poster

Pig

Horor / Thriller

USA, 2010, 94 min

Režie:

Adam Mason
(další profese)
 • Bloody13
  ***

  První půlka super. Mason vás vrhne coby nedobrovolného svědka doprostřed exploatačního pekla, z něhož není úniku. Snad jen skrz tlačítko Stop na vašem ovladači. Protože zatímco tuhle variantu bude volit drtivá většina diváků, ta zvrácenější menšina je rozhodnuta film dokoukat: je jak zhnusena zdejším násilím, tak zároveň fascinována technickou stránkou. Téměř celý snímek je totiž natočen na jeden dlouhý, střihem nepřerušený záběr, což ho činí v subžánru skoro raritou. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že se to od druhé poloviny nikam nehýbe. Pouze bloudí v kruhu, z kterého vás vyhodí až ve vysilujícím finále s jedním malým překvapením. Pěkná prasečina, jen co je pravda. Jak je vidět, tak pod pojmem "vesnická zábava" si každý představuje něco jinýho.(5.6.2013)

 • hirnlego
  ****

  Nádherná, prosluněná, nevadsky vyprahlá krvavá groteska, která má blíž ke stylovému Zombiemu než k samoúčelným depresivním psychoúchylárnám. Proto naprosto nechápu ohlasy "nechutná brutalita, nesnesitelné mučení, nedokoukal sem, psychicky vprdeli", které zbytečně odrazují "obyčejné" zvídavější diváky - ani jedno tam není v míře větší, než už bylo stokrát jinde. Tady je to ale navíc odlehčené (retard byla skvělá :) ), takže je divák ušetřen "trpění s oběťmi" a může si naplno užívat krásně nekorektní podívanou. Vážně jsem se bavila jako u podobných filmů už dlouho ne a párkrát se i posmála nahlas. Kamera a vůbec všechny ty barvičky byly krásný, hudba príma a herci maximálně šikovní (sice škoda, že avizované "beze střihu" není pravda, ale i tak - předlouhý scény na jeden zátah, nádhera). Jen to mlácení, rytí ve vnitřnostech a další srandy mohly být trochu "věrohodnější" a hlavně explicitnější (není vidět skoro nic). A ten "hluboké poselství" konec mě možná trochu zklamal - ale objektivně je dobrej - to jen já, nekonečná romantička, sem si to malovala jinak :´) ..... (4,5*)(5.11.2011)

 • pornogrind
  *****

  Další z filmů určených pro velmi úzké divácké publikum.O filmu už jsem věděl dlouho,ale tak nějak jsem si ho pořád šetřil na příhodnou chvíli.Čekal jsem,že to bude nářez(Mason+Howard=zaručená zábava-aspoň pro mě)A on to nářez byl a já jsem spokojenej.Totální ujetost geniálního novodobého režiséra Adama Masona.Zaslouženě patří do mé Top desítky režiserů.Stejně tak jako Andrew Howard do mé Top desítky herců.Tohle byl herecký majstrštyk.Masonův styl rozhodně nesedne každému a tahle zvrhlost si jen ztěží získá nějaké větší fanouškovské zázemí.Protože běžný(tuctový)divák to po 15 minutách vypne.Není tu sice nic co by jsme neviděli někde jinde(gore efekty).Takže kdo hledá nějaké propracované gore efekty ten zapláče.Tohle je o něčem úplně jiným.Hned ze záčátku se ocitáme v totálním exploitačním pekle,které neskončí až dokonce.Tomuhle já říkám hra kočky s myší.A rejpalové typu nulový scénář-trhněte si.Tady to táhne parádní kamera(beze střihu) a nadlidský výkon Andrewa.Totální psychoteror.(18.6.2015)

 • HonzysKISS
  *

  Takový ten film o klasickým psychopatu v přírodě. Nemá to žádný příběh, tím se to stává celkem dost nudné a nezajímavé. Celý film je furt jenom o tom samém a téměř na stejném místě. Jediná scénka, která se mi líbila byla skoro na začátku. Myslím ten chvilkový náznak kanibalismu, to bylo lahodné. Jinak ke konci to taky nebylo úplně k zahození. Jinak všechno ostatní úplně zbytečné. Kamera na prd, hudba strašně otravná a nezajímavá, atmosféra minimální a herci docela debilní. Kdyby k tomu byl nějaký lepší příběh, tak bych to bral. Přece jen tenhle snímek má něco do sebe, ale minimálně.(17.7.2018)

 • ricci.s
  ***

  No zbohom, čo je toto za film? :) Teraz fakt neviem, kde mám začať. Asi takto: Je to veľmi zvrátené a je to určené výlučne pre "fajnšmekrov", pretože normálny človek to po 10 minútach vypne. Doteraz som sa smial pri slove "samoúčelný", lebo väčšina antihororových členov to s obľubou používa všade, kde sa dá, tu sa to však výnimočne celkom hodí. Hlavný problém je, že film nemá žiaden dej. Sledujeme vlastne len vyčíňanie dvoch psychopatov, plešatého blázna so skleneným okom a jeho tehotnej, ešte retardovanejšej partnerky. Čo robia so živými a dokonca aj s mŕtvymi, k tomu sa radšej vyjadrovať nebudem. Druhá vec je, že toto všetko som sledoval hodinu a pol vkuse, a práve kvôli abstinujúcemu deju ma to miestami otravovalo (z rovnakého dôvodu som napríklad sprdol ázijský Kichiku dai enkai, lenže ten bol až príliš amatérsky a hlúpy). Nebolo to amatérske, práve naopak, nakrútené to bolo vcelku presvedčivo. Ale nemôžem to kvalitami porovnať s bravúrnymi Martyrs, Inside, alebo Srpski film, pretože tie boli po obsahovej stránke dokonalé, toto však stálo celú dobu na mieste. Najviac mi liezli na nervy pasáže, kedy sa tí retardi hrali na naháňačku a nedialo sa nič. Ja mám režiséra Adama Masona celkom rád, Broken a Blood River sú podľa mňa viac ako vydarené kúsky, tuto však trocha prestrelil. Ale zase je pravda, že som doteraz takú šalenotu nevidel. Klobúk dole, čo sa týka hereckých výkonov, herci sa určite výborne bavili. Nie som si však istý, či to hororových fanúšikov uspokojí, lebo horor to vlastne ani nebol, bolo to niečo úplne iné, len ešte zistiť čo.(30.1.2011)