Relácia televízie Markíza. (oficiální text distributora)

whack

Počiatky tejto relácie boli strašné a občas pripomínali dokonca až Judínyovej Smotánku, posledné roky však úroveň zvyšujú pomerne celkom časté epizódy zo sveta hnutia za práva zvierat, počnúc rozhovormi s aktivistkami z 269 Life Bratislava v roku 2015. Neskôr viackrát dostal priestor napríklad Humánny pokrok, Zvierací ombudsman a Československý kastračný program, v súčasnosti reláciu obohacujú celkom akčné investigatívne reportáže Kövešovej, ktoré už oslovili aj niektorých politikov, ktorí konečne začínajú pomaly konať vo veci psích zabíjačiek v rómskych osadách. Ak to nejde inak, aj Reflex môže byť užitočný. ()

Anderton

Keď sa v tom publicistickom odpade občas prehrabete, nájde sa občas aj niečo zaujímavé. Okrem šotov so celebritami nechápem ľudí, ktorí sú ochotní verejne rozprávať o svojom krutom osude pred kamerou. Nič tým nevyriešia a diváka to aj tak nezaujíma, ten má radšej tie celebrity. Na druhú stranu občas poteší niečo z vedy. Na pravidelné pozeranie to určite nie je. ()

MM_Ramone odpad!

Jedna z publicistických relácií, ktorú pravidelne vysiela slovenská, komerčná televízia Markíza. "Reflex" sa nijak moc nelíši od iných produktov tejto stanice. Povrchrná, bulvárna, nablískaná zmes mediálnych klebiet, slovenských pseudocelebrít, pateticko dojímavých príbehov, násilia a veselých reportáži. Všetko pekne navŕšené na jednej zahnívajúcej kope hnoja. Odpad! ()

tron odpad!

Hnus. Televízia Markíza raz za sto rokov vie urobiť program o „ťažkých životných osudoch“. Hádal by som sa, ale myslím si, že taký Vilo Rozboril v „Modrom z neba“ (hoci nie som žiadnym extra fanúšikom relácie ani moderátora), to zvládol nonšalantne. Naopak, „Reflex“ má oveľa bližšie k verejnoprávnej "Pošte pre teba". V každej časti sa nachádza viacero reportáží, z nich mnohé sú o „smutných ľudských životoch“ (smrteľné choroby, zlé sociálne podmienky). Relácii chýba úroveň, má primitívnych moderátorov (odporný mím a nejaká baba, ktorej meno našťastie nepoznám) a STÁLE siaha po zjednodušovaní a citovom vydieraní. ()

Fretakata odpad!

Neskutocne odporne. Makosia sa v ludskom nestasti a na striedacku sa zaoberaju pseudoproblemikmi pseudocelebrit. Ked sa tam da nacpat reklama, nech je to aj na ludskej bolesti... Ako zdravotnikovi mi vadi aj masaz verejnej mienky: ak je niekto marod, alebo postihnuty, novinari informaciu podaju ako Vinu lekarov. Bez ohladu na realitu. Pomahaju odklanat chorych od standardnej zdravotnej starostlivosti - sukromne poistovne (hl. penta) maju vyssi zisk. Ludia idu rovno do lekarní a nakupia cele za svoje - majitelia vr. pentackych dr. Maxov maju vyssi zisk. Alebo idu chori do sukromnych Procarov - s doplatkami - nuz a hadajte, kto z toho profituje... Penta vlastni aj cca polovicu medii, takze kruh sa uzatvara. Rosievanie nedovery ku klasickej medicine pofrci a aj liecitelia a predajcovia somarin na nete si mozu madlit dlane. ()

• V diele, keď natáčali život v bratislavskom Pentagóne, štábu na aute rozbili bočné okno a ukradli 5 eur. (Zdroj: markiza.sk) (pukjus)