Čarodějky

Spolok čarodejníc

Čarodejnice

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

USA, 1996, 101 min

Dnes je "prijemna" konstelace na sledovani filmu a jejich hodnoceni = na tenise imrvere prsi, venku je hnusne, fotbalek je az vecer a protoze jsem dopolko na chvili zaklepala backorama a jen upenlive zebrani a slibovani horem dolem me uchranilo od nemocnice "na pozorovani" tak muzu cucet na filmy pekne doma. Musim tedy lezet a nesmim delat nic, vubec nic, leda divat se na televizi a Klenot se musi divat se sebou ale musi se take divat na me jestli nahodou zase nezaklepu backorama. A tak jsme se divali na Carodejky. Ptam se Klenota "neva kdyz se kouknu na carodejky, je to trochu infantilni, ale odpocinkove" a Klenot rika "vzdyt je to pekny film, ve druhe tride nam ucitelka cetla knizku". Nacez ja reaguji "dabl ju ty ef? (WTF)" nacez se ukaze ze Klenot myslel ty Carodejky/Witches od Dahla s Angelicou. To jsou samozrejme ty lepsi Carodejky, ktere dostanou plny pocet. Tyhle Carodejky/CRAFT jsou kvalitnim filmem pro EMO pubertu a jine podobne postizene. Kdyz ja jsem byla v puberte tak se mi film libil, ted uz je to spis jen takovy prumer, ale je to docela odpocinkove, Klenot otraveny nebyl a ja? Zatim porad ziju!(2.7.2016)

• kleopatra

No nevím, jestli někdo z těch, co se zajímají o čarodějnictví a magii, může tenhle film brát jako manuál, na mě to působilo spíš komicky, ale je fakt, že Fairuza tu divoženku nepřipomínala jen jménem pro čarodějnici jak stvořeným, ale i zjevem nahony vzdáleným Cecilce z Valmonta.(19.3.2005)

• Cival

Nepovedená slátanina v teenagerském balení, žánrově bezpohlavní s hodně špatným scénářem. Navíc upřímně nesnáším Neve Campbell.(30.4.2003)

Není to špatný film, téma je uchopené zajímavě a vezmeme-li v potaz vzhled hrdinek, i dostatečně poutavě:) Některé scény jsou obzvlášť působivé, a nejenom díky trikům...bohužel je jich jen pár a i přes poměrně kvalitní hudbu od Graema Revella (a songu How Soon Is Now od Love Spit Love - BTW se seriálem Čarodějky aka Charmed, který tuto píseň měl jako svou titulkovou skladbu, to nemá nic společného) to není nic extrovního. Šedý průměr to taky není, takže dejme tomu *** a 1/2.(1.5.2003)

Tři sexy čarující teenagerky v nenápadně hororovém balení? Hmm, v zásadě proti tomu nic nenamítám. 60%(15.12.2005)

Takovýma čarodějkama bych se nechal klidně očarovat (i když Fairuza Balk vypadá fakt hoooodně divoce).(28.8.2002)

• gouryella

Divnej film o jakychsi mladych carodejkach - vubec nevim o co filmu jde - neni ani zabavny, ani napinavy.(4.8.2002)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $24,819,936Tržby Celosvetovo $55,719,936(29.1.2009)

Mysteriózny americký teen-hororček, ktorý je troška „iný“ vďaka výsostne dievčenskému spolku, z ktorého vás bude rajtovať živočíšnym dojmom pôsobiaca Fairuza Balk (Ostrov Dr. Moreaua). Pekne sa pozerá ale nielen na ňu a na slnečnú výpravu, ale i na Neve Campbell (zaujímavosťou je, že ako tu, i v tiež tohoročnom Vreskote sa stretla so Skeetom Ulrichom). Scenár je klišé o natešenom vzostupe, po ktorom nasleduje hororový pád a nesenie dôsledkov za svoje neuvážené činy. Ale i tak, ruku na magickú tabuľku, kto z nás by sa nerád pomstil? Vždy je komu.(12.5.2006)

