Reklama

Reklama

Zoolander No. 2

  • USA Zoolander No. 2 (více)
Trailer 2
Komedie
USA, 2016, 102 min (Special Edition: 108 min)

Režie:

Ben Stiller

Kamera:

Dan Mindel

Hrají:

Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig, Milla Jovovich, Justin Theroux, Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Jon Daly (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Uběhlo deset let a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kámošovi Hanselovi (Owen Wilson) už ve světě modelingu dávno pšenka nekvete. Pro něj jsou odepsaní a mrtví. Mrtvé (ale v pravém slova smyslu) začínají být i vybrané hudební celebrity, jejichž násilné konce spojuje jeden zvláštní detail – každého z nich našla policie s grimasou kopírující jeden z unikátních pohledů Dereka Zoolandera. Když takhle dopadne i Justin Bieber, rozhodne se hlavní a velmi sexy vypadající vyšetřovatelka (Penélope Cruz) pro velmi odvážný, leč také naprosto zoufalý pokus. Angažuje Dereka a Hansela a ti mají coby tajní agenti infiltrovat svět těch nejblyštivějších celebrit a najít v něm vraha dřív, než bys řekl Gaga. Aby jejich mise byla ještě o něco složitější, z vězení se právě dostal zlosyn Mugatu (Will Ferrell), který se za mřížemi doučil vše, co má umět správný záporák, a navíc tam pro Hansela a Dereka uchystal velmi brutální pomstu. Přehlídková mola budou už zase hořet. (CinemArt)

(více)

Videa (20)

Trailer 2

Recenze (327)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Plno afrických dětí by zemřelo hlady, jen aby mohlo fotit tanga." Tak to mě nenapadlo, ale Derek v tom má stále jasno - v jeho hlavě nikdo nic nenajde. Mě tito roztomile tupí modelové prostě hodně baví, plavková agentka Valentina Valencia by zase rozhodně stála za hřích, rozbor Derekových pohledů je empiricky dokonalý a camea hudebních i hereckých hvězd jsou vesměs podařená. Tím pozitivita končí a nastupuje smutná skutečnost, že to celkově není příliš vtipné, o pořádný chlapský souboj na molu tu divák nezakopne a módní policie svou práci evidentně neodvádí příliš precizně. Ovšem jako jedinec, který ví, že nejdůležitější na světě je být krásný, ale opravdu krásný, jsem s touto hovadinou nakonec poměrně spokojený. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Druhý Zoolander je neskutečně šílená a všemi barvami laděná potrhlost, ve které se během stominutové stopáže objeví tolik známých tváří, že to člověk ani nestíhá sledovat. Největším mínusem filmu byl fakt, že jsem se zasmál od srdce asi jenom dvakrát, jinak to byly spíše takové automatické úšklebky, což je u komedie trošku problém, nicméně dalším faktem je ta skutečnost, že jsem nikdy nebyl fanouškem prvního dílu, takže mi nestačila ke spokojenosti pouhá myšlenka, že jde o hvězdný návrat po dlouhých patnácti letech. Být tu desetihvězdičková stupnice, tak bych dal pět z deseti - takhle to jsou sice jen dvě hvězdičky, ale s plusem. Zkrátka film, který i přes moje nízké hodnocení není špatný - prostě jsem jen podcenil svůj humor a dal jsem si nevhodný chod, který mi úplně nechutnal, ale i tak jsem ho strávil - a bez bolesti. ()

Reklama

Prometheus69 

všechny recenze uživatele

Šifra Mistra Zoolandera nedopadla zas tak špatně jak jsem čekal... pořád stejně pitomé a idioticky tupé a totálně vypatlané... navíc ze špetkou Bondovského nádechu. prostě tak jak to mělo být! ;) Má to děj, má to spát.. má to vtip.. a vrozenou tupost, já se bavil.. Za mě 65% +jedna hvězda navíc za Solidní soundtrack... který by jste v tomhle případě rozhodně nečekali. :) Navíc mi to díky těm 2 idiotům... tomu Mugati párečku, připomnělo kdysi legendární Hutson hawk! :D ()

finy_cz 

všechny recenze uživatele

Každý film, ve kterém na začátku někdo odstřelí Biebera, si zaslouží, abych ho dokoukal až do konce, i když je to naprostá hovadina :-D Takže ode mě první hvězda za vyvolání vzpomínek na rok 2001. Druhá hvězda za to, že to bylo fakt tak blbý, jak jsem čekal. Třetí hvězdu dávám za Cumberbatchův výkon a čtvrtou za catfight mezi Penélope a Millou :-D ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Legendární fekální satira na svět modelingu a módy čekala na pokračování celou dekádu a půl, aby nakonec s plnou pompou naservírovala tak zoufale nudné NIC, že bych něco podobného zaručeně vymyslel za deset minut na hajzlu po vypití flašky vodky a ani bych nechtěl dostat zaplaceno, protože za tak tristní scénář se snad peníze požadovat ani nedají. Scenáristická křeč v nejčistší podobě, absolutní tápání kam "příběh" vlastně vést, čím a jak ty diváky pobavit. Snad žádný vtip nemohl zabrat ani na papíře před natáčením, geniální satira z jedničky nastavující primitivním způsobem zrcadlo zvrácenosti celého byznysu zde není snad vůbec a nejlepší pasáže z filmu jsou recyklované části z jedničky posazené do jiných scének, ale zde působí na rozdíl od originálu pouze trapně. Zoufalost scénáristů se snaží zachraňovat permanentní cameo, které místo aby kořenilo děj, působí dojmem, že se scénář upravoval tak, aby ty béčkové selebrity vůbec mohly přijít do záběru, protože ty scény kde se objeví zkrátka nedávají sebemenší smysl i na poměry filmů jako je Zoolander. Trestuhodně nevyužité skeče, kdy se za celý film divák dočká jen jedné fake reklamy, která skutečně pobaví, ale pak místo aby v následujících minutách následovaly další, nenásleduje vůbec nic. Že neuvidím aspiranta na Oscara za scénář jsem tušil, ale že to bude až tak žalostné a za celý film se ani jednou neuchechtnu, to tedy ne. Stiller je za zenitem, jak herecky, tak evidentně i na poli scenáristiky. 35% ()

Galerie (698)

Zajímavosti (10)

  • Natáčení probíhalo během čtyř jarních měsíců roku 2015 v Římě a v seznamu lokací nechybí historicky nejvýznamnější místa: Fórum, Pantheon, Caracallovy lázně, palác Venezia, Muzeum současného umění, řeka Tibera, palác dei Congressi a legendární studia Cinecitta. (Zdroj: CinemArt)
  • Derek (Ben Stiller) používá ve filmu červené autíčko Fiat 850 Spider 1965. (TheDon)

Související novinky

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

11.03.2015

Derek Zoolander je manekýnská ikona. Když se tedy včera večer objevil na pařížském týdnu módy, byl z toho docela poprask. On a jeho kamarád Jeníček ale nedorazili jen tak pro zábavu. Promovali tam… (více)

Reklama

Reklama