Zombieland: Rána jistoty

• USA Zombieland: Double Tap (více)

Deset let poté, co se Zombieland stal hitem a kultovní klasikou, se hlavní protagonisté (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail BreslinováEmma Stoneová) opět spojili s režisérem Rubenem Fleischerem (Venom) a původními autory Rhettem ReesemPaulem Wernickem (Deadpool) ve filmu Zombieland 2: Rána jistoty. V pokračování napsaném Rhettem Reesem, Paulem Wernickem a Davem Callahamem projde naše čtveřice zabijáků komickým zmatkem přes Bílý dům a srdce země. Střetnou se nejen se spoustou nových zombie, kteří od prvního filmu vznikli, ale i s některými přeživšími lidmi. Ze všeho nejvíc je ale ohrožují narůstající problémy jejich vlastní, chatrné improvizované rodiny. (Falcon)

blazma

Co můžeme čekat od pokračování na které se muselo čekat 10 let? pokračování filmu od kterého skoro nikdo nečekal zázraky a nakonec se stal hitem? bohužel se od toho čekalo moc a to tento film pohltilo. Jak už jsem párkrát říkal u jiných komedii, je těžké udělat pokračování komedie, protože se až moc snažíte aby to bylo ještě vtipnější a ulítlejší než první díl, až z toho nakonec vznikne trapná blbost. Zombieland 2 naštěstí neskončilo naprostou trapnou blbůstkou, možná až na scénu identických dvojičat v domě Elvyse, ale jinak to byla plynula zábava a jako pokračovaní to nebylo až tak špatný jak se po prvním shlédnutí zdálo. ()

blondboss

Na môj vkus až príliš recyklované pokračovanie prvého coolového Zombielandu. V zásade tu opäť funguje všetko, čo fungovalo v jednotke, ale očividne to nestačí, nakoľko tento snímok okrem pár nových typovo zaujímavých postáv nič nového neprinesie. Kto ale mal rád prvý Zombieland, určite si zamiluje aj tento druhý, len asi od toho bude čakať trošku viac. Mne sa toho nedostalo, preto štvrtú hviezdu pridať nemôžem, ale zabavil som sa slušne. 60 % ()

PamelaJJK

V podstatě bych mohl napsat to samé, co u prvního dílu. Taková oddychovka, u které se člověk pobaví a nemusí o ničem dlouze přemýšlet. U jedničky jsem vyzdvihl dvojici Stone & Harrelson s tím, že Eisenberg byl v těsném závěsu za nimi. Řekl bych, že ve dvojce s nimi srovnal krok a máme tu hlavní trio, které to táhne a všichni ostatní tam jsou jen pro ně. Zase skvělá hudba, kamera, triky,... Potěšil i vtípek v úvodní znělce Columbia Pictures. Mírně nepatřičně a absolutně zbytečně na mě zapůsobil úplný závěr s Billem Murrayem. Ale pořád to je na plný počet. ()

Vito_LePour

Řekl bych, že ještě lepší než první díl. Nenudilo, místy to bylo opravdu dost napínavé. Rozhodně více komedie, než horor, což bylo přesně podle očekávání. ()

kamigava13

Co si pamatuju, tak jednička byla pro mě celkem unikátní odvar před deseti lety. Dvojka už je jen recyklace, která se jeví někdy dost nelogická. Emma Stone mi byla vždy nesympatická a tady mě taky srala s tím, že furt chce horlivě najít svou pošahanou ségru. Eisenberg a Harrelson jsou naopak ta lepší dvojka, která se to snaží jakž takž utáhnout. Jak si to tak celé snažím bolestně vybavit, uvažuji i o snížení na dvě hvězdy dokonce, protože ve výsledku to taková prdel nebyla. Humor nebyl tak geniální a absurdní. Ohledně těch vložených poznámek (njelepší zombijačka roku, zásady č. apod.) klidně bych se bez nich obešel a věřím, že by to samotnému postapo vizuálu, který vypadal parádně, prospělo. Spíš mě to zbytečně rušilo a tahalo pryč z toho hnusného světa. Tu vložku s těma "kovbojema", kteří tam naklušou, bych nahradil nečím jiným. Byli mi totálně ukradení a pro příběh zbyteční a vlastně ani vtipní či jinak zajímaví. Naštěstí jsem si ale počkal na potitulkovou scénu se stále cool Murrayem a jeho Garfieldem, která mě na závěr hezky rozesmála. No, tak či tak, dávám tomu slabé tři hvězdy. ()

