Zoolander No. 2

Zoolander No. 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 102 min (SE: 108 min)

• sedm.1

Co to jako sakra bylo??? Ujetost a výraznou nekonvenčnost jsem sice s ohledem na první díl očekával, ikdyž musím přiznat, že už tam bylo několik momentů, kdy nesoudnost a nemalá přestřelenost několika rádobyvtípků balancovala na tenké hranici trapnosti a byla zkoušena má trpělivost a odolnost vůči těmto neradostným filmovým elementům, ovšem to jsem ještě netušil, co přinese Zoolander No. 2 a jak mě zatraceně nemile vytočí, neboť tato podívaná právě disponuje jen těmito okamžiky, kdy jsem si první třetinu říkal, jestli se Ben Stiller nezbláznil, respektive to nenatočil pod výhružkou vystřílení jeho rodiny, ve druhé třetině pak sice tento pocit zmizel, neboť nastala naprosto nefalšovaná nuda, aby se ale pak závěrečná třetina změnila v takovou nekontrolovatelnou, šílenou trapnost, že jsem jen valil bulvičky a vůbec jsem nekousal, co to mělo jako celé znamenat. Na rozdíl od prvního dílu na mě tentokrát nezafungovalo ani množství cameo vstupů, Stiller u mě touto obludností zkrátka hodně klesl, u Wilsona mi dokonce navíc přišlo, že ho to ani absolutně nebaví a účastní se jen z povinnosti, tohle prostě fakt nemělo vůbec vzniknout.(23.8.2016)

• Djkoma

První Zoolander ve mě vyvolal tolik záchvatů smíchu (o mém nechápajícím okolí pomlčím), že se za sebe po letech stále stydím (a opravdu už nezkouším natrénovat magnum...). Byl jsem u vytržení, že Ben Stiller dokázal natočit něco tak chytrého, hloupého, popkultirního i metakulturního. Pak po letech přišel druhý Zoolander. Musel jsem ho vidět (jako každý film Penelope Cruz, hups).A výsledek ve mě vyvolal několik pocitů. První je naprosté zoufalství, protože jsem buď zestárl nebo se Stiller opravdu netrefil naprosto do ničeho, co by mě pobavilo (vlastně až na dvě scény v závěru a prsa Penelope Cruz, zase hups). Jenže pak jse si uvědomil, že můj obličej má nějaký známý výraz, ano, byl to magnum, od půlky filmu se mi totiž obličej zasekl v tomhle pohledu a já ... si to uvědomil až na konci. A to byl můj druhý, zásadní pocit, protože Zoolander je vlastně neuvěřitelně trefná a bolestivě nevtipná (protože to ani vtipné není) kritika současného světa, médií, sociálních sítí, celebrit, pseudocelebrit, módní branže, modelek, modelů, plavek, velkých prsou, skupinového sexu a vztahů uvnitř takovýchto skupin! Je to zásadní film pro určitou skupinu lidí, kterých se stejně jako mě tato problematika týká a hledají pochopení v tomhle nepochopitelném světě. Tohle je film o dnešní době. Možná víc, než si sami autoři uvědomovali... PS: mimochodem, hraje v tom Penelope Cruz, její kariéru modelky v plavkách bohužel zhatil rapidní nárust jejího poprsí. Podle mě je to osobní tragédie až celosvětového rozsahu. Chci, aby věděla, že na ní myslím každý večer... Snad jí to pomůže. PPS: v tomhle filmu je sirotčinec, který je snem každého dospívajícího chlapce. Možná i dívky. Prostě to tam je tak neskutečně sexy, že bych tam za pobyt i platil...(22.5.2016)

Sting nahradil Davida Bowieho! Pokračování jedné z nejlepších komedií přelomu století dorazilo nakonec i do mého BSplayeru. A výsledek? Inu, asi po deseti minutách bude člověku jasné, že vtip a sláva z jedničky se bohužel opakovat nebude. Stiller a Wilson jsou samozřejmě bezvadní, oba se taky zasloužili o to, že jsem se během sledování 2x zasmál, nicméně to bylo tak všechno, co jsem z té huby vydral. Spoousta odkazů na jedničku spoléhá příliš na to, že diváka pobaví znovu, nicméně známe to pořekadlo... "opakovaný vtip..." I ten Mugatu už není co býval. Ve výsledku se jedná o celkem vtipnej film, který stojí za to sledovat především opět kvůli totální Zoolandrovo tuposti a Jeníčkovo roztomilé hlouposti.... a kozám Penelope Cruz (ehm!) Pokud ale budete očekávat kvalitu jedničky, můžete být dost zklamaní. Na sobotní odpoledne k obědu je to ale ideální. Průměrné 3*(8.8.2016)

I já, velký fanoušek prvního dílu, musím uznat, že tentokrát hodneceni (48%) opravdu sedí. A nemyslím si, že by se mělo nějak rapidně zvýšit. První půlka se mi ještě líbila. Nejvíc mě pobavily štěky Biebra, Cuberbachta a Suzan Boyle. Co mi vůbec nepšilo vtipný byly orgie Jeníčka.To mi tam jaksi vůbec nezapadalo. Od druhé půlky to začala být celkem nezajímavá kravina, která si horko těžko udržela moji pozornost. Nějak se mi zdá, že se to z dobré komedie zvrhlo na trapnou parodii a ty já moc nemusím. Přesná ukázka toho, jak může být člověk zklamán, když s na něco moc těší.(24.6.2016)

• Kaluž

Jedna z nejočekávanějších pitomin roku… a taková pitomina. Oproti originálu to ztrácí glanc spontánního humoru, který mi dokázal rozechvět bránici i po letech. Derek je pořád ten starý dobrý retard a je radost sledovat jeho reakce na prakticky cokoliv (mentální souboj ve věznici je top), ale ten zbytek smrdí zatuchlou rybinou. A to akční finále plné našpulených rtíků bylo už vážně za hranou únosnosti. Komedie, která postrádá svižné tempo a je postavena na víceméně trapném situačním gagu si nezaslouží ani lajk, natož titulku módního magazínu. Škoda, mohl to být důstojný návrat. Druhý Zoolander ovšem nejspíš nepotěší ani ty nejzarytější fandy Modré oceli.(26.2.2016)

• Ben Stiller

• - Derek (Ben Stiller) používá ve filmu červené autíčko Fiat 850 Spider 1965. (TheDon)

• - Ako súčasť reklamnej kampane strávili Ben Stiller a Owen Wilson nedeľňajšie doobedie vo výklade módneho obchodu Valentino v Ríme, ako živé figuríny. (figliar)

• - Během psaní scénáře měl Stiller pro roli inteligentní a supersexy vyšetřovatelky v hlavě jedinou herečku – jedinečnou Penélope Cruz. „Od začátku to byla jedině Penélope. Během psaní jsem si rád představoval, jak ty věty říká svým přízvukem. Byla jednou z prvních lidí, které jsem oslovil, a ona velmi rychle souhlasila. Byl jsem opravdu šťastný, protože jsem si nedokázal představit nikoho jiného, kdo by to mohl hrát." (Zdroj: CinemArt)