Gaeineui chwihyang (TV seriál)

• Jižní Korea

개인의 취향

Personal Taste

Personal Preference

Romantický / Komedie

Jižní Korea, 2010, 16x60 min

Když tak o tom přemýšlím, tak tady jsem rozhodně viděla ten nejkrásnější polibek ze všech asijských seriálů ever. :-) Romantika, vtipné momenty, mrcha, zklamání, slzy, bolestná minulost - to všechno tu člověk najde a i když by to mohl najít všude jinde, tady to je tak hezky naskládané, že se to prostě musí líbit. Vtipných okamžiků není po málu, takže se člověk pobaví. Myslím, že tenhle počin je spíše pro holky, vzhledem k Min-ho Leemu, který je naprosto úžasný, rozkošný a vůbec, jako kluka byste ho brala každá! ;-)) Má to šestnáct dílů, ani málo ani moc, a pokaždé jsem se na konci jednoho těšila na další. Pro mě to byla naprosto odpočinková pohoda. Přeloženo.(25.5.2010)

Tento seriál dlouho odkládala, ale vzhledem k tomu, že je to tady jeden z nejoblíbenějších a nejčastěji hodnocených korejských seriálů, konečně jsem se do něj pustila. Prostředí architektů na mě působilo nevšedně, jelikož jsem se s ním mnohokrát nesetkala. Osobně nemám ráda, když je seriál z velké části postaven na tom, že ženu někdo považuje za muže nebo třeba heterosexuála za gaye. Vyvažovala to vynikající Son Ye-jin, která navíc hrála velmi sympatickou postavu. Oceňuji, že se postavy chovaly celkem rozumně a pochopitelně, což u korejských počinů bohužel není pravidlem. Trpěla jsem u hudby, která je pro tyto seriály také typická. Jednou chci u jejich seriálu slyšet rock, namísto těch příšerných slaďáků. Také jsem očekávala o něco více humoru. Poslední epizody mi však nepřipadaly jako obvykle nudné a zbytečně natahované, naopak jsem byla neustále napjatá, co se tam bude dít, což hodnotím jako velké plus. Celkově pro mě byly chvíle s Personal Taste příjemné a docela ráda bych se do toho světa znovu vrátila, ale když jej porovnám s ostatními korejskými seriály, co jsem zatím viděla, tak ho vidím jako průměr.(7.8.2014)

Můj třetí pokus shlédnutí korejského seriálu a konečně trefa. Má to na seriál solidní obsah, takže se tam něco děje a není to o ničem jak se často stává. A hlavně – Son Ye-jin zde má přesně takovou roli, v jaké ji mám rád, která jí sedí a může zde patřičně předvést své herecké kvality a půvaby – ať už jde o scény vážné, humorné či uplakané. Nejkrásnější jsou asi momenty takového jejich vzájemného špičkování a různých nedorozumění, tam holka naprosto exceluje, stačí když udělá ty svoje oči, zatváří se, něco řekne a už mám úsměv na tváři. Na druhou stranu je zde ale neskutečně půvabná a milá, prakticky bez ohledu na to jakou hrůzu si vezme na sebe či co ti vytvoří za umělecké dílo na hlavě :-) Ale ani ostatní nehrají vůbec špatně, zejména zlej tatík měl opravdu krásně zlej smích :-) Zkritizoval bych ale některé momenty, které mají posunout děj kupředu, občas to bylo moc umělé, násilné a krkolomné - např. nehoda se dřevem a autem by chtěla víc snahy, a ty plány v předposlední části, eh… Nicméně je to seriál a asi nelze očekávat promakanost jako u kvalitního filmu. Hudba se mi celkem líbila přímo v ději i v titulcích. Závěr předvídatelný, tedy žádné zvláštní překvápko. Takže celkově - nějaké výhrady bych měl, občas to nemělo šťávu a skřípalo, ale díky zde opravdu rozkošné Son Ye-jin nadělím plný počet.(30.4.2015)

Po prvních dvou dílech jsem dala čtyři hvězdičky, po jedenácti už jich je pět. Trochu jsem se té záměny mužské orientace bála, protože ne vždycky se to povede bez trapnosti. Tady se to povedlo. A víc než dobře. Komické situace vyplývají z děje naprosto nenuceně, o to víc jsou přirozenější a my se doma smějeme co to dá. Obsah seriálu je tu trochu zavádějící, protože Jeon Jin Ho se nařčení, že je gay snaží dlouho bránit, ale okolnosti mu nějak nepřejí. Navíc Park Gae In by si to asi ani nenechala vymluvit (opak se prostě musí dokázat ;^))) ) a právě ona ho svojí upřímností přivádí do - pro něho - nepříjemných situací. Jsem ráda, že mám před sebou ještě pět dílů, ale je mi líto, že už jenom tak málo. :^) PS. Po dokoukání bych ještě jednu hvězdičku přidala, ale nemůžu ji tu nikde najít. Tak si holt půjdu alespoň zpříjemnit den soundtrackem...(9.10.2011)

Tak toto je čistých 5 hvězd. A proč? Protože i korejská doramata mají svoje žánry a tohle je přesně můj šálek kávy… Není to příliš dětinské, není to nudné a nekoukala jsem na seriál, který by začal a končil vždycky napínavě jako tento.., ústřední dvojici prostě nemůžete nemít rádi a vedlejší postavy vyplňují vtipné scény u kterých jsem se "málo" nasmála. Co si víc přát?! Ideálních 16 dílů, které vám utečou jako voda a bude vám líto, že už je konec.(10.8.2012)

• - V 8. epizodě si zahrála malou roli hvězdná herečka Yoon Eun Hye, když se objevila jako bývalá přítelkyně Jeon Jin Hoa. Přestože to byla jen malá epizodní role, tak ponechaly tvůrci jméno postavy téměř totožné se skutečným jménem herečky a pojmenovaly jí Yoon Eun soo. (Roby)