Občan Kopas (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 25 min

Vojtěch Moravec

Tomáš Klímek

Neskutečný dokument o jednom skutečném klukovi, který místo toho aby bojoval se svým handicapem, bojuje s handicapem celé společnosti. Místy úsměvné, místy smutné trošku víc, než by si člověk přál, ale celkově vzato až nečekaně dobré a až nepřiměřeně hodně na city hrající. Skvělý snímek o světě dokonale dokonalého, neobyčejně neobyčejného kluka a jeho kritice naší politiky. Bravo! Někdy bych si s ním rád popovídal ...(23.4.2010)

"Nezadlužit, oddlužit, přispívat." Tehdy dvanáctiletý mudrlant Mikuláš Kopas předvedl odpozorované fráze z novin, televizních debat či zpráv, takže mu nedělalo problém pojmenovat aktuální politické průšvihy, ale jeho případná řešení byla poměrně naivním výplodem dětské mysli. Mamince se však podařilo přesvědčit ho tom, že myšlenkově je takřka čtyřicátníkem, čímž z něj vytvořila tak moc spisovně mluvící a rádoby dospělé dítě, že na mne Miky působil poněkud umělým dojmem. Nic to nemění na tom, že pokud Mikymu bude sloužit zdraví, tak se politikem jednou určitě stane a zařadí se do dlouhé řady těch, kteří před volbami znají recept na každou bolístku a umí slibem vykouzlit výrazné zvýšení životní úrovně při snížení daňové zátěže.(23.11.2016)

Netroufám si film hodnotit podle dokumentaristické kvality. Sám nejsem dokumentarista a tolik danému žánru nerozumím, ale co musím pochválit, je téma, které si tvůrci vybrali. Díky tomu jsem sledoval dokument o jednom vyjímečném chlapci s napětím až dokonce. Díky tomuto dokumentu bych občana Kopase klidně volil, kdyby byl v mém rajónu. Jsem zvědavý na další počin těchto tvůrců.(14.6.2011)

Politik by měl mít alespoň jednu košili a sako ... jako dokument průměr, ale chce to trochu perverzního ducha - vo ti de Větvičko?(14.10.2010)

• iamek

2* za sympatie k ODS.(24.5.2010)