Zoolander No. 2

Zoolander No. 2

Zoolander 2

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2016, 102 min (SE: 108 min)

Perfektní. I přes nízké hodnocení jsem se ani v nejmenším nenechal odradit a zůstával jsem v zarytém přesvědčení, že to bude stejně jeblé jako jednička a že si to užiju. A nemýlil jsem se. Začátek i přes perfektní(ho) All poněkud volnější, ale jak se dostane na scénu Mugatu, nemá to chybu. A finále? Jedno z nejlepších a rozhodně lepší než v jedničce. Hned po filmu jsem měl pocit, že kdyby mi promítač nabídl extra prodlouženou jízdu v podobě druhé projekce, tak bych mu bez rozmýšlení řekl "Rozdejte karty, pane Sýkoro!"... Adam, Eve and Steve... Brilliant... 100%(8.3.2016)

• TeeAge

Trailer ma navnadil na poriadny vtipný, nápaditý guláš. Nakoniec však čistokrvného humoru bolo pramálo, a väčšinou prevládala krčovitá snaha vytvárať niečo, čo mohlo fungovať pred 15 rokmi. Doba sa ale posunula, a tým pádom si v dobrom spomínam len na dve scény: 1) Rozstrielali ho! 2) Aqua Vitae s kentaurom - tak brutálne som sa už dávno nezasmial - za to silná hviezda. Ale inak...(29.6.2016)

• Kaluž

Jedna z nejočekávanějších pitomin roku… a taková pitomina. Oproti originálu to ztrácí glanc spontánního humoru, který mi dokázal rozechvět bránici i po letech. Derek je pořád ten starý dobrý retard a je radost sledovat jeho reakce na prakticky cokoliv (mentální souboj ve věznici je top), ale ten zbytek smrdí zatuchlou rybinou. A to akční finále plné našpulených rtíků bylo už vážně za hranou únosnosti. Komedie, která postrádá svižné tempo a je postavena na víceméně trapném situačním gagu si nezaslouží ani lajk, natož titulku módního magazínu. Škoda, mohl to být důstojný návrat. Druhý Zoolander ovšem nejspíš nepotěší ani ty nejzarytější fandy Modré oceli.(26.2.2016)

• maddy

V prvom rade podotknem, že mi nie je úplne jasné kedy (ehm, a prečo) sa vlastne stal prvý Zoolander „kultom“? V dobe jeho premiéry som už filmy ako tak vnímal, no nepamätám si, žeby sa jednalo o akokoľvek zásadnú komédiu a ani to prijatie nebolo jednoznačne pozitívne. O takzvanom „kulte“ sa začalo hovoriť až pri prípravách dvojky, kde sa po nijako oslnivej premiére ukázalo, že to asi až taký „kult“ nebude, keďže pokračovanie takmer nikoho nezaujímalo. Každopádne tu je a ja sa iba divím ako mohol Ben Stiller natočiť pred tromi rokmi Waltera Mittyho a teraz prísť s niečím takýmto nevkusným. Pretože toto je vážne pokles režisérskych schopností úplne na dno. Uznávam, že prvý film (aj keď pre mňa nie veľmi úspešne) si robil srandu z modelingu, kultu celebrít a podobne, druhý by sa asi chcel pokúšať o to isté, akurát tentoraz to z čoho si vlastne uťahuje aj sám tvorí a tak celá tá kritika snáď ani nie je na mieste. Ústredná zápletka rieši to ako starší modeli už nie sú pre dnešný svet relevantní, pritom samotný Zoolander 2 už nie je relevantný pre dnešnú dobu a pôsobí ako niečo čo by som nechcel v kine vidieť ani pred pätnástimi rokmi, nieto ešte dnes. To by bolo možno jedno kedy tu fungoval humor, ale nie je tu nič. Iba sa neskutočne zúfalo varí z vody (niekedy ani to nie), celé to je prepálené do takej miery, že to účinkovanie hercov pôsobí maximálne trápne a niekedy som sa až vyslovene pri sledovaní hanbil za to čo tu stvára ten ktorý herec (Benedict Cumberbatch v úlohe transky je asi vrchol nevkusu). Komu stačí to, že sa tu v každej desiatej minúte objaví niekto slávny v cameo úlohe, často aj úplne nezmyselnej, nech sa páči - od Justina Biebera, cez Katy Perry až po Demi Lovato, ehm už len ich vymenovanie vystihuje ako bude celý film asi vyzerať. Ostatní si tu asi na svoje neprídu, pretože celá tá zápletka a dianie je tak vrcholne cez čiaru (ale nie v tom dobrom slova zmysle), že ustáť to celú hodinu a pol je priam neznesiteľné. U mňa to skutočne nemá ďaleko od absolútneho odpadu a snáď iba kvôli tým pár hercom, ktorí sa tu vyskytnú to tam nehádžem. Inak mi vôbec nepríde vtipná komédia, v ktorej je vrcholom vtipu to, že sa model opýta koho urobil tehotným a všetci vrátane mužov ukážu tehotenský test. Aj keď ako to tak čítam napísané, tak to znie aspoň trochu vtipne, vo filme to však nijako nefunguje a to je ešte jeden z tých „normálnejších“ a „najvtipnejších“ momentov, ktoré sa tu vyskytnú. CELKOVO: 0,5* (1/10)(20.5.2016)

"Plno afrických dětí by zemřelo hlady, jen aby mohlo fotit tanga." Tak to mě nenapadlo, ale Derek v tom má stále jasno - v jeho hlavě nikdo nic nenajde. Mě tito roztomile tupí modelové prostě hodně baví, plavková agentka Valentina Valencia by zase rozhodně stála za hřích, rozbor Derekových pohledů je empiricky dokonalý a camea hudebních i hereckých hvězd jsou vesměs podařená. Tím pozitivita končí a nastupuje smutná skutečnost, že to celkově není příliš vtipné, o pořádný chlapský souboj na molu tu divák nezakopne a módní policie svou práci evidentně neodvádí příliš precizně. Ovšem jako jedinec, který ví, že nejdůležitější na světě je být krásný, ale opravdu krásný, jsem s touto hovadinou nakonec poměrně spokojený.(27.6.2016)

• Ben Stiller

• - Natáčení probíhalo během čtyř jarních měsíců roku 2015 v Římě a v seznamu lokací nechybí historicky nejvýznamnější místa: Fórum, Pantheon, Caracallovy lázně, palác Venezia, Muzeum současného umění, řeka Tibera, palác dei Congressi a legendární studia Cinecitta. (Zdroj: CinemArt)

• - Derek Zoolander sa stal reklamnou tvárou pre nový model Fiat 500X crossover, na rok 2016. (figliar)

• - Eddie Murphy vyjádřil velký zájem zahrát si v Zoolander 2, ale nakonec z toho nic nebylo. Jonah Hill si měl ve filmu zahrát, ale nakonec odstoupil. (BloodMax)