Kruhy v obilí

• USA Crop Circles: Crossovers from Another Dimension
Dokumentární / Mysteriózní
USA, 2006, 75 min

Brány z jiných dimenzí. Poodkryjte tajemství, jež obestírá záhadu největších a nejúžasnějších kruhů v obilí, které se kdy objevily. Tvůrci těchto paranormálních útvarů zůstávají nadále neznámí. Po mnoha letech usilovného zkoumání důkazy stále naznačují, že v pozadí tohoto fenoménu by mohly být nepozemské vlivy. Jedna věc je ovšem jistá: to, co v tomto neuvěřitelném dokumentu uvidíte, nelze pojmenovat jinak než zázrak. Dokument přináší nejen senzační záběry kruhů v obilí, ale i fascinující sérii strhujících rozhovorů s vědci, svědky i nejznámějšími a nejdůvěryhodnějšími autoritami na kruhy v obilí současnosti. (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Veľmi zaujímavé, pútavé, pričom záverečnú 20 minútovku, som doslova hltal a sledoval s otvorenou papuľou. Robil som si z tohto "fenoménu" žarty, pričom ani po vzhliadnutí tohto dokumentu, nie som presvedčený o tom, že by na polia v Anglicku, pravidelne pristával E.T. a jeho parta, aby si trošku pokreslili. No pochyby vo mne rozhodne vyvolal, a zato palec nahor. ()

Tom_Lachtan

nešpatné... Ale že by to bylo zas nějak zvlášť dobré, to se taky říct nedá, docela sem ocenil více méně nezaujatej pohled průvodce šedivovouse (ačkoli jeho "důveru vzbuzující" pózy v některejch scénách ve mě vyvolávaly salvy smíchu). Navíc je zajímavý pohled na osoby které tímto fenoménem žijí, ale ......... Chibí mi tam náhled z druhé strany a to docela podstatně, přesto se mi dokument líbil, je to přesně někde, mezi třema a čtyrma hvězdama ()

