Inspektor Taggart - Série 26 (2010) (série)

Místní hrdina (S26E02)

(epizoda)
  • Velká Británie Local Hero
Drama / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, 2010, 46 min

Každé vylepšení společného soužití se cení a platí to i ve čtvrti Allerdykes ve skotském Glasgow. Když je na dětském hřišti objevena visící mrtvola muže, není to pro místní pěkná vizitka. Park, v němž došlo k tragédii, patřil k symbolům lepší budoucnosti. Tělo našel člen sdružení, které má na starosti "občanskou stráž" čtvrti. Kriminalita se díky ní snížila, na ulicích je klid a pořádek. Allerdykes se stala vzorem pro ostatní části města. Stojí za vraždou někdo ze závistivých členů komunity? Jedním z podezřelých z vraždy se překvapivě stane i Harry Wallace - "místní hrdina", který se ve svém bydlišti zasloužil o pozvednutí životní úrovně. Tento pracovitý chlapík je považován za slušného člověka se srdcem na pravém místě. Je však jeho svědomí úplně čisté? Detektivce Reidové je sympatický více, než by se v dané situaci slušelo. Bude se Reidová držet pravidla, že policisté by neměli navazovat úzké vztahy s podezřelými? (oficiální text distributora)

subic

Season 26, Episode 2. Detektivka Jackie Reid, usedlá, zakolejovaná, bez chlapa, bez motivace, tu má nejen techtle, ale i mechtle s místním rezavým hrdinou občanské samosprávy, který je tak trochu podezřelý z vraždy, protože si dřív už 3 roky odseděl za zabití. Jenže on se nechá ke konci picnout, takže Jackie má sice o vrásku víc, ale jinak je na tom pořád stejně. ()