p.a.douch

Tak to jo. Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale když tady nějakej ichtyl může dát odpad a mektat něco o REC, elementárním povědomí, královském filmovém žánru a podobný kydy, tak dám just pět. Film je pohodovej, doplněný postavy v pohodě. Pěkně to odsejpá, žádný zbytečný zdržovačky. Vztahy mezi hlavními postavami fungují. Deutchová a její postava je velmi příjemným překvapením, to platí i pro Wilsona a Middleditche. Dawsonová trochu navíc, ale nakonec se dá taky v pohodě snést. Takže kdo máte rád komedie a relax u filmu, palte do kina. Na zdejšího "hororového experta" rozhodně nedejte. P. S.: srovnávat REC a Zombieland (a hodnotit film na základě tohoto srovnání) je tak mimo mísu, že uvažuji o příčetnosti nejmenovaného místního uživatele. ()

Martynes

Kopírka prvního dílu, která se už ani nedá nazvat filmem, ale spíš hromadou skečů napojených na sebe pouze pohybem stejných postav na plátně. Jakékoli následky, logické dopady či vývoje postav zde opravdu nejsou k mání. "Skeče" sami o sobě ale fungují úžasně a to jak v akční, tak v komediální složce a neuškodí jim ani hebrejské titulky. A spin-off s Billem Murraym chci okamžitě. 6,5/10 ()

Bezejmený

Vlastně se jede ve stejném duchu jako minule. Rozhodnutí, jestli je to dobře či špatně, je na vás. Za mě opět parádní jízda. ()

SamGee

Pred 10 rokmi sa do kín dostalo filmové dielo Zombieland, ktoré sa prišlo zniesť na vlne zombie žánru a lákalo vtedajších divákov svojimi krvilačnými scénami, hororovými momentmi, vtipnými dialógmi a podarenými postavami. Pre mnohých bolo prekvapením, že táto hororová komédia zarobila viac ako 100 miliónov dolárov a získala si srdcia divákov i kritikov. Prešla už dekáda a režisér Ruben Fleischer so scenáristami Paulom Wernickom a Rhettom Reesom sa rozhodli natočiť pokračovanie, ktoré by posunulo film o ďalší level. V snímke sa vracajú hlavní hrdinovia z jednotky, ktorí už majú skúseností so zlikvidovaním zombies a fungujú ako rodina. Ako to už však býva v každej rodine, nájdu sa problémy – Wichita (Emma Stoneová) sa bojí prehĺbiť vzťah s Colombusom (Jessie Eisenberg) a Tallahassee (Woody Harrelson) sa snaží byť najlepším vzorom pre tínedžerku Little Rock (Abigail Breslinová). Tá tuží byť so svojimi rovesníkmi a preto od svojej „rodiny“ utečie. Našej trojici neostáva nič iné, než ju nájsť. Počas hľadania sa musí potýkať nielen s novými druhmi nemŕtvych, ale aj so svojimi osobnými problémami a novými preživšími. Toto pokračovanie je vo svojej podstate upgradom prvej časti. Príbehová linka zobrazujúca charakter postáv a ich ľudské problémy pomáha divákom vcítiť sa do ich kože. Menším negatívom by som označil dejovú odbočku Little Rock, ktorá ide s hipisáckym mládencom Berkleyim (Avan Jogia) do „zasľúbenej zeme“. Táto odbočka stráda hĺbku, cit a menší konflikt k napredovaniu deja. Táto snímka sa v porovnaní s minulým dielom vyznačuje menším, takmer nulovým množstvom hororových okamihov. Celý film nestojí iba na akcii a vtipoch, ale aj na hereckých výkonoch hlavných hrdinov. Tí podávajú rovnako kvalitné výkony ako pred desiatimi rokmi. Nemal by som opomenúť nové postavy. Hlúpa kráska Madison v podaní Zoey Deutchovej rozosmeje návštevníkov kín, barmanka Nevada (Rosario Dawsonová) vie byť rovnako krásna ako nebezpečná a „klony“ hlavných hrdinov (Luke Wilson, Thomas Middletich) podávajú slušný výkon, i keď sú na obrazovke len 5 minút. S ich charizmami, interakciami s protagonistami a podarenými replikami sa dokážu vryť do pamäte divákov. Je škoda, že im filmári nedali väčší priestor. Technická stránka filmu šliape ostošesť. Masky zombíkov navodzujú hrôzu, choreografia akčných scén je dravá a špeciálne efekty vrcholia pri poslednej tretine snímky. Nanešťastie, som nespokojný s hudobnou zložkou. Tá obsahuje pár hudobných hitov, ktoré navodzujú atmosféru danej scény, avšak tie sa strácajú vo víre špeciálnych efektov a šialených kúskov. Zombieland: Rana istoty má zopár chýb, no aj napriek tomu je dôstojným pokračovaním, ktoré ponúka šialenú akciu, skvelý humor a rozmanité postavy. Túto akčnú jednohubku odporúčam tým, ktorí si obľúbili jednotku alebo majú radi mix komédie a hororu. Príbeh: 7/10, Herecké výkony: 7/10, Hudba: 6/10, Špeciálne efekty: 8/10, Celkovo: 7/10. ()

