Občan Kopas (studentský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2010, 25 min

Vojtěch Moravec

Tomáš Klímek

Na film jsem narazila ohromnou nahodou, musim rict, ze tricet minut me nijak nenadchlo, ani nijak nezklamalo. Napad je to pekny, ackoliv musim rict (ano, je to opravdu nelidske), ze Miki je mi tak trochu nesympaticky. Nicmene diky snimku se clovek muzu apson na chvili vzit do jeho neuveritelne slozite situace.(18.3.2011)

Malý český Rainman. Miki Kopas se podle mě nikdy nestane politikem a v žádném případě nevidím ve filmu nějaké politické zaměření, chápal bych ho pouze jako takový psychologický profil. Miki jenom opakuje fráze, které četl v novinách (kouzlo - patrně - nechtěného jsou typicky pravicové hlášky o katastrofálním zdanění, ukázka toho, jak pravicový tisk vymyl Mikimu hlavu), podle toho, co říká, si nemyslím, že by opravdu rozuměl tomu, o čem mluví. Kombinace závažných zdravotních problemů (věřme mamince, že za jeho obezitu můžou metabolické problémy, ne styl života) mu bohužel znemožňuje žít normální život. Útěchou mu bude shromážďování informací. Nihil novi sub sole - zařadí se mezi autisty, kteří zpaměti počítají třinácté odmocniny ze stomístných čísel, umí nazpaměť všechny jízdní řády ČR nebo si pamatují pí na deset tisíc desetinných číslic.(10.2.2011)

Krásný klenot, mimochodem ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21056226688-obcan-kopas/ - Takže na televizi se vůbec nedívám, na českou filmovou tvorbu už vůbec ne, ale toto velmi optimistický film do první poloviny a od druhé velmi dramatický, vzhledem k tomu, že se jedná o studentskou tvorbu a hlavním hrdinou je skutečný příběh 12-ti letého chlapce Mikiho, tak prostě opravdu uvažuji i o páté hvězdičce, ale vzhledem k tomu, že se jednalo jen o 25-ti minutovou "polévku pro duši", tak dávám hvězdičky 4. Moc hezké Miki.(13.10.2010)

Neskutečný dokument o jednom skutečném klukovi, který místo toho aby bojoval se svým handicapem, bojuje s handicapem celé společnosti. Místy úsměvné, místy smutné trošku víc, než by si člověk přál, ale celkově vzato až nečekaně dobré a až nepřiměřeně hodně na city hrající. Skvělý snímek o světě dokonale dokonalého, neobyčejně neobyčejného kluka a jeho kritice naší politiky. Bravo! Někdy bych si s ním rád popovídal ...(23.4.2010)

Skvely dokument, kteremu nechybi snad nic... i kdyz mozna stopaz. Film skonci moc rychle. Miki se dobre posloucha a na pozadi toho co rika on i jeho maminka se da domyslet opravdovy rozsah toho vseho. I v pouhych 25 minutach jsem se dokazal usmivat, mracit a... ne ze by k tomu doslo... ale rekneme ze jsem byl dojat. Vic takovych! Miki drz se!(23.4.2010)