poster

Bitva v Ardenách

 • USA

  Everyman's War

Válečný

USA, 2009, 100 min

Režie:

Thad Smith

Hudba:

Chad Rehmann
 • Paxxx.cz
  **

  Na téma Arden toho už bylo natočeno docela dost a tento film padne jednoznačně na chvost pomyslného žebříčku. Neobjevil se zde žádný moment, který by se mi vryl do paměti, byly zde nepřehledné bojové scény a bídné efekty. Když už film z Arden tak bych vybíral jedině z těchto- Bitva v Ardenách, Přežili jsme Ardeny a Hlídka v Ardenách.(28.7.2010)

 • Icefist
  **

  Nuda, šeď a nic víc. Když už se dočkáme pouze několika mizerných bojových scén, které jsou jedny z nejnudnějších, co jsem kdy ve válečném snímku zřel, tak bych alespoň očekával propracovanou psychologii a sledování osudů hlavních postav. Jenže chyba lávky. Nějaký pokus o toto zde je, ale já tím vůbec osloven nebyl a zároveň pochybuju, že by někdo jiný osloven být mohl. Určitě nedoporučuju, vždyť válečných filmů máme tolik. A na rozdíl od tohoto kvalitních. 40 % Oblíbená část- Němcovo váhání, zda střelit utíkajícího poraněného Dona(5.7.2011)

 • Smok
  **

  Tak v prvom rade nerozumiem českému prekladu filmu, lebo táto patetická drámička pojednáva o mnoho iných veciach a brnká divákovi na romantickú strunu, skôr ako by sa snažila vykresliť vojnové besnenie v Ardénach. Osudy hlavného hrdinu Dona Smitha a jeho 94. východnej divízie sledujeme od jeho nástupu na vojnu v 19. rokoch - roku 1943 do 1945, ale celý film som sa nemohol prinútiť si k nemu a jeho chlapcom vytvoriť nejaké sympatie a vlastne celé to bolo len také na pol plynu a odsledované z povinnosti. Škoda.(7.12.2010)

 • zlabus
  **

  FIlm zachycující osudy 94. pěší divize mohl být spektáklem ve stylu Band of Brothers. To téma si o to vyloženě říká. Bohužel, díky evidentnímu nedostatku financí je příběh zaměřen na sledování osudů jedné čtveřice vojáků. Jejich osudy ovšem nejsou nijak enormně zajímavé, jsou zmateně natočené a místy vyloženě nudné. Herecké výkony vesměs hrozné a režie vyloženě tragická. Škoda, být na to pořádný rozpočet mohlo se jedna o skvělý válečný film. Takhle se snímek topí v podprůměru. 40%(29.11.2010)

 • ivan bohatyr
  **

  Zpackaná filmová fraška, už od hodně pozvolného začátku, kdy se skoro polovina filmu neděje nic, sem dostal tušení, že se bude jednat o ne příliš kvalitní film. Šlo vidět jak se režisér snaží o procítěnost a dramatičnost ve válečných scénách, ale prostě se mu to nedařilo, bohužel to vždycky nevyjde a neohromí každého. Kdybych nebyl fanoušek válečných filmů, tak bych zvažoval i horší hodnocení.(1.7.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace