Andrea chce všetkým vyjsť v ústrety. Až do poslednej chvíle pracuje na novej kolekcii košieľ. Pomáha rodičom v mäsiarstve...je na hranici schopností, jej priateľ žije v Londýne, stretávajú sa iba cez víkend... Krátko pred odchodom na dovolenku jej objavia na röentgene cystu - na hrudi. Diagnóza - zhubný nádor prsníka. Odoperujú jej ľavý prsník. Vzťah s jej priateľom sa rozpadne. Andrea je z toho najprv v šoku. Ale potom sa spamätá, začne prehodnocovať svoj doterajší spôsob života. Po prvý krát sa sústredí iba na jednu vec. Na seba...chce začať odznova - a chce sa ešte aspoň raz zamilovať... (oficiální text distributora)

Karush

Noch einmal lieben je intenzívny televízny film, ktorý poskytne predovšetkým nádej, že rakovina neznamená len koniec šťastia a začiatok utrpenia. Film spracúva neľahkú tému veľmi citlivo a s ľahkosťou a bez skĺznutia do sentimentality, len keby tam neboli tie tupé dialógy: -budeš schopný ma milovať aj takto?-, -neviem, nemám ešte skúsenosti so ženami s jedným prsom...snáď to bolo len nepodareným dabingom. Podobný film: Rúž. ()