Arthur

Arthur

Arthur: Ťažký život milionára

Romantický / Komedie

USA, 2011, 105 min

Předesílám, že Russella Branda opravdu nemám rád. Je to prototyp idiota, který není k smíchu. Film je tak trochu pohádka. Tohle natočit v 50. letech, trochu ve stylu Prázdnin v Římě, tak to je bomba. Pro mě byla nejvýraznější osobností Helen Mirren a nejvtipnějším zážitkem, když Arthur vysvětloval dětem, že chlastá. 50 %(1.7.2011)

• Šimpy

Ptám se "bože, proč?" Proč musí vznikat naprosto zbytečné remaky, když původní verze jsou takřka bezchybné a pořád aktuální a koukatelné? A nepomůžou tomu ani hvězdná jména v titulcích: H.Mirren, N. Nolte a další. Vždyť právě nejvíc jsem byl rozčarován změnou pana Hobsona (v původní verzi oscarový John Gielgud) na paní Hobsonovou. Jedna hvězdička je za pár scén, kde jsem se zasmál, ale to proto, že by použité vtipy fungovaly i jinde a druhá hvězdička je za to, že kdybych neznal původní verzi, asi by moje hodnocení bylo bývalo vyšší. Ale pozor, pokud si počkáte na závěrečné titulky, můžete se dočkat původní filmové písně z originální verze ("Best that you can do"), ale bohužel nově nazpívanou a v novém kabátě....(30.12.2012)

Docela fajn komedie s tentokráte opět snesitelným Russellem Brandem. Oproti Get Him to the Greek určitě krok vzhůru k nějakému hereckému výkonu. Arthur mě svým koncem dokonale vybavil vzpomínky na Pretty Woman, ano jedná se o takovou americkou pohádku, která by se docela hodila vysílat ve vánočním čase. Dost potěší často používané filmové odkazy, zvláště Batmobil je prostě super! Film je podle očekávání jedno velké klišé, hlavně s blížícím se závěrem, ale to se dá odpustit. Stejně všichni moc dobře víme jak tyto filmy končí. 60%(31.7.2011)

Největší problém filmů o miliardářích je ten, že se s takovýma lidma dá jen těžko ztotožnit. Já mít byť jen desetinu prachů co on, tak celej život cestuju po celym světě a nějaký pařby a ježdění v batmobilu bych si klíďo odpustil... Přesto je ale Arthur hodně povedený týpek, nemá žádné zábrany a hlavně má naprosto dokonalou "mamču" i když ne pravou, Helen Mirren. Ta se mi z celého filmu líbila asi nejvíce. Decentní, přesto vtipná a prostě vynikající role pro tuto skvělou herečku. Arthur je rozhodně film, který stojí za to vidět, sice ne asi dvakrát, ale pro jednou neurazí, vtipy jsou vcelku inteligentí, takže žádné americké "fóry" o prdění naštěstí nečekejte...Jo, Arthur je fajn. 75%(8.7.2011)

Výborná odpočinková komedie, kterou táhne hlavně výborný Russel Brand. Ten sice hraje opět postavu místy až nápadně podobnou Aldousi Snoowi, ale i tentokrát to na mě výborně fungovalo. Záda mu navíc kryje neméně skvělá Helen Mirren a zbytek obsazení je také velmi fajn. Humorných scén je zde víc než dost a celé to navíc hodně rychle uteče. Pro fanoušky Russella Branda jasná volba.(3.7.2011)

• - Spoiler: Když Arthur (Russell Brand) utíká ze své svatby, svléká se v uličce a odhazuje oblečení, následně v další scéně je zem prázdná bez oblečení, ale Arthur, žádné oblečení nenese. (glumka)

• - Kostým Batmana, který má v několika scénách na sobě Russell Brand, je tentýž, který měl na sobě George Clooney ve filmu Batman & Robin (1997). (Avalon820)

• - Ve scéně, kdy Arthur sedící v batmobilu listuje kontakty v telefonu, lze spatřir jméno Katy Perry. Ta byla manželkou Russella Branda.  (HellFire)