Učitelka angličtiny

The English Teacher

Komedie / Drama

USA, 2013, 93 min

• Arsenal83

Film pre oplzlých gurmánov, ktorým sa páči pohľad na staré neukojené matróny, ktoré slnko ani nevideli a tak sú biele a pehaté a strašne nevzhľadné. Ono, Julianne Moore v poslednom čase všade hrá len lesbu alebo nejakú zašlú neuspokojenú kravu. Asi čerpá z vlastných skúseností. Nič na tom, v tomto filme vyzerá ešte staršie ako v skutočnosti je. Jednu hviezdu pri scenári akoby vybratom z miništrantskej prdele dávam za chudáka spisovateľa, pretože je to ozaj utrpenie pre spisovateľa, keď sa mu divadelníci alebo filmári snažia zmeniť to, čo sám napísal.(1.2.2017)

Julianne Moore jako jediná nemá úplně dementní postavu a i její herecký výkon je dobrý. Naopak Michael Angarano hraje takového debila, že je naprosto neuvěřitelné, aby se s ním jeho bývalá učitelka alespoň bavila, natož aby ho osouložila. Panoptikum pokračuje otcem hlavního hrdiny, ředitelem školy, dramatikem, který vede herecký kroužek a tak dále. Na místě paní učitelky bych se odstěhoval někam, kde žijí normální lidé a nikdo by o tom nemusel točit film.(30.4.2015)

• Daryl.Dixon

Jediným vtipem v této komedii bylo označit film za komedií. Dvě hvězdičky jsem tomu dal pouze z respektu vůči Julianne Moore, i když její postava přestárlé, zapšklé a pokrytecké ženské mi přišla stejně zajímavá a přitažlivá, jako slovo lečo. Mimochodem z leča jsem se ve školce poblil, ale to je jiný příběh, který nemá jakoukoliv souvislost s kvalitou tohoto filmu.(16.6.2014)

Navzdory nizkému hodnoceni ostatních uživatelů, mě se film líbil. Nenudila jsem se ani minutu, bavilo me propojení divadelní hry a osudů hlavních hrdinů. Jediné, s čím nesouhlasím: SPOILER: Jakto že ji chtěli ze školy vyhodit, když měla sex s dospělým chlapem, i když bývalým studentem. Není to úplně nejvhodnější, ale určitě to není proti žádným pravidlům. Na druhou stranu nechápu, jak se mohla do té školy vrátit a mít i minimální respekt u studentů po všech těch drbech, co tam o ní kolovali.. A ten závěr-bylo to romantické, ale totálně úchylné. Myslím, že to by v reálném životě žádný chlap neskousl, ať by byla partnerka sebemilejší:). Jinak Julianne Moore jako vždy úžasná:).(18.2.2015)

• peetriss

Samotný začátek filmu dával naději, že to možná nebude tak špatný film – nechyběla lehká vtipnost, nadhled, kouzlo a nápad. Velice brzy se však vše jmenované vytratilo jako pára nad hrncem a Učitelka angličtiny se zvrhla v po všech stránkách neobratné poselství o zdolávání životních překážek a cestě za sny. Julianne Moore se povedlo film uchránit před ještě větším průšvihem, Greg Kinnear a líbezná Lily Collins se jí v tom snažili v menších rolích pomáhat, ale nestačilo to.(13.1.2015)

• - Ve scéně, kdy Linda Sinclair (Julianne Moore) přijde žádat Jasona (Michael Angarano) o nový konec hry, si Jason vyhrne rukávy a opře se o pult. V dalším záběru z Lindy zpět na něj má rukávy znovu normálně, a to aniž by se jakkoliv pohnul. (dandislav1991)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Tribeca 26. dubna 2013. (Terva)