Okara

Nečtěte můj, ani jiný komentář! Jste hloupí a okrádáte sami sebe, pokud čtete dál. Myslím si, že člověk by si měl na tuto snad největší přetrvávající záhadu vytvořit názor sám. A tento vynikající dokument je k tomu jako stvořený, neboť zde najdete veškeré zajímavosti o tomto tématu, souvislé názory vědců a expertů, amatérské záznamy a mnoho teorií. Také ale pokládá abnormálně velké množství otázek, přičemž odpovědi se člověk nedočká ani jediné. A to je na tom tak úžasné. Žádné konce záhady, vyřešení nebo rozuzlení. Ta tajemná atmosféra po zhlédnutí ve Vás zůstává a Vy byste nejraději sbalili pár věcí co máte a vyrazili tuto záhadu do Anglie objasnit. Můj názor. Kruhy v obilí mi byly doporučeny už před dávnou dobou, ale já si je i přes to, že jsem v byl jimi v rámci mých znalostí fascinován, neustále odkládal. Když jsem se k nim dnes tedy konečně dostal, tak po spuštění jsem naprosto zpozorněl, neboť člověka zaujme už úvodní monolog experta. Hned nato jsem poprvé v životě viděl, kolik vlastně těchto obrazců je a jak krásně a složitě vypadají. Už po tomto sestřihu leteckých záběrů jsem si v hlavě pomalu ale jistě začal vyvracet možnost, že jejich autorem by byl člověk. Tato myšlenka byla v následujícím průběhu sledování posílena několika dalšími poznatky. Jedním z hlavních je, že tyto obrazce vznikají v relativně krátkém čase. Když to lidé zkoušeli, trval jim jen obyčejný kruh několik hodin. Proto si myslím, že i kdyby použili sebelepší technologii, tak rozmanité obrazce velké desítky metrů by lidé nikdy neměli šanci přes noc vyrobit. Někdo by mohl argumentovat, že v oblasti jižní Anglie se lidé domluvili, vzájemně se kryjí a ve skutečnosti obrazce vytvářejí oni několik dnů a až poté řeknou, že vznikl přes noc. Tento argument se dá vyvrátit neustále zvětšujícím se počtem přicházejících turistů z celého světa a dalšími faktory, které také utvrzují moji myšlenku. Zaujal mě především výzkum vědců v oblasti výskytu kruhů. Změny vody zde uložené, přítomnost železa v rovnoměrném rozpoložení, zvýšená radiace, zvýšený počet baktérií, působení na lidské tělo změnou kůže nebo snížením hormonů, nezpřelámané kusy obilí, které jsou po celé délce natažené, prodloužení kolínek s otvory, kterými pravděpodobně unikala vypařující se voda ze stébla nebo fakt, že ať bylo všude kolem kruhů bláto, tak uvnitř něho nebylo. Pokud by ho vytvářeli lidé, nějaké stopy by za sebou zanechat museli. Když vezmete v potaz už jen toto, musíte si sami začít říkat, že na to by lidé potřebovali vyvinout vlastní technologii a vytváření těchto obrazců by bylo neobyčejně složité a dlouhé. Lidé, kteří zde také byli, často popisují výjimečné zážitky a pocity, což si ovšem mohou vymýšlet nebo se jedná jednoduše o placebo. Podobně na lehkou váhu beru i zážitky s nefungujícími elektropřístroji, kor když tento fakt byl řečen do kamery uprostřed kruhu. Od poloviny se začíná přicházet s geometrickými teoriemi, jejichž podstatou je vyřešení matematického problému, kvadratury kruhu. Diváci se pak dle mého názoru dělí na dvě skupiny. Ti v té první se začínají ztrácet, přestávají dávat pozor a kouzlo dokumentu je pro ně pryč. My v té druhé ale zpozorníme ještě víc a začneme si uvědomovat, že těch náhod a faktorů ohledně kruhů obilí začíná být nějak příliš. Fascinovaly mě také čísla 5040 a 7920, souvisejícím se součinem, poměrem Země a Měsíce a i fakt o Stonehedge. Při sledování amatérských záběrů poletujících světelných koulí jsem začínal pomalu přecházet do druhé skupiny a začal si říkat, že toto začíná být opravdu podivné. Když se jim věnovalo ale tolik času, videí a svědectví přibývalo začal jsem nad tím uvažovat a poté, co jsem zjistil, že se o to zajímá i armáda a vysílá na místa výskytu těchto objektů vrtulníky a letouny, docela jsem tomu začal i věřit. To nejlepší ale přichází na závěr dokumentu. Objevení obrazce binárního grafického kódu, který je považován za odpověď na vyslaný kód v sedmdesátých letech. Rok na to se objeví portrét jakého si nepozemského stvoření se zprávou, to vše vytvořené z obilí. Rozluštěná zpráva obsahuje na první poslech nesmyslné věty. Pozor na posly falešných darů a jejich plané sliby. Hodně bolesti, ale stále je čas. Venku je dobro. Bráníme se podvodu. Kanál se uzavírá. . Pokud tuto zprávu nestvořil člověk, ale opravdu pochází od nějaké jiné civilizace, myslím že ve zkratce se jedná o to, že by se s námi rádi setkali, ale není už příliš času. To už jsem moc konkrétní i relativně bláznivý. Nebo ne? Je škoda, že se o kruhy v obilí nezajímají tolik média, v případě širšího zájmu společnosti, by se mohlo uskutečnit několik projektů. Například širší výzkumy nebo rozmístění kamer po oblasti nejčastějšího výskytu. Člověk ale jako by nechtěl této záhadě přijít na kloub. Pravdou ale zůstává, že pokud je autorem těchto obrazců opravdu člověk nebo skupina lidí, zaslouží si celosvětový obdiv za stvoření jedné z největší záhad světa, její zpracování a dlouhodobé utajování. Jsem po tomto dokumentu dosti zmaten, ale svůj účel splnil bravurně. Nejen že mi poskytl spoustu nových poznatků a informací, ale zapříčil i to, že se o tyto úkazy začnu zajímat. Protože si přinejmenším náš zájem určitě zaslouží. 80% () (méně) (více)

Terva

Brány z jiné dimenze? Kruhy v obilí. Cítíte, jak to zní mysticky? Kdo je dělá? Proč je dělá? Jaký mají význam? Působivý dokument plný krásných kruhů v obilí (jeden je i v hrachu), zajímavých pokusů a zvláštních hypotéz. Tento dokument obsahuje i první natočený film o vzniku jednoho kruhu v obilí v přímém přenosu z roku 1996. V dokumentu je také záhadný obrazec, který je považován za odpověď na jednu lidskou zprávu zaslanou do Vesmíru. Odpověď zní: POZOR NA POSLY FALEŠNÝCH DARŮ A JEJICH SLIBY..........HODNĚ BOLESTI, ALE STÁLE JE ČAS..........VENKU JE DOBRO..........BRÁNÍME SE PODVODU..........KANÁL SE UZAVÍRÁ........... No, je to velmi podivná odpověď. CITÁT - Jen proto, že je nevidíme si nemůžeme myslet, že neexistují. Jeden z nejlepších dokumentů o záhadách. ()

tibenskym

Pravdou je, že tomu chýba oponentný pohľad, alebo priamo ukážka ako sa dajú falošné kruhy v obilí zhotoviť. Napriek tomu je dokument zaujímavo spracovaný, dokonca by som povedal, že podávanie informácií postune graduje, a nepozerá sa na problematiku kruhov výlučne v spojení s mimozemšťanmi. ()

Ajinka126

Mě to tedy dost vyděsilo! Tento dokument je tak důvěryhodný, že jsem jim skutečně věřila, že kruhy v obilí nemusí být naše práce. Běžně uvažuji racionálně a jsem ten vědecký tip, který nejdřív hledá rozumné vysvětlení, než aby věc hned uzavřel jako UFO. ()

