Film o filmu Kuky se vrací

(TV film)

Jak vznikal nový český loutkový film Jana Svěráka o dobrodružné cestě plyšového medvídka. (oficiální text distributora)

CheGuevara

Minutu, co minutu jsem si přál, abych se podílel na natáčení. I kdybych štábu chodil jenom pro pivo. Prostě být u toho. Nadšení Jana Svěráka je jednoduše nakažlivé. ()

duklak2

Nebojím se říci, že tento film bude hitem roku 2010. Dva měsíce jsem nebyl v kině a nyní nadešel čas, abych vyrazil právě na Kukyho. Svěráci jsou mistři. Jejich filmy miluju. ()

PauloZ

Výborných 28minut o filmu. Věci ohledně natáčení, tvorby postaviček, okolí, dabování postav i zvukařina je samo o sobě zajímavé a když vidíte jak to kombinují všechno dohromady, jaké věci musí řešit a jak to nakonec vyreší, tak se na to velice dobře dívá. ()

gogos

Film o filmu Kuky se vrací byl natočen před, ale já ho viděl až po... Zajímavé nahlédnutí do zákulisí nás ve zhruba půlhodince poutavě provede všemi úskalími z natáčení kukyho... ()

Vignette

Naprostá paráda, kdybych někdy mohla být u natáčení něčeho tak úžasnýho (a nejlépe taky animovanýho ;-)), splnil by se mi sen : ). Vidět tři generace Svěráků pracovat v takový harmonii mě skoro až dojalo a sledovat Jiřího Macháčka, jak dabuje Anušku, mě naopak dostalo do kolen. Fandím! :o) ()

sskrblik

Krátký, výstižný a můj osobní návrat k úžasnému Kukymu. Hudba filmu o filmu naprosto podmanivá a doplňující kouzelný svět Kukyho za oponou. Pan Svěrák zde vysvětluje své záměry. Už aby tu byl film na DVD :-) ()

wosho

Takto má vypadat film o filmu. Spousta informací o zákulisí a né jen pění chváli na své kolegy, byť zde by to bylo na místě. ()

I.AM.NOT

Za prvé- Petr Forman je loutkoherec? Cože? A asi ne ledajaký.... Tak, hodnotit film o filmu o stupínek výš než film samotný je trošku troufalé, jenže z tohoto dílka na mě ještě více dýchla radost z tvorby filmu, který očividně nedělá NIKDO! pro peníze, ale pro potěchu, i když to není procházka růžovým sadem. Atmosféra byla krásně rodinná (a to nejen mezi hlavním hercem, režisérem a jedním z hlavních dabérů) Viděno na výstavě k filmu Kuky se vrací v kladenské Zámecké galerii. ()

Paity

Kuky se vrací je zajímavý počit, ale mě se snad více líbí film o filmu, než samotný film, aby těch filmů bylo málo. ()

TomasKotlant

Ač se tvůrci v celém filmu o filmu snaží diváka přesvědčit, že chtějí natočit něco, co bude v co největším souladu s přírodou, na mě to působilo spíš opačně, že tu přírodu těmi postavami narušují. Oceňuji snahu pracovat s tradičními technikami, ale vůbec mě film o filmu nepřesvědčil, že bych na ten film měl jít. *** Ve zkratce: A tak jsme pařez odvezli do ateliéru... ()

Oonika

Nádherný pohled do kuchyně pana Svěráka. Nemohla jsem se dočkat, až uvidím film! Taky bych si chtělo chodit hrát do práce s loutkami a válet se v lese :) ()

Stejšn

O Kukym jsem se dozvěděl díky Machinariu a Jakubovi Dvorském. Když mám hodnotit tenhle Film o filmu, dělá se to těžko, ale už jsem viděl daleko lepší "making of" (například k Návštěvníkům). Samotného Kukyho se už ale nemůžu dočkat. ()

honzic

Příjemná procházka natáčecími záběry, kdy se člověk dověděl hodně o tom, jak se takový film natáčí. Hodnocení: 55 % ()