Bitva v Ardenách

USA, 2009, 100 min

Thad Smith

Chad Rehmann
  • ivan bohatyr

Zpackaná filmová fraška, už od hodně pozvolného začátku, kdy se skoro polovina filmu neděje nic, sem dostal tušení, že se bude jednat o ne příliš kvalitní film. Šlo vidět jak se režisér snaží o procítěnost a dramatičnost ve válečných scénách, ale prostě se mu to nedařilo, bohužel to vždycky nevyjde a neohromí každého. Kdybych nebyl fanoušek válečných filmů, tak bych zvažoval i horší hodnocení.(1.7.2010)

• Icefist

Nuda, šeď a nic víc. Když už se dočkáme pouze několika mizerných bojových scén, které jsou jedny z nejnudnějších, co jsem kdy ve válečném snímku zřel, tak bych alespoň očekával propracovanou psychologii a sledování osudů hlavních postav. Jenže chyba lávky. Nějaký pokus o toto zde je, ale já tím vůbec osloven nebyl a zároveň pochybuju, že by někdo jiný osloven být mohl. Určitě nedoporučuju, vždyť válečných filmů máme tolik. A na rozdíl od tohoto kvalitních. 40 % Oblíbená část- Němcovo váhání, zda střelit utíkajícího poraněného Dona(5.7.2011)

• gogo76

Hlavný hrdina rozpráva, koľko toho zažil, no divák toho veľa nedostane... Ako fanda žánru som to riskol napriek zlému hodnoteniu, no hodnotenie neklame. Celkovo je to dosť nezáživný a musím povedať aj nudný film, v ktorom nedostanete ani zaujímavý príbeh ani akčné scény, ktoré by za to stáli. Každého mŕtvého mariňáka doprevádzajú spievané zbory a božská hudba, ktorá sama o sebe nie je zlá, ale v spojitosti s predkladaným núteným súcitením, to na mňa nefunguje. Snaha o poľudštenie nemeckej strany je síce sympatická, ale nejde to nijako do hĺbky, všetko je také povrchné a nie veľmi zaujímavé. V niektorých krátkych záberoch je možné vidieť makety tankov, aspoň som mal taký pocit. Nedostatok peňazí sa dá často vykompenzovať, to filmárom nevyčítam. Tu ale chýba pútavý príbeh, nutná iskra v ňom a postavy, o ktoré by sa divák mohol oprieť. Nenašiel som dôvod, pre ktorý by som film niekomu odporúčal. 40%.(7.3.2013)

• zlabus

FIlm zachycující osudy 94. pěší divize mohl být spektáklem ve stylu Band of Brothers. To téma si o to vyloženě říká. Bohužel, díky evidentnímu nedostatku financí je příběh zaměřen na sledování osudů jedné čtveřice vojáků. Jejich osudy ovšem nejsou nijak enormně zajímavé, jsou zmateně natočené a místy vyloženě nudné. Herecké výkony vesměs hrozné a režie vyloženě tragická. Škoda, být na to pořádný rozpočet mohlo se jedna o skvělý válečný film. Takhle se snímek topí v podprůměru. 40%(29.11.2010)

• MartinezZ

23.5.2010 ~ Film jako pocta 94. pěchotní divize. Tohle je ale dost slabé poděkování, chudák celá divize. ~ Americký válečný film popisující osudy několika vojáků 94. pěchotní divize nasazené do bojů roku 1944. Bohužel od prvních záběrů je jasné, že tady jde o naprosté béčko. Kamera, scénář, efekty, dialogy, akce, vše naprosté béčko. ~ Děda dostane zprávu o tom, že jeho bývalý spolubojovník ve svém posledním boji se životem samotným prohrál. A tak se jme vzpomínat. Dostaneme tak šanci se poměrně rychle seznámit s několika postavami a stejně tak dostaneme možnost se s nimi poměrně rychle zase rozloučit, aniž by bylo možné si jejich existenci či jména nějak vtěsnat do paměti. Film je plný zbytečných a nedobře vymyšlených dialogů, hodně špatných efektů (útok dvou Němců na zcela a úplně ošklivě "namalovaném" pozadí, nedomyšleném scénáři, který sice vychází z popsaných útržků skutečných událostí, ale nelogicky splácaném, takže příběh jaksi postrádá nějakou kontinuitu a vůbec. Tohle možná někdy poběží na Hallmarku, tam to bude kvalitou zapadat. Ono to ovšem jde rovnou na DVD, takže se vlastně není ani moc čemu divit. Pokud to ale na DVD minete, vůbec, ale vůbec nic se nestane.(21.3.2013)