Kinison

Myslím si, že elementární povědomí o historii horroru a zombie filmů mám a chápu jej v širším kontextu, ale u tohoto jsem se prostě Bavil! A za Billa hvězdička nahoru. ()

imaginer21

Rána jistoty jede na jistotu. Všechno funkčníí z jedničky tu nechybí, s přehledným pomrkáváním na Živé mrtvé se nebojí posunout děj o chlup dál, a to především přidáním nových nenakažených postav a izolovaných lokací. Ty nejotravnější postavy (resp. nejzbytečnější) odpraví dřív, než děj sklouzne k trapnosti, nebo je aspoň vhodně na čas odklidí (otravná nadržená bloncka). Bohužel už chybí setrvalý dravj po celou stopáž, který první díl držel tak střízlivě pořád na nohou, a v částech, kde je tempo zvolněné (Elvisův bar, příjezd do Babylonu) dialogově sklouzává ke kdejakému béčku. Závěrečná bitka (hlavně mosnter truck "čistka") ovšem nemálo zachraňuje. Potitulková scéna s Murrayem zbytečná. U mě takových 65 procent spokojenosti. Najisto. ()

cubiczech

já tak nějak na ten digitální gore a nerealistický poskakování železa nejsem... ale Emma Stone je naštěstí pořád hot, takže za 2... ()

Kushina

Už to prostě nebyl takový originál jako první díl. Humor podobný, dokonce i podobné scény a to co přibylo už stejně nemělo to kouzlo. Holt jak se říká klasika je jen jedna a druhý díl bývá vždy horší. 60% ()

brasek

Žáner "akčná hororová komédia" je totálna žumpa a žumpou sa stáva aj tento snímok. Poprosím aby "Zombieland" dostal naozaj ranu istoty do zátylku a nikdy už nepovstal nazad. ()

PamPero 1

To samé v bledě modrém jako jednička, ale funguje to kupodivu pořád stejně dobře. Má to jak vizuální, tak dějové nápady a na celém Zombielandu je krásně vidět, že ty lidi to baví, ať už před kamerou nebo za ní. 70% ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Chystá se návrat do Zombielandu

Chystá se návrat do Zombielandu

18.05.2018

Ačkoliv to zní neuvěřitelně, příští rok uplyne 10 let od premiéry Zombielandu. Ujetá komedie s Jessem Eisenbergem, Woodym Harrelsonem, Emmou Stone a Abigail Breslin celou dobu čeká na pokračování. A… (více)