Gorily v mlze

Maurice Jarre

Stuart Baird

Scénografie:

John Graysmark

V tomto životopisném snímku ztvárnila Sigourney Weaver neuvěřitelný příběh ženy, která více než lidi milovala "své" gorily horské a za něž nakonec zaplatila svým životem. Její herecký koncert je obdivuhodný a scény s gorilami se zdají být až neskutečné a dechberoucí. Tento snímek je pro mě nejdojemnějším, nejkrásnějším a nejvěrohodnějším popisem části černého kontinentu a tvorů na něm žijících. S. Weaver zde předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů své herecké kariéry a společně s úžasnými gorilami připravili pro diváka bohémskou podívanou. Z dokonale zvolené hudby člověka až mrazí. Jediné co mi trošku vadilo byla místy málo barevně pestrá kamera. Tím pro mě hodnocení tohoto nadějě plného filmu končí.(24.9.2007)

Nechte Gorily žít!!!!!(6.1.2010)

Scénář : Anna Hamilton Phelan a Tab Murphy. Kamera : John Seale. Hudba : Maurice Jarre. Ocenění - 1989 - USA Academy Awards - nominace (Nejlepší originální hudba). .....1989 - USA Golden Globes - vítěz (Nejlepší originální hudba)(22.5.2011)

Dost dobře nechápu, proč prostě Sigourney nevzala samopal a všechny pašeráky nepostřílela. No co... i tak to ušlo...(10.12.2010)

Film záslužný a pěkný... "Milovat musíme vše živé okolo."(20.12.2009)

• - Sigourney Weaver byla první umělec v historii, která se stala po získání Zlatého glóbu za hlavní roli v dramatu držitelkou dvou Zlatých glóbů v jednom roce. Tou druhou byla cena pro nejlepší vedlejší herečku ve filmu Podnikavá dívka (1988). (Ruuzha)

• - Jessica Lange odmítla hlavní roli. (PußyMagnet)

• - Když byla Dian Fosseyová, autorka literární předlohy, nalezena mrtvá, její poslední záznam v deníku zněl: „Když si uvědomíme cenu všeho živého, budeme méně lpět na minulosti a můžeme se tak více soustředit na záchranu budoucnosti.“ (nezavisla)