** + * za Děčín :))(26.8.2011)

• karlee

Tak tady asi ani není co pochválit, zápletka nic moc, děj se táhne, herecké výkony mizerné, včetně Brejchové (na rozdíl od pozdějšího Probuzení). Z letargie mě vytrhlo vždy jen dramatické kvílení smyčců, bohužel přítomné zejména v nejnudnějších scénách. Stále aktuální je na filmu pouze poptávka po zlatě, které opět nahrazuje zcela nedůvěryhodné měny.(9.8.2011)

• LuckyK

Hodně toporné a značně nelogické v mnoha pasážích. Nejzajímavější je dokumentární hodnota vypovídající o tom, jak vypadalo Ústí nad Labem, reálné exteriéry jsou pěkné, po dosídlení a konfiskacích, kdy bylo výslovně řečeno, jak osídlenci jen rabovali a neměli vztak k sudetským městům. A začínající Jana Brejchová.(9.8.2011)

• BigBang

Je to přesně na 2,5. Kdyby na hl. roli připadl lepší herec než p. Vrchota, dal bych 3. Pan Bek a pan Nový mají role jen vedlejší, takže to nepřeváží.(8.3.2013)

• honzic

Po nadějném začátku bohužel přišla naprosto nudná a nezáživná část, kterou nezachrání ani takový herci jako Bek, Brejchová, Nový, Fialová atd. Velká škoda! Hodnocení: 40 %(8.11.2012)

Je po válce a kdo má to štěstí, může někde narazit na ukryté zlato ukradené majitelům nacisty. Byla povinnost takovou věc patřičným úřadům hlásit, ale ne každý to udělal. Tento příběh je o zubaři mající o zlato, přesněji zubařské zlato, nouzi. Náhodně na půdě najde zlaté šperky a ponechá si je. Když z nich udělá zubařské plíšky, dá se to pochopit, ale proč je dal zlotřilci emigrujícího na západ, už ne. Jeho pochopitelně zastřelili a zlato bylo u něj nalezeno. Zubařův kamarád, kterého ubytoval ve svém bytě, tento případ vyšetřuje a po čase na něj příjde. Jo jo, když jde o zločin, sebelepší kamarád v tu ránu není kamarádem. Zákon je zákon. Tato kriminálka poukazuje na reálné skutky poválečné doby. Natočený příběh je podle postupů své doby a tak na dnešní dobu již vyznívá krapet rozporuplně. Značně se tlačí na psychologické výjevy zubaře a na skromnost jeho kamaráda. Opět tu vyznívají klasická fakta, jako to, že zločinci to nemají v hlavě v pořádku a policajti jsou dobráci od duše. A tak těžko posoudit, co že je to vlastně za žánr. Hodilo by se zařazení mezi psychologické krimi. Je to bez napětí, bez akce, prostě bez ničeho. Jen prostoduchý poválečný příběh a nic víc.(21.3.2015)

• P/\/EL

"..ale dědeček byl prostej člověk..", povídá babka, aha, jasně, všichni lékaři a vzdělanci jsou špatní, nj, doba dělnické třídy.....brrrr.....dobrej začátek, pak už to šlo z kopce, Janu Brejchovou sem málem nepoznal, no, nevim..celkem nuda, moc tmavý...mi to přišlo (obraz)....a....nevim...v lesčem příliš zastaralý poustupy....nenapinavé..hudba.......no...určtitě to je fajn si občas dát něco prakticky neznámého....cs filmu dík (a někomu na yt :) )...myslim, že to má vůbec dokumentární hodnotu (spíš)....(24.8.2011)

1 2 následující >>