poster

Učitelka angličtiny

 • anglický

  The English Teacher

Komedie / Drama

USA, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arsenal83
  *

  Film pre oplzlých gurmánov, ktorým sa páči pohľad na staré neukojené matróny, ktoré slnko ani nevideli a tak sú biele a pehaté a strašne nevzhľadné. Ono, Julianne Moore v poslednom čase všade hrá len lesbu alebo nejakú zašlú neuspokojenú kravu. Asi čerpá z vlastných skúseností. Nič na tom, v tomto filme vyzerá ešte staršie ako v skutočnosti je. Jednu hviezdu pri scenári akoby vybratom z miništrantskej prdele dávam za chudáka spisovateľa, pretože je to ozaj utrpenie pre spisovateľa, keď sa mu divadelníci alebo filmári snažia zmeniť to, čo sám napísal.(1.2.2017)

 • Gyl
  ***

  Julianne Moore jako jediná nemá úplně dementní postavu a i její herecký výkon je dobrý. Naopak Michael Angarano hraje takového debila, že je naprosto neuvěřitelné, aby se s ním jeho bývalá učitelka alespoň bavila, natož aby ho osouložila. Panoptikum pokračuje otcem hlavního hrdiny, ředitelem školy, dramatikem, který vede herecký kroužek a tak dále. Na místě paní učitelky bych se odstěhoval někam, kde žijí normální lidé a nikdo by o tom nemusel točit film.(30.4.2015)

 • Daryl.Dixon
  **

  Jediným vtipem v této komedii bylo označit film za komedií. Dvě hvězdičky jsem tomu dal pouze z respektu vůči Julianne Moore, i když její postava přestárlé, zapšklé a pokrytecké ženské mi přišla stejně zajímavá a přitažlivá, jako slovo lečo. Mimochodem z leča jsem se ve školce poblil, ale to je jiný příběh, který nemá jakoukoliv souvislost s kvalitou tohoto filmu.(16.6.2014)

 • studentice
  ****

  Navzdory nizkému hodnoceni ostatních uživatelů, mě se film líbil. Nenudila jsem se ani minutu, bavilo me propojení divadelní hry a osudů hlavních hrdinů. Jediné, s čím nesouhlasím: SPOILER: Jakto že ji chtěli ze školy vyhodit, když měla sex s dospělým chlapem, i když bývalým studentem. Není to úplně nejvhodnější, ale určitě to není proti žádným pravidlům. Na druhou stranu nechápu, jak se mohla do té školy vrátit a mít i minimální respekt u studentů po všech těch drbech, co tam o ní kolovali.. A ten závěr-bylo to romantické, ale totálně úchylné. Myslím, že to by v reálném životě žádný chlap neskousl, ať by byla partnerka sebemilejší:). Jinak Julianne Moore jako vždy úžasná:).(18.2.2015)

 • peetriss
  **

  Samotný začátek filmu dával naději, že to možná nebude tak špatný film – nechyběla lehká vtipnost, nadhled, kouzlo a nápad. Velice brzy se však vše jmenované vytratilo jako pára nad hrncem a Učitelka angličtiny se zvrhla v po všech stránkách neobratné poselství o zdolávání životních překážek a cestě za sny. Julianne Moore se povedlo film uchránit před ještě větším průšvihem, Greg Kinnear a líbezná Lily Collins se jí v tom snažili v menších rolích pomáhat, ale nestačilo to.(13.1.2015)

 • - Ve scéně, kdy Linda Sinclair (Julianne Moore) přijde žádat Jasona (Michael Angarano) o nový konec hry, si Jason vyhrne rukávy a opře se o pult. V dalším záběru z Lindy zpět na něj má rukávy znovu normálně, a to aniž by se jakkoliv pohnul. (dandislav1991)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu Tribeca 26. dubna 2013. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace