poster

Bright Falls (TV seriál)

Mysteriózní

USA, 2010

Režie:

Phillip Van

Scénografie:

Travis Zariwny

Kostýmy:

Susan Chan
(další profese)
 • Crocuta
  ****

  Jako milovník lynchovin - a "Twin Peaks" zvláště - jsem si tu přišel na své, včetně nepokrytých citací (hluboké lesy, vycpaní i živí, respektive mrtví jeleni, ventilátor, černá káva a motorest vůbec, bizarní figurky atd.) Škoda že jde jen o ochutnávku - hru asi shánět nebudu, ale plnohodnotný seriál bych bral...(26.8.2012)

 • Davies182
  ***

  Byl z toho jelen :-). Filmečky doprovázející PC / XBOXové hry u mě mají velké plus, i když jejich kvalita téměř pokaždé dost pokulhává. A to jak v porovnání se svými serióznějšími celovečerními snímky, tak co se týče srovnání atmosféry ve hře. Alana Wakea si jen tak nezahraji, takže nemohu soudit podrobněji, nicméně tento krátkometrážní WTF thriller rozhodně nikomu neublíží...(21.6.2010)

 • Hal_Moore
  ****

  Silně atmosférická minisérie jako prequel k počítačové hře Alan Wake (X-Box, PC) od tvůrců Max Paynea. Jestli bude výsledná hra mít podobnou atmosféru, tak půjde o jeden z nejlepších herních zážitků poslední doby. Já Twin Peaks nesledoval, srovnávat tedy nebudu. Bright Falls přináší spoustu otázek na které odpoví nejspíš až samotná hra, celkový zážitek bez Alana Wakea je tedy tří čtvrteční.(18.5.2010)

 • Cappuccino
  ***

  Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa za tých 31 minút v podstate nič nestalo a každým novým dielom tvorcovia len kládli divákom otázky bez odpovedí. Na lepšie hodnotnie by to podľa môjho názoru chcelo dlhšie spracovanie. Ale na druhú stranu ako promo k psycholigcko-thriller akčnej hre dávam palec hore, plus úvodná znelka je fantastická.(4.7.2015)

 • okkac
  ****

  Jsem zmaten. Pěkná lynchovská twinpeakovština s povedenou atmosférou. Hru Alan Wake, která na to navazuje si nezahraju díky tomu, že nemám herní konzoli, ale na YT je v 720p kompletní gameplay, kde jsem zatím u druhé episody, ale odpovědi ne a ne přijít. Uvidíme kam se příběh vyvrbí.. Jinak samotná hra má taky skvělou atmosféru a zpracované prostředí, které mám velmi v oblibě (temné sekvojové lesy v mlze na americkém severozápadě).(1.6.2010)

 • - V závěru filmu se coby Alan Wake objevuje Ilkka Villi, který ztvárnil stejnou postavu i v hrané části související počítačové hry "Alan Wake", k níž je seriál prequelem. (Beckett51)