Cartouche (TV film)

Cartouche, le brigand magnifique

Cartouche

Dobrodružný / Historický / Romantický

Francie, 2009, 2x100 min

Mám ráda nízkorozpočtové filmy, protože nejsou zabaleny do lesklého pozlátka. Není těžké natočit film, když máte dost peněz na na drahé kostýmy a herecká esa. Je mnohem težší natočit film s lidmi, které nikdo nezná a se špatným vybavením. Vím, že film není nic moc, ale mě si dokázal získat sympatickými herci a celkem odpočinkovou zápletkou.(11.12.2015)

• Vikki

FRANCOUZI SE POHŘBÍVAJÍ. Natočit znovu starou klasickou legendu, kde hrál tehdy i J.P.Belmondo a byla špičková, jestupidita hodna póvlu z USA. Že si frantíci takto nadělají do vlastního hnízda a takto hloupě zlikvidují jeden ze svých starých filmových klenotů je hodně nepříjené. V této novější verzi je navíc vše zdlouhavé, nudné, utahané jak sopl u nosu, nic nové. Tohle ne, na Belmonda nemáte!(29.12.2011)

Na rozdíl od předešlé filmové verze, která se nesla více v komediálním duchu s Jeanem Paulem Belmondem má zdejší zpracování dramatičtější rámec a pěkné krajinné scenérie a krásné zámky. Nakonec kdo by chtěl vytvořit identickou látku na stejné téma? Tak Cartouche v rukou televizních tvůrců si troufám tvrdit, potěší milovníky kostýmní romantiky, protože navazuje na tradice francouzských rytířských dobrodružství a fanfanotulipanských zvyklostí. A to je samo o sobě důvodem, proč to zhlédnout. Mužný a romantický hrdina herec Fréderic Diefenthal příjemně překvapil, skvěle vládne mečem a působí sympaticky. A je celkem jedno jestli se tak někdy kdysi vůbec stalo. Tak si v konečném výsledku tu historickou nekomplikovanou podívanou užijte a dobře se bavte.(5.11.2011)

• Mikovec

Už od začátku mi bylo jasné jak to dopadne, Francouzi prostě neumí dělat filmy, umějí dělat jen pohádky :) . Přijde krásná princezna a zamiluje se do zbojníka, který ochraňuje lůzu, nakonec spolu odjedou bohatí a šťastní. Nemam rád příliš jednoduché filmy a u tohoto, jsem měl co dělat abych neodešel v půlce, ale za snahu dávám francouzům 1*(5.11.2011)

Ďalšia dobrá historická snímka z koprodukcie na ktorej sa podieľalo z veľkej časti Francúzsko naozaj zaujala a dobre som si pri nej oddýchol. Ani som neočakával prehnané ale vzrušujúce efekty ako v amerických filmoch, no na druhej strane som čakal pestrejšie lepšie bojové scény, väčšiu dinamiku, gradáciu deja a lepšie herecké obsadenie. Dopozeral som to však dokonca a bol som v celku spokojný. Nič ma výrazne nerušilo ani hudba, ani kamera ani gradácia deja, no zároveň ma ani nič výrazne nenadchlo. Preto je na mieste priemer a tri hviezdičky. Dobrý film, ktorý by som si ale už viac krát zrejme nepozrel.(30.12.2011)