Bitva v Ardenách

USA, 2009, 100 min

Thad Smith

Chad Rehmann
  • MartinezZ

23.5.2010 ~ Film jako pocta 94. pěchotní divize. Tohle je ale dost slabé poděkování, chudák celá divize. ~ Americký válečný film popisující osudy několika vojáků 94. pěchotní divize nasazené do bojů roku 1944. Bohužel od prvních záběrů je jasné, že tady jde o naprosté béčko. Kamera, scénář, efekty, dialogy, akce, vše naprosté béčko. ~ Děda dostane zprávu o tom, že jeho bývalý spolubojovník ve svém posledním boji se životem samotným prohrál. A tak se jme vzpomínat. Dostaneme tak šanci se poměrně rychle seznámit s několika postavami a stejně tak dostaneme možnost se s nimi poměrně rychle zase rozloučit, aniž by bylo možné si jejich existenci či jména nějak vtěsnat do paměti. Film je plný zbytečných a nedobře vymyšlených dialogů, hodně špatných efektů (útok dvou Němců na zcela a úplně ošklivě "namalovaném" pozadí, nedomyšleném scénáři, který sice vychází z popsaných útržků skutečných událostí, ale nelogicky splácaném, takže příběh jaksi postrádá nějakou kontinuitu a vůbec. Tohle možná někdy poběží na Hallmarku, tam to bude kvalitou zapadat. Ono to ovšem jde rovnou na DVD, takže se vlastně není ani moc čemu divit. Pokud to ale na DVD minete, vůbec, ale vůbec nic se nestane.(21.3.2013)

• Paxxx.cz

Na téma Arden toho už bylo natočeno docela dost a tento film padne jednoznačně na chvost pomyslného žebříčku. Neobjevil se zde žádný moment, který by se mi vryl do paměti, byly zde nepřehledné bojové scény a bídné efekty. Když už film z Arden tak bych vybíral jedině z těchto- Bitva v Ardenách, Přežili jsme Ardeny a Hlídka v Ardenách.(28.7.2010)

• Shakers

Bieda. Veľká bieda. Ani neviem ako to mám skritizovať, pretože tu je snáď všetko zlé. Postavy nezaujímavé, akcie nudné a príbeh totálne nezáživný. Ani tie akcie s tankmi sa nepodarili, na ktoré nás husté reči amíkov navnadili a ten český preklad je jeden veľký podvod. Aspoň, že hudba sa trošku podarila. Ale tak čo, dopozeral som to a po dlhšom čase si zase raz trošku zadával. Nečkal som od toho moc, pretože som vedel, že to bude sračka, ale toto je väčšia sračka ako ta moja. Bohužiaľ, nebudem vám klamať. 25% - 1*(25.7.2016)

• ivan bohatyr

Zpackaná filmová fraška, už od hodně pozvolného začátku, kdy se skoro polovina filmu neděje nic, sem dostal tušení, že se bude jednat o ne příliš kvalitní film. Šlo vidět jak se režisér snaží o procítěnost a dramatičnost ve válečných scénách, ale prostě se mu to nedařilo, bohužel to vždycky nevyjde a neohromí každého. Kdybych nebyl fanoušek válečných filmů, tak bych zvažoval i horší hodnocení.(1.7.2010)

• Smok

Tak v prvom rade nerozumiem českému prekladu filmu, lebo táto patetická drámička pojednáva o mnoho iných veciach a brnká divákovi na romantickú strunu, skôr ako by sa snažila vykresliť vojnové besnenie v Ardénach. Osudy hlavného hrdinu Dona Smitha a jeho 94. východnej divízie sledujeme od jeho nástupu na vojnu v 19. rokoch - roku 1943 do 1945, ale celý film som sa nemohol prinútiť si k nemu a jeho chlapcom vytvoriť nejaké sympatie a vlastne celé to bolo len také na pol plynu a odsledované z povinnosti. Škoda.(7.12.2010)