Miracle at Midnight je příběh založený na skutečných událostech. Během německé okupace Dánska rozjíždí doktor Karl Koster (Sam Waterston) a jeho rodina boj proti nacistickému útlaku. Doktorova rodina riskovala své životy, aby zachránila tisíce životů svých židovských přátel a spoluobčanů před terorem v nacistických táborech. I přes velké osobní riziko se rozhodnou s pomocí mnoha obyčejných dánských občanů evakuovat Židy po moři do nedalekého Švédska. (IvcaSammet)

IvcaSammet

Další nádherný film z prostředí druhé světové války ... Opravdu si myslím, že je moc velká škoda, že o filmu většina lidí nemá ani tušení. Nebýt Andrewa Scotta a jeho sice malé, ale částečně důležité roli, nikdy bych se o něm ani nedozvěděla. Musím se přiznat, že jsem od filmu moc nečekala. Nejen proto, že jsem ani pořádně nevěděla, o čem že to film je, ale taky právě proto, že je velmi málo známý. I přes to, že se jedná o televizní film, jeho zpracování je opravdu výborné. Herecké výkony jsou skvělé, stejně jako filmový scénář, který mě opravdu zaujal a díky kterému jsem se o druhé světové válce a deportaci židů zase dozvěděla něco nového. Opravdu krásný, i když smutný film, který rozhodně stojí za to vidět. ()