Reklama

Reklama

Zoolander No. 2

  • USA Zoolander No. 2 (více)
Trailer 1
Komedie
USA, 2016, 102 min (Special Edition: 108 min)

Režie:

Ben Stiller

Kamera:

Dan Mindel

Hrají:

Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig, Milla Jovovich, Justin Theroux, Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Jon Daly (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Uběhlo deset let a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kámošovi Hanselovi (Owen Wilson) už ve světě modelingu dávno pšenka nekvete. Pro něj jsou odepsaní a mrtví. Mrtvé (ale v pravém slova smyslu) začínají být i vybrané hudební celebrity, jejichž násilné konce spojuje jeden zvláštní detail – každého z nich našla policie s grimasou kopírující jeden z unikátních pohledů Dereka Zoolandera. Když takhle dopadne i Justin Bieber, rozhodne se hlavní a velmi sexy vypadající vyšetřovatelka (Penélope Cruz) pro velmi odvážný, leč také naprosto zoufalý pokus. Angažuje Dereka a Hansela a ti mají coby tajní agenti infiltrovat svět těch nejblyštivějších celebrit a najít v něm vraha dřív, než bys řekl Gaga. Aby jejich mise byla ještě o něco složitější, z vězení se právě dostal zlosyn Mugatu (Will Ferrell), který se za mřížemi doučil vše, co má umět správný záporák, a navíc tam pro Hansela a Dereka uchystal velmi brutální pomstu. Přehlídková mola budou už zase hořet. (CinemArt)

(více)

Videa (20)

Trailer 1

Recenze (327)

Kothy 

všechny recenze uživatele

To byla ale neskutečná blbost. Bohužel je to klasická 2, na 1 to prostě nemá. Staré známé tváře jsou opět zpátky, aby čelily novému nebezpečí. Děj se posouvá o 15 let dopředu a svět se hodně změnil. Derek ani Jeníček už se nevěnují modelingu a užírají se svými vlastními problémy. Nová šance prorazit ve světě modelingu je ale postaví zpět na nohy a oni čelí novým výzvám. Opět je zpátky i Mugatu, který jim pěkně zatopí. Na scénu přichází i Derekův syn Derek jr. Asi nemá cenu zmiňovat, jak stupidní je zápletka, protože proti ní byl minulý díl ještě v pohodě. Většina děje se odehrává v Římě, kde se koncentruje veškerá akce. Trochu to zachraňuje pohledná agentka módního Interpolu v podání Penélope Cruz, která i ve svém věku vypadá pořád skvěle. :) Snad už ani další díl nebude... Zase zde můžeme vidět spoustu štěků známých osobností, jako jsou například: Justin Bieber, Benedict Cumberbatch, John Malkovich, Katy Perry, Sting, Susan Boyle, Skrillex, Neil deGrasse Tyson, M.C. Hammer nebo Kiefer Sutherland. "Najde tvého syna v nějaké duté bázï." :D ()

Triple H 

všechny recenze uživatele

Hrúza. Najhoršia vec akú som od frat packu videl a Stillerov prvý totálny výbuch. Kŕčovitá snaha o to, aby sa banda päťdesiatnikov udržala v hre, ktorá absolútne nevychádza, lebo holt nie je rok 2001. To čo mohlo fungovať vtedy nefunguje dnes. Zbytočné, vyžmýkané a nudné pokračovanie. Jediné pozitíva sú fyzická premena Kristen Wiig a fakt, že Penelope Cruz to stále sekne. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Jedno nemožno uprieť: Zoolander 2 je fascinujúci film, že ani neviem, kde začať. Po sérii troch skoro dokonalých filmov (a i Cable Guy bol nadpriemerne zaujímavý) Ben Stiller servíruje nepochopiteľný unikátne zlý guľáš, ktorý je nemotorne nakrútený a úplne diletantsky napísaný. V jednom momente (v tom dementnom prekombinovanom a nezmyselnom príbehu) Zoolander i Hansel riešia dilemu, že nie sú relevantní v dnešnej dobe. To je presne Zoolander 2. Jednotka dokonalo vystihuje dobu, v ktorej vznikala a berie si na paškál modeling a kultúru celebrít, dvojka je naopak vyumelkovaná, technologické vtipy vyzerajú, ako keby ich písal dôchodca a modelingu sa viac podlizuje, akoby ho kritizoval. Sú tam hipsteri, sú tam selfies, dubstep, či Facebook a neviem čo ešte, ale všetko to je také samoúčelné a viditeľne nepochopené Stillerom a spol., že je to až utrpenie pozerať. Za všetko hovorí aj tá domotaná dejová línia, ktorá jasne čerpá z mánie Dana Browna, ktorá ale bola aktuálna pred desiatimi rokmi. Navyše aj to kvantum cameo rolí je na rozdiel od jednotky samoúčelné (azda s výnimkou Stinga). A to je len niekoľko z toho množstva absurdne až katastrálne tragických momentov filmu. Strašná škoda, keďže jednotka bola v podstate dokonalá a navyše táto téma má aj dnes čo povedať (kult internetových celebrít, módna anti-móda okolo hipsterov, nárast narcisizmu, politickej korektnosti či "social justice warriors" apod.). Napriek tomu sa určite Zoolander 2 oplatí vidieť, lebo takýto kolosálny a drahý miš-maš v kinách často nevidieť. Stillerov prvý senilný film. ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Konečně viděno s pořádnými titulky a co filmu chybí oproti jedničce nejvíc? Normální postava obyčejného inteligentního člověka, díky kterému by vynikl absurdní kontrast celou dobu vykreslovaný. Odkazů na první díl je spousta. Skalní fanoušky potěší, jenže mi to přijde dosti laciné. Will Ferrell opět nemá chybu a když se objeví na scéně, film se konečně rozjede. Do té doby je jen pár vtipných momentů s trénováním pohledů či různými dalšími zoolanderovinami. ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Hodně špatnej pokus o vtip.. fakt jenom minimum vtipných situací, který ovšem byli hned zapomenutý. Spíš sem celý film kroutil hlavou, jak někdo může takovou sračku vymyslet. Opakovaný vtip neni vtipem.. tentokrát to ani Ferrel nezachránil a to jsem mu věril. Katastrofa. Jedna hvězda za tak cca dvě vtipný scény. ()

Galerie (698)

Zajímavosti (10)

  • Pracovný názov filmu bol Twolander. (figliar)

Související novinky

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

11.03.2015

Derek Zoolander je manekýnská ikona. Když se tedy včera večer objevil na pařížském týdnu módy, byl z toho docela poprask. On a jeho kamarád Jeníček ale nedorazili jen tak pro zábavu. Promovali tam… (více)

Reklama

Reklama