Arthur je nepředstavitelně bohatý, nepraktický, štědrý, rozhazovačný a dobromyslný excentrický bohém se slabostí pro náhodné známosti a alkohol, co odmítá dospět. S tím vším má být brzy konec. Jeho matka ho chce oženit a tak trochu ho nasměrovat k zodpovědnosti. Našla mu už i bohatou nevěstu, a pokud si ji nevezme, tak ho vydědí. Jemu se však do sňatku z rozumu ani trochu nechce. Ne že by jeho vyvolená proti jeho vůli, kterou ostatně moc dobře zná, nebyla dostatečně atraktivní, ale nic ho k ní nepojí. A navíc, dívku svého srdce už potkal. Cílem produkujícího Russella Branda, který se ujal hlavní role, bylo natočit vyzrálou komedii s inteligentním humorem. Všechna čest, že se tomuhle týpkovi podařilo nevpustit za celou dobu do filmu nic z oblasti hrubozrnného nebo fekálního humoru. Divák, který tohle očekával, musel být mile překvapený, že film hraje více na city a prozření boháče, pro kterého je nedozírné bohatství spíše na obtíž. Trochu neústrojně pak působí zakomponování vážnějšího tématu, jako je alkoholismus, kterému nenápadně hlavní hrdina podléhá, ale to takovým způsobem, až je to v ději na překážku. Děj rozhodně není kompaktní. Režíroval televizní specialista Jason Winer, občas je znát inklinace k epizodnímu způsobu vyprávění. A teď přijde to nejhlavnější. V záhlaví filmu se uvádí, že se jedná o komedii. Vtipy tvoří sotva pětinu filmu a především je to ve scénách se sexy snoubenkou, kterou ztvárnila rajcovní Jennifer Garner. Mimo tyhle scény si vtipné nebo humorné situace daly více či méně pohov a představte si, že to vůbec nevadilo. Film totiž na humor nesází, ale jde mu o sympatie k Arthurovi. Russell Brand dokazuje, že je velmi dobrý ve střídání hereckých poloh, a ačkoliv s ním ve filmu hraje Hellen Mirren nebo Nick Nolte, tedy zkušenost sama, tak jeho přirozené herectví mělo pro mě větší váhu, ačkoliv i ostatní herecké party byly fajn. Winer netlačí na pilu a nechává film postupně zrát s hlavním hrdinou. Jeho osud začne být postupně citlivě podávaný a skoro se zapomnělo, že film vlastně měl být humorný. Humor však absentuje i ve scénách, kdy se Arthur uchází o práci a chce se konfrontovat se společností jinak, než jen svým bohatstvím. Je však zřejmé, že tyto scény měly být vtipné, ale mně přišly, že tam byly spíše jen přidané s ambicemi vymáčknout z nich něco k zasmání, což se nakonec ukázalo jako lichá snaha. Vyšlo však z toho v globálu příjemně svébytné dílko, kterému nechybí zralý pohled na boháče s citlivou duší romantika. Takže vlastně místo komedie, tady máme emocionálně pojatou romantickou pohádku ze současnosti pro dospělé, při které si víc divák zaslzí než se zasměje. Mé hodnocení: 80%(26.8.2014)

Russella neznám, ale tady je nejlepší volbou a hlavním chodem této spontánní komediální story. Vypadá a chová se jak Steven Tyler říznutý Mickem Jaggerem a užívá si pohádkového bohatství jak Michael Jackson. Jeho střídání hereckých poloh a grimas spolu s opravdu vtipnými hláškami a narážkami pěkně naostro jak velí selský rozum, nemají chybu. To mu snad víc závidím tu sladkou bezprostřednost než kolotoč nekonečného rozfofrování milionů. Arthure, k tvé nabídce milionu dolarů, bych použila různých přívlastků, jen ne vulgární. :-)) Každopádně se remake o rozmazleném frackovi, který ztratil otce, máma ho odepsala už v peřince a nanny ho příliš podcenila, opravdu povedl, bravo! A takticky rafinovaně napsaný obsah přece není spoiler? ;-)(23.7.2011)

Sovereignove vizuálne alter ego (zdravím, brácho:) alias Russell Brand hrá zas raz to isté. Prekvapujúce je, že nie je až tak iritujúci ako by mohol byť. Arthur je komédiou, ktoré je chvíľami nudná, chvíľami vtipná, potom dokonca na milisekundu hodí aj jeden sofistikovaný vtípek, aby sa to zas celé dostalo do romantického klišé atď. Jazda ako na hojdačke, ktorá síce krátkodobo baví, ale nič svetoborné sa nekoná.(30.8.2011)

Tou svou zhýralostí a všudypřítomným chlastem Arthur zprvu nápadně připomíná Karen z W&G, .. což je velmi dobrý základ. Jakmile se ale zamiluje do roztomilé talentované chudinké průvodkyně, stane se z něj kňučivé štěňátko a druhá polovina filmu je pak už jen klasickou romantickou komedií bez větších překvapení. Bez dokonale sehraného dua Mirren - Brand bych se pravděpodobně vůbec neobtěžoval .. ti dva se hledali ..(30.6.2011)

• Morholt

Chvilku jsem se na to snažil koukat bez přetáčení dopředu, ale po necelé třičtvrtěhoďce jsem to vzdal. Brandovy výstřelky a jeho projev, to začalo být po čase strašně unavující, stejně jako řadová zápletka s jasným koncem. Herecky to drželi nad vodou Helen Mirren a Guzmán, protože Jennifer Garner podobné role nesedí. Bohužel to na moc nestačilo. Pár povedených gagů oceňuji, ale jinak nudné. 30%(14.6.2012)

• - Arthur (Russell Brand) se ve filmu zmíní, že jeho otec zemřel ve 44 letech. Jedná se o poctu Stevu Gordonovi, režisérovi původního filmu z roku 1981, který také zemřel ve svých 44 letech. (Avalon820)

• - Russell Brand byl nominován na Zlatou malinu v kategorii nejhorší herec. (Ded@M@tes)

• - Celovečerní debut režiséra Jasona Winera. (HellFire)