My iz buduščego 2

Paradox Soldiers

We're from the Future 2

Válečný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2010, 100 min

Pogodin se naštěstí ukázal jako daleko zručnější režisér než Maljukov (svými filmařskými schopnostmi se nám taky okázale pochlubil ve frajerské jednozáběrové sekvenci z bitevní vřavy), takže na debilní první díl dokázal navázat docela efektní jednohubkou, jíž se povedlo vyhnout většině hlavních nedostatků původního filmu (zvlášť pokud jde o kvalitu výpravy a hereckých výkonů), ale zůstala jí prostičká a nudná fabule.(12.5.2013)

S vyšším rozpočtem a mnohem efektnějšími akčními scénami, které se tentokrát nebojí ukázat krvavé průstřely. Kdyby šlo o patetický válečný film, a ne pokračování scenáristicky dementního Zpátky na frontě (zde přišli k rozumu zase dva mladí ukrajinští nacionalisté), možná bych tu hysterii skousl lépe. Takhle jsem se sice docela bavil, ale opět tím zvláštně zvráceným způsobem.(27.4.2013)

• DJ Kritik

V jednotke bolo napätie medzi "skínom a dredarom" a ich neustále doberanie doplnené dobrou hudbou, v dvojke zostal iba "umiernený skín" a rozbroje sú tú prenesené medzi národnosti a to "ukrajinsko-ruské". Napätie už ale nefunguje tak ako v predchádzajúcom filme. Hudba, no ak máte DVD tak v bonusoch je klip, ktorý je príjemný, ale vo filme bude skutočne zbytočne čakať na niečo ako v jednotke. A tá zápletka je skutočne slabá. .. .. .. .. .. .. .... ... ... ... ... ... ... ....... Vtiahnutie do deja: *** Akcia: *** Humor: * Dramatičnosť: **(4.4.2011)

• Marek1991

Potešil som sa, že nápad z prvého dielu chcú rozviť o poukázanie na nezmyselnú nenávisť medzi bratskými národmi, dej mal opäť veľa akcie, no silnejší moment mal hlavne u Ukrajinca s dieťaťom v lese, na mieste kde predtým alebo ak chcete potom, zhodil pamätník. Zakomponovanie tých historicko novodobých paralel, dosť pochybných sa mi zas toľko nepáčilo. Je to zaujímavá oddychovka, mnohokrát pochybná, už troška menej detská správaním, ale celkovo slabšia dejom a nápadmi než prvý diel.(13.4.2013)

Je to celkom dobrý dobrodružný vojnový film, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má dosť dobrý príbeh o dvoch priateľoch, ktorí spolu prežili už minulé udalosti, teda znalec histórie a bývalý skinhead, ktorí sa tentoraz zúčastnia rekonštrukcie bojov na Ukrajine, ale po roztržke s dvomi miestnymi dôjde k výbuchu starej munície a všetci sa presunú opäť späť v čase do vojnového obdobia, kde okrem Nemcov majú problémy aj so svojimi, ktorí ich pokladajú za špiónov a navyše znalec histórie chce nájsť aj svoju lásku, o ktorej zistil, že stále žije. Spracovanie je celkom slušné, síce dej je opäť dosť priamočiary, ale pozerá sa na to dobre, či už kvôli ideálnej dĺžke, ktorá filmu zabezpečila dobré tempo, alebo aj kvôli tomu, že sa už k trom postavám z minulého dielu dokázal vytvoriť nejaký vzťah, zaujmú scény zo zajatia, spoločné scény dvoch odlúčených zamilovaných alebo aj znepriatelený vzťah medzi dvomi národmi, tentoraz Rusmi a Ukrajincami, takže film zaujme aj mimo akcie, Akcie je tu priemerné množstvo a síce mohla byť aj lepšia, ale prevládajú dobré pocity. Nachádza sa hlavne v druhej polovici, v prvej sa nájde len pár maličkostí a je výborne natočená, chválim v nej celú vizuálnu stránku, dobrá kamera, slušné efekty, aj keď to prevrátenie tanku po výbuchu bomby si mohli odpustiť, k tomu vydarené krvavé priestrely, ktoré mi v jednotke chýbali a oceňujem aj dobre zvolené prostredie, či už celé finále na kopci alebo aj boj v dedine. Ale akcia ma sklamala po obsahovej stránke, často pôsobí až príliš umelo, dobre to vidieť napríklad v akcii v dedine, kde proti sebe stojí niekoľko desiatok vojakov na oboch stranách, ale miesto realistickej akcie, kde kvôli rozmiestneniu vojakov guľky lietajú zo všetkých strán to celý čas vyzeralo, ako keby strieľali možno dvaja vojaci na dvoch, nič viac. A niečo podobné sa týka väčšiny akcie. Takže bavila ma, ale po obsahovej stránke si mohli dať na nej viac záležať. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavný hrdina síce predstavuje tú istú postavu, ako v jednotke, ale hrá ju iný herec, tentoraz o dosť charizmatickejší a zaujímavejší, bavil ma už aj bývalý skinhead, opäť príjemná postava sestričky a nesklamali ma ani nové postavy. Réžia a technická stránka sú o triedu lepšie, ako predtým, výborná kamera, ale aj celkovo o dosť nápaditejší a lepší vizuál, kvalitnejšie efekty, som dosť spokojný. Ani tomuto filmu nedávam lepšie hodnotenie, za čo môže hlavne tá umelá akcia, ale inak mám z toho dobré pocity prakticky po všetkých stránkach. O trochu lepšie ako jednotka. 67%(28.9.2012)

• - Příbližně v čase 1:32, kdy čtveřice hrdinů střílí před domem a vybíhá z domu, má nejmladší člen Siva pušku. V detailním záběru však drží samopal. (Topper.H)