• ScarPoul

Keď dopozerám film takéhoto charakteru vždy rozmýšľam, prečo som mu venoval toľko času. Nejaký dôvod tam bol, pretože som vedel, že to nebude prevratný príbeh, ktorý ma rozosmeje, alebo rozplače. Takže mi s toho akosi logicky vyšla túžba vidieť Jennifer Garner v ďalšej postave. Počas filmu som si uvedomil, že by som mal takýto prístup v niektorých prípadoch naozaj obmedziť, pretože nevtipnosť tohto príbehu je až zarážajúca. Brand je absolútne nesympatický človek, ktorý nielenže neprináša do svojich postáv nič nové, ale čo je horšie je v nich až zarážajúco neznesiteľný. A je úplne jedno, že ostatný herci sa držia svojho štandardu - jednoducho film, ktorý je celý postavený na niekom ako je Brand nemôže fungovať. Režisér sa vôbec nesnaží vyhrať z neoriginalitou námetu, neprináša nič nové, je to patetické, zbytočne naťahované, z nefungujúcimi vtipmi a hlúpym morálnym posolstvom, ktoré je poslednou kvapkou únosnosti. Dôvod prečo takéto filmy stále vznikajú mi uniká, ale za seba hovorím už nikdy viac.(9.8.2011)

Russella neznám, ale tady je nejlepší volbou a hlavním chodem této spontánní komediální story. Vypadá a chová se jak Steven Tyler říznutý Mickem Jaggerem a užívá si pohádkového bohatství jak Michael Jackson. Jeho střídání hereckých poloh a grimas spolu s opravdu vtipnými hláškami a narážkami pěkně naostro jak velí selský rozum, nemají chybu. To mu snad víc závidím tu sladkou bezprostřednost než kolotoč nekonečného rozfofrování milionů. Arthure, k tvé nabídce milionu dolarů, bych použila různých přívlastků, jen ne vulgární. :-)) Každopádně se remake o rozmazleném frackovi, který ztratil otce, máma ho odepsala už v peřince a nanny ho příliš podcenila, opravdu povedl, bravo! A takticky rafinovaně napsaný obsah přece není spoiler? ;-)(23.7.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Prostředí 7/10/// PLUS: líbila se mi Greta Gerwig, viděl jsem ji poprvé, stejně tak i Russell Brand je pro mě neokoukaný, jen jsem si na něj (na jeho postavu) déle zvykal, ale povedlo se a pak jsem si ji užíval, moc se mi líbila Helen Mirren, fakt okouzlující, zbytečně jsem se bál, že to bude více trapné než-li zábavné, bavil jsem se, nehledě na to, že romantické duše budou spokojené MÍNUS: opravdu asi nemusí sednou každému a pak k trapnosti není daleko./// Shrnutí: chcete-li si nenáročně a příjemně odreagovat a chcete vidět za co by se dali utrácet milióny, kdyby jste je měli a nebo z jiného pohledu, chcete vidět, že peníze nejsou všechno? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, máte možnost nahlédnout. Očekával jsem spíš trapnou nebo průměrnou komedii a dostalo se mi zábavné podívané s trochou toho poučení./// Celkem 72%///(14.2.2015)

Sovereignove vizuálne alter ego (zdravím, brácho:) alias Russell Brand hrá zas raz to isté. Prekvapujúce je, že nie je až tak iritujúci ako by mohol byť. Arthur je komédiou, ktoré je chvíľami nudná, chvíľami vtipná, potom dokonca na milisekundu hodí aj jeden sofistikovaný vtípek, aby sa to zas celé dostalo do romantického klišé atď. Jazda ako na hojdačke, ktorá síce krátkodobo baví, ale nič svetoborné sa nekoná.(30.8.2011)

Největší problém filmů o miliardářích je ten, že se s takovýma lidma dá jen těžko ztotožnit. Já mít byť jen desetinu prachů co on, tak celej život cestuju po celym světě a nějaký pařby a ježdění v batmobilu bych si klíďo odpustil... Přesto je ale Arthur hodně povedený týpek, nemá žádné zábrany a hlavně má naprosto dokonalou "mamču" i když ne pravou, Helen Mirren. Ta se mi z celého filmu líbila asi nejvíce. Decentní, přesto vtipná a prostě vynikající role pro tuto skvělou herečku. Arthur je rozhodně film, který stojí za to vidět, sice ne asi dvakrát, ale pro jednou neurazí, vtipy jsou vcelku inteligentí, takže žádné americké "fóry" o prdění naštěstí nečekejte...Jo, Arthur je fajn. 75%(8.7.2011)

• - Kostým Batmana, který má v několika scénách na sobě Russell Brand, je tentýž, který měl na sobě George Clooney ve filmu Batman & Robin (1997). (Avalon820)

• - Spoiler: Když Arthur (Russell Brand) utíká ze své svatby, svléká se v uličce a odhazuje oblečení, následně v další scéně je zem prázdná bez oblečení, ale Arthur, žádné oblečení nenese. (glumka)

• - Celovečerní debut režiséra Jasona Winera. (HellFire)