Místi trošku "beverly hills" a místy nevtipná béčková kaše, ale strašidelný závěr byl celkem vydařený (a Robin Tunney obdařená, Fairuza Balk děsná děsná děsná!)(26.11.2006)

Takovej docela dobrej čarodějnickej horůrek. Bohužel má ale dost slabou atmosféru, režisér se jí snad ani nesnažil nějak pořádně budovat, vždycky tam naložil pěknou temnou scénu, někdy i docela strašidelnou a hned potom obrátil a všechno bylo pěkně veselý. Cose týče hereček, tak jsou spíš průměrný, ale Fairuza Balk je sama o sobě docela tajemná, takže jako čarodějka voháknutá celá v černým působí dobře, stejnětak Neve Campbell, škoda, že příběh trochu pokulhává, jinak docela dobrý(3.12.2006)

Keby nebolo nevýraznej Robin Tunney, stále vypuľujúcej očiská, hádam by som dala aj 4*, pretože toto je fakt jeden z mojich obľúbenejších filmov (takto tesne pod 4). Možno je to tým, že témy čarodejníctva ma priťahujú. A Fairuza Balk je proste...diabolská. Ostatné herečky zatieňuje ľavou zadnou. Je vo svojej roli taká dôveryhodná, že ma jej postava vždy znova rovnako znepokojuje. A popri svojom satanizme je stále sexi....inak povedané: "slečna, vy ste nebezpečná" ;-)(6.5.2005)

Kdyby tenhle snímek sázel především na dramatickou linku a zbavil se okovů tajemna, mohlo jít o nadprůměrný film. Takhle mi tam hororová linka moc nesedla, hlavně ke konci. Ze začátku se ale příběh velmi slibně rozvíjel a na sympatické herečky se i dobře dívalo.(22.5.2009)

• lesumir

Mystika v trosku zvlastni podobe... Herecke vykony chabe, scenar deravy, hlavni postavy nepresvedcive.(6.3.2008)

Hvězdička a půl za Fairuzu Balk v parádních goth hadrech. Hvězdička a půl za to, že jsem se přece jenom nestačila nudit, ačkoli o nějakém strachu nemůže být ani řeč.(2.5.2003)

Absolútne nič originálne, ale dá sa na to pozerať a Neve je (po "premene") fakt rajcovná...(5.12.2006)

Film mých mladých let! Ano, nejde asi o extratřídu, ale mám na něj jen a jen dobré vzpomínky. Viděl jsem ho již tolikrát a vždy jsem hltal každou minutu filmu. I když podle CSFD jde spíše o komedii, tak pro mě je to spíše thriller s prvky hororu, jelikož některé scény jsou velice dobré a film má atmosférou krásně vzestupné tempo a je čím dál více temnější a temnější. Herecké výkony se mi líbily od prvního shlédnutí a Fairuza Balk byla prostě úžasná! Chápu že někomu tento film není při chuti, pro někoho je to možná jen "teenage blbost", ale pro mě zůstane vždy top a mohu ho jen a jen doporučit. :)(28.3.2013)

"Holky, pozor na úchyláky !!" - "My samy jsme úchyláci !!" ;)(17.7.2015)

Tenhle film se mi docela líbí a na závěrečné scény, kdy se Fairuza Balk promění v nestvůru a zblázní, se dívám s rezervou. Ne že by špatní uctivatele magie takto nemohli skončit (obrazně), ale ve skutečné příšery se promění dost těžko. Do toho nepovedeného konce je to celkem slušný film. A svou pravdu o hranicích, kam až může člověk beztrestně vstoupit, má taky.(17.6.2010)

Až na trochu přehnaný závěr to bylo docela zajímavé a napínavé. Původně jsem se bál nějaký teenagerský hovadiny, ale musím říct, že teenageři v 90. letech byli naštěstí o trochu zajímavější než ty dnešní paka :-)(15.11.2014)

• Derek

dievčenský horor čarodejky, patrí k filmom, ktoré vás príliš nevystrašia, ale iba pobavia. je to typický zástupca filmov na ktoré si o týždeň ani nespomeniete.(25.3.2004)

<< předchozí 1 2 3 4