Veteráni 2. svetovej vojny (TV film)

Dokumentární

Slovensko, 2010, 95 min (SE: 72 min)

Dušan Hudec

Dušan Hudec

Tomáš Stanek

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Aj po druhom vzhliadnutí mi mal tento dokument stále čo ponúknuť. Mám slabosť pre vojnové príbehy a v tomto veľm vydarenom dokumente ich je požehnane. Výpovede slovenských, amerických a ruských veteránov sú veľmi pútavé a miestami to zájde aj do dosť krutých detailov. Musím dodať, že českú stranu zastupuje žena, ktorá rovnako prináša svoj príbeh, aj nepekné spomienky na pokus o znásilnenie. Veľmi dobre to za všetkých vystihol jeden z našich slovenských veteránov, že najťažšie bolo presvedčiť samého seba. Prečo zabíjať? Prečo má mieromilovný človek, ktorý neznesie ani pohľad na krv, zrazu zabiť človeka? Odpoveď aj na tieto otázky nájdete v tomto skvelom dokumente. Ak nemáme peniaze na filmy, robme aspoň takto výborné dokumenty. 100%(2.9.2010)

Dočkal som sa! Osobné výpovede vojnových veteránov, či už našich, amerických alebo ruských priamych účastníkov druhej svetovej vojny, nám po nespočetnom kvante aj keď vynikajúcich, no zahraničných dokumentov, konečne prináša aj SLOVENSKÝ dokumentárny film, ktorý svojou kvalitou za nimi vôbec nezaostáva... práve naopak. Veľmi silné príbehy spojené s bolestivými spomienkami, tragické osudy vojakov, ktorí bojovali na jednolivých frontoch, k tomu až doteraz nikdy nezverejnené dobové zábery... a to celé skvele spracované. Klobúk dole! Len dúfam, že týmto výnimočným dielom to nekončí, a že nám slovenská dokumentárna tvorba toho na danú tému ponúkne ešte mnoho... už teraz sa teším.(8.5.2010)

Na slovenské pomery fakt slušný dokument, založený zväčša na výpoveďach veteránov (čo ostatne aj vyplýva z názvu). Najviac sa mi páčili tí americkí :).(8.5.2010)

Fakt skvelý dokument vždy som si to nejako predstavoval ako to vtedy vyzeralo, ale až títo ma presvedčili, že to bolo fakt hnusné a radšej to nezažiť.(8.5.2010)