Zoolander No. 2

Zoolander No. 2

Zoolander 2

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2016, 102 min (SE: 108 min)

• Ivoshek

Hodnotím jenom prvních asi třicet minut, poněváč pak jsem usnul a už se neprobral. A to nemyslím v nadsázce, fakt jsem usnul. Ta první půlhoďka nebyla vyloženě zlá, jenže ve srovnání s prvním Zoolanderem je Erik Toolanader buď slabý nebo vykrádá sám sebe. Možná je ve zbylých 72 minutách lepší a já mu tím hodnocením křivdím. Hm. No a co.(9.3.2016)

• sedm.1

Co to jako sakra bylo??? Ujetost a výraznou nekonvenčnost jsem sice s ohledem na první díl očekával, ikdyž musím přiznat, že už tam bylo několik momentů, kdy nesoudnost a nemalá přestřelenost několika rádobyvtípků balancovala na tenké hranici trapnosti a byla zkoušena má trpělivost a odolnost vůči těmto neradostným filmovým elementům, ovšem to jsem ještě netušil, co přinese Zoolander No. 2 a jak mě zatraceně nemile vytočí, neboť tato podívaná právě disponuje jen těmito okamžiky, kdy jsem si první třetinu říkal, jestli se Ben Stiller nezbláznil, respektive to nenatočil pod výhružkou vystřílení jeho rodiny, ve druhé třetině pak sice tento pocit zmizel, neboť nastala naprosto nefalšovaná nuda, aby se ale pak závěrečná třetina změnila v takovou nekontrolovatelnou, šílenou trapnost, že jsem jen valil bulvičky a vůbec jsem nekousal, co to mělo jako celé znamenat. Na rozdíl od prvního dílu na mě tentokrát nezafungovalo ani množství cameo vstupů, Stiller u mě touto obludností zkrátka hodně klesl, u Wilsona mi dokonce navíc přišlo, že ho to ani absolutně nebaví a účastní se jen z povinnosti, tohle prostě fakt nemělo vůbec vzniknout.(23.8.2016)

• Xmilden

Jeden z nejhorších producentských nápadů za poslední léta byl natočit pokračování kdysi mírně zajímavého Zoolandera. Samozřejmě ani první díl není dneska v mých očích kdovíjaký skvost. Jedná se o ten typ filmu, který přestože se mě vcelku líbil před více než 10 lety, to kouzlo už v podstatě ztratil. Takže nyní dostáváme druhý díl a narovinu musím prozradit že je to těžký průser. Ve filmu komediální stránka vůbec nefunguje. Postavy jsou už tak neskutečně blbé, až to ruší. Jedinou trošku solidní scénou je Mugatův útěk z vězení, ale na tenhle záblesk vůbec nic nenavazuje. A to jako že opravdu NIC. Stillerovy poslední filmy byly fajn zábava a jeho Walter Mitty dosáhl na hodně vysoké hodnocení zcela poprávu. Jenže na Zoolanderovi se to vůbec neodrazilo. Nechci už nikdy znovu koukat. 15%(19.5.2016)

I já, velký fanoušek prvního dílu, musím uznat, že tentokrát hodneceni (48%) opravdu sedí. A nemyslím si, že by se mělo nějak rapidně zvýšit. První půlka se mi ještě líbila. Nejvíc mě pobavily štěky Biebra, Cuberbachta a Suzan Boyle. Co mi vůbec nepšilo vtipný byly orgie Jeníčka.To mi tam jaksi vůbec nezapadalo. Od druhé půlky to začala být celkem nezajímavá kravina, která si horko těžko udržela moji pozornost. Nějak se mi zdá, že se to z dobré komedie zvrhlo na trapnou parodii a ty já moc nemusím. Přesná ukázka toho, jak může být člověk zklamán, když s na něco moc těší.(24.6.2016)

Obmedzenosť a uletenosť z jednotky síce ostala, ale už nie v takej miere, aby to bolo považované za výborné. Samozrejme, pár scénok ma svojou hlúposťou pobavilo, no žiadalo sa mi ich podstatne viac, pričom film neprišiel ani s ničím novým, len staré známe gagy. Výsledný dojem je preto iba priemerný. Dvojka výrazne zaostala za očakávaniami. 60/100(21.5.2016)

• Ben Stiller

• - Během psaní scénáře měl Stiller pro roli inteligentní a supersexy vyšetřovatelky v hlavě jedinou herečku – jedinečnou Penélope Cruz. „Od začátku to byla jedině Penélope. Během psaní jsem si rád představoval, jak ty věty říká svým přízvukem. Byla jednou z prvních lidí, které jsem oslovil, a ona velmi rychle souhlasila. Byl jsem opravdu šťastný, protože jsem si nedokázal představit nikoho jiného, kdo by to mohl hrát." (Zdroj: CinemArt)

• - Natáčení probíhalo během čtyř jarních měsíců roku 2015 v Římě a v seznamu lokací nechybí historicky nejvýznamnější místa: Fórum, Pantheon, Caracallovy lázně, palác Venezia, Muzeum současného umění, řeka Tibera, palác dei Congressi a legendární studia Cinecitta. (Zdroj: CinemArt)

• - Derek (Ben Stiller) používá ve filmu červené autíčko Fiat 850 Spider 1965. (TheDon)