Gaeineui chwihyang (TV seriál)

• Jižní Korea

개인의 취향

Personal Taste

Personal Preference

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 16x60 min

Neviem ako to ti Korejci robia, že z obrovskej tony kliše dokažu takmer vždy tak zdarne vykľučkovať. A to tak, že tie kliše absolutne nevadia. Nie je to sice top, no dokaže to veľmi dobre pobaviť, a emocie su davkovane takisto fajn. Serial nesklamal, pobavil, potešil. No a čerešnička na torte je samozrejme Ye-Jin Son. Ta je tradične skvela. Asi neexistuje nikto kto by ju nemiloval.(26.2.2016)

Můj první korejský seriál!!! Nejedená se sice o typickou jihokorejskou tvorbu, ale o to je to originálnější. První díl mě zaujmul, druhý upoutal a u třetího jsem už ani nedýchala. Hodně poutavý příběh, který nenudí a nepůsobí jako klišé. Překrásné interiéry a mimořádně úžasná hudba dělají seriál ještě dokonalejším. Největší hvězdou je tu ale samozřejmě nádherná Ye-jin Son. Nutno říct, že ani Min-ho Lee za ní vůbec nezaostává. Každičká minuta stála za to! Tuším, že pocity, které jsem zažívala u tohoto seriálu, už nikdy u žádného nezažiji. A proto se na něj s radostí a kapesníkem kouknu ještě několikrát. 5*(22.8.2011)

4-5*.... ještě se musím rozmyslet a komentář napíšu až potom (mám připravených pár hlášek, dobrých gagů a tak vůbec, jak je mým zvykem), ovšem teď jsem se na to dodívala a tak jsem plná pocitů z tohoto zázraku, na nějž jsem narazila naprostou náhodou přes uživatelku .maggie. - čímž jí děkuju, ale zkoukla ho během 4 dnů (nutno podotknou, že ač je to jen 16 dílů, každý díl má hodinu) a to o něčem svědčí :) Avšak už teď můžu říct, že asi nikdy znova nechci slyšet ten song "Like a fool" aka jak to znělo mě "babochoróoooo" a jak se to prý fakt píše "babocheoleom".... pokaždé, když to zaznělo, jsem měla chuť někomu vyliskat a pak jsem si ho dokonce už začala i zpívat... trochu případ této situace. 12. 2. 2015: Aneb přišel čas na slíbené doplnění a předem varuji, že to bude slet a sleds všecho možného a nehledejte v tom moc logiky;) 1. Gustav Klimt v jihokorejské galerii? 2. Kupování vložek může být opravdu stresující záležitost. Zvláště když jste kluk, na gaye si jen hrajete a ještě na vás čumí tři ááááááhňající puberťačky. 3. Vážně si googlil úlevu od menstruačních křečí? 4. Víte na co si člověk v korejských dramách musí zvyknout? Že všichni protagonisté jsou propojeni. Postupně se to začne odhalovat a odhalovat až je z toho zacuckané klubku a nikdo ho už nerozmotá. 5. Styl oblékání hlavních protagonistů? Jeon Jin Ho by člověk toho gaye fakt věřil, protože se oblékal hrozně dobře... ale asi jako každý jiný hlavní protagonista metrosexuál. Za to Park Kae In byla jak strašák do zelí. Nechápala jsem, co to má s těma širokýma mikinama, kdy si dá kapuci na hlavu, uši vystrčí ven a nasadí brýle, aby to všecko drželo na svém místě. 6. V průběhu sledování se přistihnete, že vám už vadí, že nevíte, co znamená oppa atd. a začnete googlit. Google na vás vyprskne přehršel oslovení, výrazů atd., které se liší v malých detailech a jste tam, kde jste byli na začátku. Ztraceni v překladu. 7. V podstatě už od 9. dílu se mohli dát dokopy, ale ne... museli naplnit kvótu a proto se neustále museli hádat o maličkostech, sebezapírat se, pak poslat toho druhého někam, pak se omluvit a pak zase celé znova. 8. Muzikál, co byl v 10. dílu - něco tak strašného jako kulisu jsem ještě nezažila... Nedivím se, že ten ředitel lístky rozdával a postupně se všichni zvedli a odešli si řešit své vztahy a poprvé se líbnout. 9. Konečně přišel 11. díl - první díl, kde se Jeon Jin Ho usmíval a ten úsměv mi hrozně připomínal úsměv Nicholase Brauna. 10. a poslední - Jihokorejci jsou Mistři v zírání.(24.6.2014)

Když tak o tom přemýšlím, tak tady jsem rozhodně viděla ten nejkrásnější polibek ze všech asijských seriálů ever. :-) Romantika, vtipné momenty, mrcha, zklamání, slzy, bolestná minulost - to všechno tu člověk najde a i když by to mohl najít všude jinde, tady to je tak hezky naskládané, že se to prostě musí líbit. Vtipných okamžiků není po málu, takže se člověk pobaví. Myslím, že tenhle počin je spíše pro holky, vzhledem k Min-ho Leemu, který je naprosto úžasný, rozkošný a vůbec, jako kluka byste ho brala každá! ;-)) Má to šestnáct dílů, ani málo ani moc, a pokaždé jsem se na konci jednoho těšila na další. Pro mě to byla naprosto odpočinková pohoda. Přeloženo.(25.5.2010)

Krásná pohádka, až mě malinko mrzí, že se nejedná o realitu. Nádherný Min-ho Lee a sympatická Ye-jin Son tvoří pěkný pár, díky tomuto seriálu jsem prožila hned několika druhů emocí: radost spojená s hlasitým smíchem (scéna v hotelovém pokoji, výtah, koupelna...) smutek, nenávist.... Zpočátku jsem váhala, jestli mám dát 5 nebo 4*, ale když se nad tím tak zamyslím, tento seriál je prostě krásně naivní, a proto musím být též taková a dát mu všech 5*. Souhlasím s komentářem Zízy, hlavně s první větou.(18.6.2016)

• - V 8. epizodě si zahrála malou roli hvězdná herečka Yoon Eun Hye, když se objevila jako bývalá přítelkyně Jeon Jin Hoa. Přestože to byla jen malá epizodní role, tak ponechaly tvůrci jméno postavy téměř totožné se skutečným jménem herečky a pojmenovaly jí Yoon Eun soo. (Roby)