Reklama

Reklama

Bright Falls

(seriál)
všechny plakáty
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2010, 6x5-10 min

Unikátní projekt, prequel k videohře Alan Wake. Šestidílná minisérie je zdarma ke zhlédnutí na internetu a divákovi nastíní osud novináře Jakea, který do horského městečka přijíždí ještě před samotným hrdinou hry. (Raziel_cz)

Recenze (37)

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa za tých 31 minút v podstate nič nestalo a každým novým dielom tvorcovia len kládli divákom otázky bez odpovedí. Na lepšie hodnotnie by to podľa môjho názoru chcelo dlhšie spracovanie. Ale na druhú stranu ako promo k psycholigcko-thriller akčnej hre dávam palec hore, plus úvodná znelka je fantastická. ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

WoW! Netušil som, že dokopy 30 minútový kraťas, ktorý propaguje hru môže byť takto skvelý. Nemám jedinú vec čo by som mohol vytknúť. Ide o dokonale napísanú a podotýkam, že aj zrežírovanú vec. Bright Falls má tak isto ako samotná hra Alan Wake (exkluzívne pre Xbox 360) neskutočnú atmosféru a veľký potenciál predviesť ešte väčšie divadlo v plnohodnotnom filme či aspoň minisérií. (teraz ide "len" o propagačný materiál k hre!) Keď už nemá tretiu sériu Lynchov Twin Peaks, tak z tejto veci by mohlo niečo vzniknúť. Kto hru pozná vie, že Bright Falls nemá od Spephena Kinga a Twin Peaks ďaleko, dokonca inšpirovanie tvorcovia oficiálne potvrdili. Rovnaké malé mestečko, divný obyvatelia, nádherná príroda, spisovateľ v pustine a vela divného naokolo... odkazy na rôzne filmové žánre a jednotlivé filmy. Hráča Alana Wakea poteší, nehráča určite naláka na hru no a či ste hráč, alebo nie, ihneď klikajte SEM a pozerajte. Komu sa páčia Kingovky a spomínaný Twin Peaks bude krochtat blahom ako ja. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Stejné jako titul, který to propaguje. Ohromný potenciál, ale "skutek nějak utek". Ovšem i tak je to ve výsledku o něco lepší samotné hry. Ta má ten problém, že v Remedy vůbec nepochopili, že kvality těhle „kingovin“ tkví především v postavách. Dokud vám budou ukradené, těžko se o ně můžete bát. A ukradené vám budou, protože pro samé střílení a sbírání kde čeho nemají postavy (včetně Alana samotného) takřka žádný prostor. PS: A odpovědí ani ve hře moc nenajdete, naopak se to ještě více zašmodrchává. Možná tedy až v případném druhém díle. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Hrané sekvence prozatím nejlepšímu projektu od Remedy nesvědčí. Oproti atmosférickému psychu, kde jedinou naději je světlo a z taken vstávají člověku vlasy hrůzou, působí šestidílná minisérka levným dojmem a propagace hry by se bez ní obešla. A hlavně tam chybí to nejdůležitější - titulní postava spisovatele s baterkou. It's not a lake... it's an ocean. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Byl z toho jelen :-). Filmečky doprovázející PC / XBOXové hry u mě mají velké plus, i když jejich kvalita téměř pokaždé dost pokulhává. A to jak v porovnání se svými serióznějšími celovečerními snímky, tak co se týče srovnání atmosféry ve hře. Alana Wakea si jen tak nezahraji, takže nemohu soudit podrobněji, nicméně tento krátkometrážní WTF thriller rozhodně nikomu neublíží... ()

Zajímavosti (1)

  • V závěru filmu se coby Alan Wake objevuje Ilkka Villi, který ztvárnil stejnou postavu i v hrané části související počítačové hry "Alan Wake", k níž je seriál prequelem. (Beckett51)

Reklama

Reklama