovaní alebo rozjuchané šteniatka, ktoré sa chvalabohu narodili zdravé. Človek musí byť asketik, aby toto aspoň raz dopozeral. (0%)(15.12.2010)

• tron

Hnus. Televízia Markíza raz za sto rokov vie urobiť program o „ťažkých životných osudoch“. Hádal by som sa, ale myslím si, že taký Vilo Rozboril v „Modrom z neba“ (hoci nie som žiadnym extra fanúšikom relácie ani moderátora), to zvládol nonšalantne. Naopak, „Reflex“ má oveľa bližšie k verejnoprávnej "Pošte pre teba". V každej časti sa nachádza viacero reportáží, z nich mnohé sú o „smutných ľudských životoch“ (smrteľné choroby, zlé sociálne podmienky). Relácii chýba úroveň, má primitívnych moderátorov (odporný mím a nejaká baba, ktorej meno našťastie nepoznám) a STÁLE siaha po zjednodušovaní a citovom vydieraní.(10.6.2010)

• MM_Ramone

Jedna z publicistických relácií, ktorú pravidelne vysiela slovenská, komerčná televízia Markíza. "Reflex" sa nijak moc nelíši od iných produktov tejto stanice. Povrchrná, bulvárna, nablískaná zmes mediálnych klebiet, slovenských pseudocelebrít, pateticko dojímavých príbehov, násilia a veselých reportáži. Všetko pekne navŕšené na jednej zahnívajúcej kope hnoja. Odpad!(14.4.2010)

• Fretakata

Neskutocne odporne. Makosia sa v ludskom nestasti a na striedacku sa zaoberaju pseudoproblemikmi pseudocelebrit. Ked sa tam da nacpat reklama, nech je to aj na ludskej bolesti... Ako zdravotnikovi mi vadi aj masaz verejnej mienky: ak je niekto marod, alebo postihnuty, novinari informaciu podaju ako Vinu lekarov. Bez ohladu na realitu. Pomahaju odklanat chorych od standardnej zdravotnej starostlivosti - sukromne poistovne (hl. penta) maju vyssi zisk. Ludia idu rovno do lekarní a nakupia cele za svoje - majitelia vr. pentackych dr. Maxov maju vyssi zisk. Alebo idu chori do sukromnych Procarov - s doplatkami - nuz a hadajte, kto z toho profituje... Penta vlastni aj cca polovicu medii, takze kruh sa uzatvara. Rosievanie nedovery ku klasickej medicine pofrci a aj liecitelia a predajcovia somarin na nete si mozu madlit dlane.(4.11.2012)

• - V diele, keď natáčali život v bratislavskom Pentagóne, štábu na aute rozbili bočné okno a ukradli 5 eur. (Zdroj: markiza.sk) (pukjus)