Bitva v Ardenách

USA, 2009, 100 min

Thad Smith

Chad Rehmann
  • Shakers

Bieda. Veľká bieda. Ani neviem ako to mám skritizovať, pretože tu je snáď všetko zlé. Postavy nezaujímavé, akcie nudné a príbeh totálne nezáživný. Ani tie akcie s tankmi sa nepodarili, na ktoré nás husté reči amíkov navnadili a ten český preklad je jeden veľký podvod. Aspoň, že hudba sa trošku podarila. Ale tak čo, dopozeral som to a po dlhšom čase si zase raz trošku zadával. Nečkal som od toho moc, pretože som vedel, že to bude sračka, ale toto je väčšia sračka ako ta moja. Bohužiaľ, nebudem vám klamať. 25% - 1*(25.7.2016)

• gogo76

Hlavný hrdina rozpráva, koľko toho zažil, no divák toho veľa nedostane... Ako fanda žánru som to riskol napriek zlému hodnoteniu, no hodnotenie neklame. Celkovo je to dosť nezáživný a musím povedať aj nudný film, v ktorom nedostanete ani zaujímavý príbeh ani akčné scény, ktoré by za to stáli. Každého mŕtvého mariňáka doprevádzajú spievané zbory a božská hudba, ktorá sama o sebe nie je zlá, ale v spojitosti s predkladaným núteným súcitením, to na mňa nefunguje. Snaha o poľudštenie nemeckej strany je síce sympatická, ale nejde to nijako do hĺbky, všetko je také povrchné a nie veľmi zaujímavé. V niektorých krátkych záberoch je možné vidieť makety tankov, aspoň som mal taký pocit. Nedostatok peňazí sa dá často vykompenzovať, to filmárom nevyčítam. Tu ale chýba pútavý príbeh, nutná iskra v ňom a postavy, o ktoré by sa divák mohol oprieť. Nenašiel som dôvod, pre ktorý by som film niekomu odporúčal. 40%.(7.3.2013)

• ivan bohatyr

Zpackaná filmová fraška, už od hodně pozvolného začátku, kdy se skoro polovina filmu neděje nic, sem dostal tušení, že se bude jednat o ne příliš kvalitní film. Šlo vidět jak se režisér snaží o procítěnost a dramatičnost ve válečných scénách, ale prostě se mu to nedařilo, bohužel to vždycky nevyjde a neohromí každého. Kdybych nebyl fanoušek válečných filmů, tak bych zvažoval i horší hodnocení.(1.7.2010)

• Thomassi

Film věnovaný 94. pěší divizi, se snaží zachytnout osudy několika málo vojáků. Příběh začíná ve Státech, kde se jednotlivé postavy dají dohromady a poté odjíždí do Evropy. Bojují ve Francii, poté v Německu a nakonec s vrací domů. Hlavním hrdinou je Američan Smith, jenž celý příběh vypráví. Zaprvé, nepochopil jsem, proč se to jmenuje Bitva v Ardenách, když se jí věnuje docela málo. Zadruhé, připadlo mi to, že po celý film je kamera zaměřena na určitou část se dvěma nebo třema vojákama. Žádně záběry do dálky, jakoby točili pouze na prostranství 10x10m. Nicméně je to takový průřez osudy vojáků, který byl místami dost nudný, ale někdy napínavý a některé scény se povedly. Něco mezi 2 a 3*, ale spíše bohužel níž, 49%.(24.5.2010)

• MartinezZ

23.5.2010 ~ Film jako pocta 94. pěchotní divize. Tohle je ale dost slabé poděkování, chudák celá divize. ~ Americký válečný film popisující osudy několika vojáků 94. pěchotní divize nasazené do bojů roku 1944. Bohužel od prvních záběrů je jasné, že tady jde o naprosté béčko. Kamera, scénář, efekty, dialogy, akce, vše naprosté béčko. ~ Děda dostane zprávu o tom, že jeho bývalý spolubojovník ve svém posledním boji se životem samotným prohrál. A tak se jme vzpomínat. Dostaneme tak šanci se poměrně rychle seznámit s několika postavami a stejně tak dostaneme možnost se s nimi poměrně rychle zase rozloučit, aniž by bylo možné si jejich existenci či jména nějak vtěsnat do paměti. Film je plný zbytečných a nedobře vymyšlených dialogů, hodně špatných efektů (útok dvou Němců na zcela a úplně ošklivě "namalovaném" pozadí, nedomyšleném scénáři, který sice vychází z popsaných útržků skutečných událostí, ale nelogicky splácaném, takže příběh jaksi postrádá nějakou kontinuitu a vůbec. Tohle možná někdy poběží na Hallmarku, tam to bude kvalitou zapadat. Ono to ovšem jde rovnou na DVD, takže se vlastně není ani moc čemu divit. Pokud to ale na DVD minete, vůbec, ale vůbec nic se nestane.(21.3.2013)