PauloZ

Autentické video tvorby kruhů v obilí z roku 1996 ve mě zanechalo nemalé pocity! Člověk se dozví opravdu spoustu zajímavých věcí. Některé věci vyvolávají až vážné obavy a asi lepší o tom nepřemýšlet. Jen doufám, že to koncem r. 2012 nebude vůbec tak zlé, jak se to jeví. ()

suicide

Jako dokument je to pojato velmi dobře - ačkoli asi by si problematika zasloužila větší názorovou roprostřenost. Ale ať je pravda jakákoli, tak úkolem dokumentu nebylo ji vyluštit, spíše představit možnosti a fakta a to se myslím povedlo dobře. Za sebe musím říct, že mě mnohem více zajímaly části vyloženě vědecko-výzkumné a matematické, respektive geometrické. Subjektivní plkání o povznášejících a probouzejicích energií s virgulí v ruce, to už mě trochu míjelo. ()

Caminzind

Já se teda toho moc nového nedozvěděl. Co mě však opravdu hodně vadí, je ta záplava předpojatých esoterických lidiček, kteří cítí to, co cítit chtějí, ikdyby necítili fakticky nic. Myslím, že tohle (vážné) téma nemá již dnes podobné nátury zapotřebí. Opoziční názory mi zde nechybějí, poněvadž stejně žádné seriozní nejsou. Po opětovném a několikerém shlédnutí přihazuji na 4 šušně. ()

Jonash87

Rozhodně zajímavý dokument, určený zejména těm, kteří mají záhady a paranolmální jevy. Občas mi však přišlo, že se dokola opakovaly ty samé věty a omílalo to samé, což mě místy nudilo. Každopádně ony kruhy jsou opravdu fascinující, a pokud vás dokument přinutí alespoň chvíli přemýšlet nad tím, jak se něco takového mohlo vytvořit a kdo (nebo co) za to může, tak to je nejspíše to, co autoři zamýšleli, a vy tak budete ohohaceni o spoustu zajímavých informací. I když občas mi to celé přeci jen přišlo trochu přitažené za vlasy; přesto však 80 %. ()

Carrie_3

Kruhy v obilí jsou zajímavé a fascinují, ať už pomineme, zda je tvoří lidé či někdo z jiných dimenzí. Geometrické obrazce jsou samy o sobě překrásné, mají svůj nápad a každý si s sebou nese svůj příběh. Dokument přináší mnoho informací a poznatků, které, dle mého názoru, nejsou příliš známé, a proto oplývají svou mystikou, protože je nelze podložit ověřenými fakty. V podstatě celý film je postaven na spekulacích, ale nelze mu odepřít, že se zaobírá velmi zajímavým tématem, který doplňuje velkým množstvím nejrůznějších vyobrazení kruhů v obilí. Pravdou zůstává, že se ve snímku mohlo objevit více lidí s opačnými názory, který by jej více vyrovnali, ale i tak nepostrádá svoje kouzlo. ()

sator

Precizně a podle mě objektivně zpracováno ale " pro kruhy " bylo by zajímavé slyšet názor někoho rozumného "proti kruhům "... ()

tomeek

O světelných koulích jsem se dozvěděl až z tohoto dokumentu a záběr vzniku kruhů jsem taky viděl až díky němu, což nechápu. Pokud je to nezfalšované, nechápu, jak to, že to není každý den v televizi. Všecko je to zajímavé, ale tu jednohvězdičkovou rezervu od plného počtu si nechám pro lehký skepticizmus a nedůvěru, protože 8-bitovým vzkazům se nedá uvěřit snadno. To by totiž byl až moc velký nářez. ()

M-arta

"Prostor pro debatu o povaze reality" a fascinující přehlídka land-artu v jednom: http://filmy-online.najdise.cz/film-3/kruhy-v-obili:-brany-z-jine-dimenze Otázku po původu těchhle útvarů si nechávám volně otevřenou. Mně by stejně bohatě stačilo se jen dívat a tajit dech nad půvabem, rozmanitostí a zvláštním kouzlem geometrických obrazců v krajině - stejně tajemných, jako je jejich původ. Dokument nabízí snad nejucelenější a největší jejich přehlídku. ()

yeniczek

Velmi zajímavý a příjemně mrazivý dokument. Jenže ta jednostrannost značně připomíná novější dokumenty Rogera Moora. Pár "citlivějších" lidí, kteří tam s prapodivnými amulety na krku vášnivě popisují energii, která jimi proudí také moc důvěryhodnosti nepřidá... Trochu k smíchu :) Ale zbytek je už značně lepší. Hodil by se více vědecký pohled na věc. Just sayin´.. ()

korndaddy

Zajímavý pohled na problematiku kruhů v obilí se kterou buď budete souhlasit nebo ne. Pro mě osobně težko říct, ale konec dokumentu mě docela překvapil a lehce šokoval. Koukněte na www.circlemakers.org ()

ondrula

Taky to na mě působí účelově. Žvaní tam vesměs fanatici s virgulema, kteří strašně moc chcou věřit svojí chiméře. ()