poster

Cien gritos de terror

 • USA

  100 Cries of Terror

Horor / Mysteriózní / Thriller

Mexiko, 1965, 100 min

 • Karamanlis
  ***

  Starší mexický poviedkový horor, pozostávajúci z dvoch záhrobných epizód, ktorý sa diváka snaží viac či menej úspešne dostať najmä prostredníctvom desivej atmosféry. S ohľadom na rok výroby a skutočnosť, že ide o samostatnú mexickú produkciu to nie je najhoršia záležitosť, aj keď vzhľadom k tomu, akých kvalít už vtedy dosahovali filmy Maria Bavu či Rogera Cormana nešlo ani na tú dobu o nič svetoborného...(21.4.2011)

 • hladass
  **

  Hodně raritní černobílý mexický kousek, který se skládá ze dvou příběhů... První je o manželském páru, který se přestěhuje do domu, kde údajně straší duch zemřelé ženy... Druhý o ženě, která byla zaživa pohřbena... Sice ji z rakve vysvobodí jeden muž, ale musí spolu strávit noc v zamčeném mauzoleu... Co si budeme nalhávat, druhý příběh je dost silně inspirován Předčasným pohřbem... Oba příběhy spojuje téma maximálního strachu... Na tomto kousku je krásně vidět, že se dá film natočit i s jen pár herci... Musím říct, že film je podprůměrný a hlavě se režisérovi nepodařilo dosáhnout tak strašidelné atmosféry, pro kterou je opuštěný dům a mauzoleum v noci přímo předurčeno... Celou dobu, co jsem film sledoval, jsem si říkal, jaká by to byla paráda, kdyby tohle natočil Hitchcock ve svých nejlepších letech... No a proč hodnotím Cien gritos de terror dvěmi? Protože co mi vadilo, byl naprosto nevhodně vybraný hudební doprovod, který film neuvěřitelně shazuje a naprosto ničí (i tak dost slabou) atmosféru... Ale i přes to všechno musím tenhle kousek sběratelům raritních a starších hororových filmů doporučit, pro ostatní to bude naprostá nuda...(6.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace