SeaRex 3D: Výprava do časů dinosaurů

• Francie

Océanosaures 3D : Voyage au Temps des Dinosaures

IMAX / Dokumentární

Velká Británie / Francie, 2010, 41 min

CITÁT - To, co té noci uviděli, nepatřilo žádnému žijícímu tvorovy........... Tak tedy vzhůru do minulosti - pěkně pomalu a od začátku. Jeden z nejlépe vyprávěných a nejsrozumitelnějších dokumentů o dinosaurech a vzniku života na naší Planetě. Pořadem nás provází Georges Cuvier (1769 - 1832) otec paleontologie. CITÁT - Nebýt zkamenělin, nikoho by ani nenapadlo, že Země prošla během svého vývoje několika po sobě jdoucími epochami.........(9.4.2013)

• JohnMiller

Toto bolo vyslovene trápne. Je mi jedno či to bolo určené primárne pre deti alebo nie. Bolo to skrátka hrozné. Tešil som sa na namakané efekty morských predátorov s čias minulých. čakal som aspoň že vizuálna stránka ma strhne. Nedúfal som že mi to vyrazí dych ako v detstve putovanie s dinosaurmi čo je pre mňa dodneska kult ale toto som nečakal. Totálne trápny pseudopríbeh tínedžerky ktorá nevie že ľudia nežijú na zemi milión rokov a rozpráva sa s duchom nejakého významného paleontológa. Toto by som ešte ako tak prekúsol, ale tie hrozne odfláknuté dinosaury už nie !!! Ich výzor a pohyby všetko to vyzeralo lacno kde sa na toto hrabe putovanie s dinosaurmi. úplne sfušovaná práca šmejdov za ktorú by som sa dneska hanbil. A je to ešte k tomu v 3D. Jediné čo tu bolo nádherné boli nájazdy na scenérie. Nádherné nedotknuté panenské pralesy. Má to v sebe zaujímavé fakty a ako dokument to bolo fajn dozvedel som sa pár nových vecí takže účel to splnilo. Ale to spracovanie ? 1,5*(3.1.2014)

• dkas

Já tomu prostě nevěřím. A basta. Jako že na základě nějakých kostí udělají figuru, zjistí, co (koho) ten "plaz" žral a ukážou, jak rodil, z toho odvodí, že vládl mořím, byl vynikající plavec a ještě dodají, jaký byl samotář... Kdyby řekli, domníváme se, chápu, ale předkládat něco takového jako holou pravdu, to chce kuráž :) Animačně slabší průměr.(4.4.2015)

A tak celkem to bylo zajímavé. Efekty v IMAXU zážitek o dost vylepšily. Něco se i váce dovím. Některé pasáži byly méně zábavné, ale většinou jsem se bavil. Je to takový perfektně-vizuálně vytvořený dokument, který je postavený především na 1 shlédnutí. Čtvrtou hvězdu nedávám, to by musel být dokument stopáží delší a nápaditější. Přesto hodnotím na solidních 67% = ***(20.5.2013)

Čisto dejepisná záležitosť pre deti. Síce technicky pekne spravená (všetky tie priestorové grafy a špirály pri vysvetlovaní časových období sú fajn), ale príbehový či audiovizuálny zážitok, kvôli ktorému na film príde väčšina ľudí, nehrozí. Pohyby a grafika dinosaurov je iba na úrovni drahšieho televízneho seriálu.(18.2.2011)