Strážce divočiny

Robert Rajchl

MAOK

Marián Geišberg (vyp.)

Robert Rajchl

Dokonalost! Občas jsem si z toho málem cvrkla a hned na to jsem málem roztála tím jak tihle tvorové tak roztomilí a nebezpeční zároveň. Tito filmaři mají skutečně koule, když sami medvědy vyhledávají a chodí do jejich teritorií, aby natočili tyto snímky. Jsou to skvostné záběry s velmi dobrým komentářem. Ježiš ti malinkatí méďánci jsou tak roztomilí, že si dám ten dokument znovu :))(7.8.2011)

Dobre spracovaný film pri ktorom sa tvorcovia zachytiť prírodu takú aká je. Nedávali žiadne zdochliny na "realistické" zábery, ale čakali. A zábery pritom naozaj stoja zato. Tiež som mal možnosť vidieť medveďa pri hre na kombajn v "čučoriedkovom poli" a tieto zábery mi to krásne pripomenuli. Na Slovenské pomery určite film spĺňajúci najnáročnejšie kritéria.(5.1.2012)

"Ak ponecháme prírode čas, zregeneruje a stane sa pre nás inšpiráciou ducha." Film točený nadšencami so snahou nerušiť prírodu pri svojej činnosti. Ja im to verím. Pokochajte sa pohľadom na Kôprovskú a Tichú dolinu vo vysokých tatrách. V hlavnej úlohe huňaté medvede, rozhodne nie také aké poznáte z mnohých médií. Kľud, ktorý dostanete z tejto snímky si zaslúžil plný počet. A potešila i nevtieravá Maoková hudba.(26.12.2011)

medvídky mám rád, tak jsem podle zdejšího hodnocení byl nalákán na tento dokument, který po zhlédnutí hodnotím jako poklidný a docela poučný. Potěšili mě záběry z různých období a sledování osudů tatranské zvířeny - teda zejména medvědích rodin v průběhu několika let. Kamery i střih byly profesionální, jen komentář to trochu kazil. Takže se mi to líbilo na hezké čtyři hvězdičky a dokument je na stejné úrovni britské BBC svým zpracováním, ale techniku mají angláni rozhodně lepší ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](30.1.2013)

Byla to skvělá filmová jízda divočinou. Je to vlastně ku podivu, vidět tak ještě kus neuvěřitelné krásy volné přírody a k tomu nedaleko od nás z Čech. Patrně každému oku musí tento film zalahodit, který dýchá harmonií báječných krás slovenské divočiny. Já jen dodám, že jsem si ten filmový skvostný zážitek opravdu vychutnával. Nelze opomenout, že ty jedinečné záběry musely stát mnoho úsilí, považuji je jednoznačně zcela za unikát, díky moc za ně.(18.5.2011)

• - Erik Baláž bol aj jedným z tých, ktorí vlastným telom bránili vstupu ťažkých mechanizmov do Kôprovej doliny. (Valentt)

• - Film Strážca divočiny získal hlavnú cenu Grand Prix na festivale Hory a mesto v Bratislave ako aj cenu Literárneho fondu za najlepší slovenský film. (POMO)