poster

Cartouche (TV film)

 • Francie

  Cartouche, le brigand magnifique

 • Slovensko

  Cartouche

Dobrodružný / Historický / Romantický

Francie, 2009, 2x100 min

 • Vikki
  odpad!

  FRANCOUZI SE POHŘBÍVAJÍ. Natočit znovu starou klasickou legendu, kde hrál tehdy i J.P.Belmondo a byla špičková, jestupidita hodna póvlu z USA. Že si frantíci takto nadělají do vlastního hnízda a takto hloupě zlikvidují jeden ze svých starých filmových klenotů je hodně nepříjené. V této novější verzi je navíc vše zdlouhavé, nudné, utahané jak sopl u nosu, nic nové. Tohle ne, na Belmonda nemáte!(29.12.2011)

 • rikitiki
  ***

  Francouzi ztratili sebedůvěru poněkud patetických historických velkofilmů 50.tých let i svěží lehkost snímků z let 60.tých a začínají se rozhlížet, co teď. Bohužel jim padlo oko na Piráty z Karibiku a tak Cartouche s podmalovanýma očima zesměšňuje vládní vojáky za zvuků vlezlé hudby. A dokonce závěr umožňuje i intepretaci, že příští kariéra Cartouche bude na moři. ____ Charaktery jsou klišovité a vztahy mezi nimi leda tak papírové, použité finty nenápadité. Dvě hvězdy za Diefenthala, protože mám pro něj slabost a za to jak hezky zahrál potlačovanou vášeň ve chvíli, kdy položil ruku na ústa své lásky. A jednu kvůli přece jen romantice. /5. 11. 11./(5.11.2011)

 • Mikovec
  *

  Už od začátku mi bylo jasné jak to dopadne, Francouzi prostě neumí dělat filmy, umějí dělat jen pohádky :) . Přijde krásná princezna a zamiluje se do zbojníka, který ochraňuje lůzu, nakonec spolu odjedou bohatí a šťastní. Nemam rád příliš jednoduché filmy a u tohoto, jsem měl co dělat abych neodešel v půlce, ale za snahu dávám francouzům 1*(5.11.2011)

 • Maila
  ****

  Mám ráda nízkorozpočtové filmy, protože nejsou zabaleny do lesklého pozlátka. Není těžké natočit film, když máte dost peněz na na drahé kostýmy a herecká esa. Je mnohem težší natočit film s lidmi, které nikdo nezná a se špatným vybavením. Vím, že film není nic moc, ale mě si dokázal získat sympatickými herci a celkem odpočinkovou zápletkou.(11.12.2015)

 • tahit
  ***

  Na rozdíl od předešlé filmové verze, která se nesla více v komediálním duchu s Jeanem Paulem Belmondem má zdejší zpracování dramatičtější rámec a pěkné krajinné scenérie a krásné zámky. Nakonec kdo by chtěl vytvořit identickou látku na stejné téma? Tak Cartouche v rukou televizních tvůrců si troufám tvrdit, potěší milovníky kostýmní romantiky, protože navazuje na tradice francouzských rytířských dobrodružství a fanfanotulipanských zvyklostí. A to je samo o sobě důvodem, proč to zhlédnout. Mužný a romantický hrdina herec Fréderic Diefenthal příjemně překvapil, skvěle vládne mečem a působí sympaticky. A je celkem jedno jestli se tak někdy kdysi vůbec stalo. Tak si v konečném výsledku tu historickou nekomplikovanou podívanou užijte a dobře se bavte.(5.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace