Chlípné deníky

(festivalový název)
  • Švédsko Dirty Diaries

Pornografické povídky pro ženy - tak by se dal stručně charakterizovat tento pozoruhodný film ze Švédska. Svět fantazie a perverze, který je divákovi podáván někdy po troškách, jindy zcela bez okolků. Vyzkoušejte netradičně natočené erotické scény, které se nesnaží prvoplánově vzrušit, jako spíše probudit smysly a navnadit na věci příští. (kwoky)

Mairiel

Říkala jsem si, že hodnotit porno je pod mou úroveň, ale tohle bylo opravdu něco. Možná právě proto, že to je spíš takové anti-porno a má to blíž k umění, no každopádně pro mě je to mnohem víc sexy než nějaký mainstream. A taky z principu, že to tady má tak nízké hodnocení, které si z mého pohledu nezaslouží =) ()

Radko

Rozdiel medzi feministickým a klasickým pornom je na základe porovnania 13. feministických porno poviedok s náhodne videnými pornofilmami kde-tade najmä v nasledujúcom. Klasické krátkometrážne péčko má v drvivej väčšine jasne danú štruktúru. Tá pozostáva z úvodu v podobe predstavenia postavy vyzývavej, ľahko odenej dámy. Pohybuje sa zväčša v príjemnom, na súlož určenom prostredí - od kuchyne, obývačky cez saunu až po auto i prírodu. Prichádza sexuálny partner (muž, dvaja muži, žena a ich rôzne mixy). Začne šmajchlovačka a vyzliekanie. Potom fajka - tá je v 99,9% porno-klasiky. Občas lízanie. Nasledujú rôzne polohy. Obzvlášť populárna je tá zozadu. Všetka ujačaná gymnastika (čím hlasnejšie, tým lepšie) končí detailom horúcich striekancov, končiacich na ženinom tele, v jej rodidlách (potom nasleduje záber vytekancov) alebo ústach. Dôkaz výhry. Pokorenia ženy chlapom. Dôležité je i ukazovanie detailov do seba zapadajúcich a kĺzajúcich pohlaví. Možno preto, lebo ako jedna slovenská poetka vyriekla: "Láska? Láska je len trenie dvoch slizníc." Častým býva análny styk. Feministické porno je naproti tomu založené prevažne na vnímaní akýchkoľvek detailov. Vôbec to nemusia byť detaily pohlaví. Ejakulácia ukazovaná nie je. Dôležité je preciťovanie chvíle. Nie je dôležité ukázať polohu, skôr pocit. Neukazuje sa natoľko pumpujúci penis vnikajúci prírazovo do vagíny, ale častejšie farebné či hrané fantázie. Fajčenie môže byť ukázané, no nie je časté. Povinné sú emócie, nefalšovanosť a variabilita. Čo sa týka umeleckého dojmu, tam feministky nebodujú. Ak v niečom, tak v tom, že sexuálnu situáciu vnímajú rôznorodejšie. No o umení sa hovoriť nedá. Čo sa týka hodnotenia epizód a náčrtu ich obsahu - to je v diskusii k filmu. ()

Cimr

Tak jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl, co si mám představit pod pojmem ,,feministické porno". Desetiminutový statický záběr fistingu přes celé plátno, klepání cigaret do pusy, óda na řitní věnečky a další propriety tohoto majstrštyku jistě neukazují ženu jen jako kus masa a objekt uspokojení nechutných mužů. Gratuluji. A teď vážněji - z této VHS změti superdetailních záběrů různých částí lidského těla a barevných neidentifikovatelných fleků jsem si odnesl asi jen ten poznatek, že feministky by porno točit neměly, protože pak to není ani vzrušující, ani umělecké, je to prostě jen nuda k posrání (což mi potvrdil i letmo zaslechnutý a zcela reálný rozhovor dvou mladých dívek před projekcí ,,Tyjo, to je porno pro ženy? Nee, proč na to jdeme? Vždyť to je nejnudnější!"). Když mi bylo při sledování nejvíc ouvej, vzpomněl jsem si, že tuto věc sponzorovali švédští občané částkou půl milionu korun a aspoň jsem se trochu zasmál... Pokud bych měl ze všech zhlédnutých filmů vybrat jeden, který už nikdy nechci vidět, dost možná by to byl tenhle. ()

POMO

Tri poviedky super, zbytok zbytočný. Poviedka "Fruit Cake" sa za umelecké porno dá označiť (spolupráca vizuálu, strihu a atmosféry), animovaný segment je slušne nakreselný, vtipný a najlepšie vyjadruje feministický pohľad na sex, a predposledný "Authority" je síce drsný a pre citlivejšie povahy nechutný, ale zato najintímnejší a reálne precítený (nehraný). V preplnenej športovej hale v Hradišti zaujímavý zážitok (štvrtina ľudí z filmu odišla), aký som vždy chcel opáčiť. Kudos dramaturgom LFŠ. ()

Radiq

Eroticky? Spíš pornograficky, až mě to trochu překvapilo. S příchutí několika různejch úchylek. Umělecky? Asi trochu jo, ale jenom některy segmenty, ale často uplně o ničem, jenom o tom sexu, sexuální a perverzní obrazy bez většího smyslu, spíš bez příběhu. Někdy víc porno, než umělecky, někdy spíš jak nějaky domácí porno. Někdy zajimavá hudba u toho. A co je na tom feministicky? Že to režírovaly žensky? To ještě neznamená, že to je feministicky, ne? Skin - ze začátku nuda, ale jak se začnou rozstříhávat, tak to jde. Fruitcake - takovy hrozně anální. Night Time - vykouření, vylízání, to je cely. Dildoman - animovaní honiči... a prostě dildoman, docela o ničem. Body Contact - o dvojce seznámené přes internet, zakončeno šukem, dělany jako dokument... nuda. Red Like Cherry - bradavky, pláž, šuk co nejde vidět, prostě uplně nuda. On Your Back, Woman! - to se dalo čekat, že tam bude taky něco lesbickyho, konkrétně lesby, co se bijou v posteli, a co jako? Phonefuck - zase lesby, po telefonu hoňka, k tomu jejich představy. Brown Cock - fisting, no. Flasher Girl On Tour - jakási exhibicionlistka na cestách, nechápu... Authority - jakysi lesbicky sadomaso, mučeníčko, nechápu. For The Liberation Of Men - honící transvestiti, to je uplně mimo. Come Together - masturbující žensky, co čumijou do kamery a pak se udělaj, nuda. Na porno jsem eště nikdy komentář nepsal... teď už jo. ()