Gaeineui chwihyang (TV seriál)

• Jižní Korea

개인의 취향

Personal Taste

Personal Preference

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 16x60 min

Tak toto je čistých 5 hvězd. A proč? Protože i korejská doramata mají svoje žánry a tohle je přesně můj šálek kávy… Není to příliš dětinské, není to nudné a nekoukala jsem na seriál, který by začal a končil vždycky napínavě jako tento.., ústřední dvojici prostě nemůžete nemít rádi a vedlejší postavy vyplňují vtipné scény u kterých jsem se "málo" nasmála. Co si víc přát?! Ideálních 16 dílů, které vám utečou jako voda a bude vám líto, že už je konec.(10.8.2012)

Můj první korejský seriál!!! Nejedená se sice o typickou jihokorejskou tvorbu, ale o to je to originálnější. První díl mě zaujmul, druhý upoutal a u třetího jsem už ani nedýchala. Hodně poutavý příběh, který nenudí a nepůsobí jako klišé. Překrásné interiéry a mimořádně úžasná hudba dělají seriál ještě dokonalejším. Největší hvězdou je tu ale samozřejmě nádherná Ye-jin Son. Nutno říct, že ani Min-ho Lee za ní vůbec nezaostává. Každičká minuta stála za to! Tuším, že pocity, které jsem zažívala u tohoto seriálu, už nikdy u žádného nezažiji. A proto se na něj s radostí a kapesníkem kouknu ještě několikrát. 5*(22.8.2011)

Můj třetí pokus shlédnutí korejského seriálu a konečně trefa. Má to na seriál solidní obsah, takže se tam něco děje a není to o ničem jak se často stává. A hlavně – Son Ye-jin zde má přesně takovou roli, v jaké ji mám rád, která jí sedí a může zde patřičně předvést své herecké kvality a půvaby – ať už jde o scény vážné, humorné či uplakané. Nejkrásnější jsou asi momenty takového jejich vzájemného špičkování a různých nedorozumění, tam holka naprosto exceluje, stačí když udělá ty svoje oči, zatváří se, něco řekne a už mám úsměv na tváři. Na druhou stranu je zde ale neskutečně půvabná a milá, prakticky bez ohledu na to jakou hrůzu si vezme na sebe či co ti vytvoří za umělecké dílo na hlavě :-) Ale ani ostatní nehrají vůbec špatně, zejména zlej tatík měl opravdu krásně zlej smích :-) Zkritizoval bych ale některé momenty, které mají posunout děj kupředu, občas to bylo moc umělé, násilné a krkolomné - např. nehoda se dřevem a autem by chtěla víc snahy, a ty plány v předposlední části, eh… Nicméně je to seriál a asi nelze očekávat promakanost jako u kvalitního filmu. Hudba se mi celkem líbila přímo v ději i v titulcích. Závěr předvídatelný, tedy žádné zvláštní překvápko. Takže celkově - nějaké výhrady bych měl, občas to nemělo šťávu a skřípalo, ale díky zde opravdu rozkošné Son Ye-jin nadělím plný počet.(30.4.2015)

Krásná pohádka, až mě malinko mrzí, že se nejedná o realitu. Nádherný Min-ho Lee a sympatická Ye-jin Son tvoří pěkný pár, díky tomuto seriálu jsem prožila hned několika druhů emocí: radost spojená s hlasitým smíchem (scéna v hotelovém pokoji, výtah, koupelna...) smutek, nenávist.... Zpočátku jsem váhala, jestli mám dát 5 nebo 4*, ale když se nad tím tak zamyslím, tento seriál je prostě krásně naivní, a proto musím být též taková a dát mu všech 5*. Souhlasím s komentářem Zízy, hlavně s první větou.(18.6.2016)

Výborný seriál, ktorý sa mi nezdal pridlhý... možno občas zabiehal trocha do telenoveloidného charakteru, ale našťastie sa to vždy stoplo v správnej chvíli :D... Humorné situácie tiež nechýbali... Ďalší z podarených kórejských výtvorov :) /Príbeh o mladom nádejnom architektovi, ktorý sa v záujme svojej firmy rozhodne dostať v pretvárke gaya do domu, v ktorého štýle má byť naprojektovaný iný obrovský projekt. Celý jeho plán sa začne "kaziť", keď sa zaľúbi do dievčaťa, večnej nešťastníčky a naivky, ktoré v tomto dome býva.../(24.5.2010)

• - V 8. epizodě si zahrála malou roli hvězdná herečka Yoon Eun Hye, když se objevila jako bývalá přítelkyně Jeon Jin Hoa. Přestože to byla jen malá epizodní role, tak ponechaly tvůrci jméno postavy téměř totožné se skutečným jménem herečky a pojmenovaly jí Yoon Eun soo. (Roby)