Mulholland Drive - Ein Hollywood-Mythos

všechny plakáty
Německo, 2010, 60 min

Režie:

Eckhart Schmidt

Eckhart Schmidt prezentuje ve svém dokumentu mýtus Mulholland Drive se vším, co k němu patří. Seznamuje nás s historií této legendární cesty v Los Angeles, kde se konaly zakázané automobilové závody, na které se odehrával děj spousty filmů, kolem které bydlí známé hollywoodské hvězdy jako například Jack Nicholson. Mulholland Drive je ale i zároveň místem, kde se odehrálo mnoho násilností a vražd. Film nabízí rozhovory s lidmi, kteří mají ke kultu Mulholland Drive blízko, mimo jiné i s herečkou ze stejnojmenného, stejně tak kultovního filmu, Laurou Harring. (Namaste)

Namaste

Stejně jako spousta jiných filmových postav měl už i E.T. možnost dívat se z Mulholland Drive na noční Los Angeles. Ten pohled je prostě úchvatný. Eckhart Schmidt je ve svém filmu velmi informativní a dovídáme se hodně od vzniku této ulice v roce 1924 a že jméno jí dal William Mulholland, který postavil nadzemní vodovod a přivedl do L.A. vodu. Prostřednictvím filmu se můžeme po Mulholland Drive projet a také si užívat záběry z výšky na 55 mil dlouhou nudli, která se vine úžasnou okolní krajinou. Film odkrývá i druhou temnou stránku Mulholland Drive... Zajímavé jsou i rozhovory se známými osobnostmi jako jsou například Paul Haggis, Laura Harring nebo David Thomson. Dokumentární film, který stojí za shlédnutí. Namaste Mulholland Drive. ()