Bright Falls (TV seriál)

Scénografie:

Travis Zariwny

Kostýmy:

Susan Chan

Byl z toho jelen :-). Filmečky doprovázející PC / XBOXové hry u mě mají velké plus, i když jejich kvalita téměř pokaždé dost pokulhává. A to jak v porovnání se svými serióznějšími celovečerními snímky, tak co se týče srovnání atmosféry ve hře. Alana Wakea si jen tak nezahraji, takže nemohu soudit podrobněji, nicméně tento krátkometrážní WTF thriller rozhodně nikomu neublíží...(21.6.2010)

Šesdielna miniséria, ktoré je určená ako teaser pre potenciálnych kupcov hry Alan Wake. Miniséria skutočne silno pripomína Lynchov Twin Peaks, či atmosfericky veľmi podobnú hernú sériu Silent Hill. Divákom je podsúvaná jedna otázka za druhou no odpoveť ani jedna. Serál končí vetou "Buy Now". Možte zhliadnuť tu. (7/10)(17.5.2010)

WoW! Netušil som, že dokopy 30 minútový kraťas, ktorý propaguje hru môže byť takto skvelý. Nemám jedinú vec čo by som mohol vytknúť. Ide o dokonale napísanú a podotýkam, že aj zrežírovanú vec. Bright Falls má tak isto ako samotná hra Alan Wake (exkluzívne pre Xbox 360) neskutočnú atmosféru a veľký potenciál predviesť ešte väčšie divadlo v plnohodnotnom filme či aspoň minisérií. (teraz ide "len" o propagačný materiál k hre!) Keď už nemá tretiu sériu Lynchov Twin Peaks, tak z tejto veci by mohlo niečo vzniknúť. Kto hru pozná vie, že Bright Falls nemá od Spephena Kinga a Twin Peaks ďaleko, dokonca inšpirovanie tvorcovia oficiálne potvrdili. Rovnaké malé mestečko, divný obyvatelia, nádherná príroda, spisovateľ v pustine a vela divného naokolo... odkazy na rôzne filmové žánre a jednotlivé filmy. Hráča Alana Wakea poteší, nehráča určite naláka na hru no a či ste hráč, alebo nie, ihneď klikajte SEM a pozerajte. Komu sa páčia Kingovky a spomínaný Twin Peaks bude krochtat blahom ako ja.(21.9.2010)

Jako milovník lynchovin - a "Twin Peaks" zvláště - jsem si tu přišel na své, včetně nepokrytých citací (hluboké lesy, vycpaní i živí, respektive mrtví jeleni, ventilátor, černá káva a motorest vůbec, bizarní figurky atd.) Škoda že jde jen o ochutnávku - hru asi shánět nebudu, ale plnohodnotný seriál bych bral...(26.8.2012)

Vynikajúci krátkometrážny snímok, ktorý ako filmový prequel k dlhoočakávanej hre svoju úlohu plní stopercentne. Neprezrádza takmer nič a hľadať v ňom indície je asi zbytočné ale tento nedostatok nahádza hutnou mysterióznou atmosférou, ktorú možno priam krájať. Ak sa má v rovnakom duchu niesť aj Alan Wake, tak môže ísť o nepochybne dychberúci zážitok.(17.6.2010)

• - V závěru filmu se coby Alan Wake objevuje Ilkka Villi, který ztvárnil stejnou postavu i v hrané části související počítačové hry "Alan Wake", k níž je seriál prequelem. (Beckett51)