Chlípné deníky (festivalový název)

• Švédsko

Dirty Diaries

Erotický / Dokumentární

Švédsko, 2009, 98 min

Říkala jsem si, že hodnotit porno je pod mou úroveň, ale tohle bylo opravdu něco. Možná právě proto, že to je spíš takové anti-porno a má to blíž k umění, no každopádně pro mě je to mnohem víc sexy než nějaký mainstream. A taky z principu, že to tady má tak nízké hodnocení, které si z mého pohledu nezaslouží =)(19.9.2010)

• Cimr

Tak jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl, co si mám představit pod pojmem ,,feministické porno". Desetiminutový statický záběr fistingu přes celé plátno, klepání cigaret do pusy, óda na řitní věnečky a další propriety tohoto majstrštyku jistě neukazují ženu jen jako kus masa a objekt uspokojení nechutných mužů. Gratuluji. A teď vážněji - z této VHS změti superdetailních záběrů různých částí lidského těla a barevných neidentifikovatelných fleků jsem si odnesl asi jen ten poznatek, že feministky by porno točit neměly, protože pak to není ani vzrušující, ani umělecké, je to prostě jen nuda k posrání (což mi potvrdil i letmo zaslechnutý a zcela reálný rozhovor dvou mladých dívek před projekcí ,,Tyjo, to je porno pro ženy? Nee, proč na to jdeme? Vždyť to je nejnudnější!"). Když mi bylo při sledování nejvíc ouvej, vzpomněl jsem si, že tuto věc sponzorovali švédští občané částkou půl milionu korun a aspoň jsem se trochu zasmál... Pokud bych měl ze všech zhlédnutých filmů vybrat jeden, který už nikdy nechci vidět, dost možná by to byl tenhle.(8.8.2014)

Tri poviedky super, zbytok zbytočný. Poviedka "Fruit Cake" sa za umelecké porno dá označiť (spolupráca vizuálu, strihu a atmosféry), animovaný segment je slušne nakreselný, vtipný a najlepšie vyjadruje feministický pohľad na sex, a predposledný "Authority" je síce drsný a pre citlivejšie povahy nechutný, ale zato najintímnejší a reálne precítený (nehraný). V preplnenej športovej hale v Hradišti zaujímavý zážitok (štvrtina ľudí z filmu odišla), aký som vždy chcel opáčiť. Kudos dramaturgom LFŠ.(28.7.2014)

• playboxguest

Tohle není ani umění , ani porno, tohle je naprostá amáterština ve všech směrech. Tohle může vzrušit jenom osla, mě to tak maximálně i při rychloposuvu znudilo a sem tam tak maximálně na zívnutí znechutilo, teda pokavaď zrovna měli tvůrci dobrou chvilku a natočili záběr tak, aby bylo něco vidět. Amatérský věci na porno stránkách jsou kolikrát o dost lepší. Chtěla jsem tomu šoupnout jednu hvězdu za animovaného Dildomana, ale kašlu na to, zas tak dobrá ta povídka taky nebyla, aby její čtyřminutová stopáž zachránila tenhle 100 minutovej brak.(27.7.2013)

• kwoky

Obtížně hodnotitelný soubor eroticko-pornografických scének, které jsou někdy vzrušující, jindy tajemné, někdy také nechutné. Těžko říct, jestli je možné vidět celých 105 minut najednou - já myslím, že je to spíš nežádoucí. Jestli takhle má vypadat porno pro ženy, tak jsem ženy asi ještě vůbec nepochopil.(25.7.2010)