Bitva v Ardenách

USA, 2009, 100 min

Thad Smith

Chad Rehmann
  • V.Silver

Nuda, nuda, šeď, šeď. Koupil jsem to na levném DVD a je to další z filmů, co mě zmátl přebalem i názvem - myslel jsem, že kupuji film z roku 1965. Anyway, CGI efekty dost mizerné, vztah s postavami nulový a přitom potenciál to mělo strašně silný - bohužel utopený na špatně nebo nijak vykreslených postavách, nudné a chaotické režii, a především tomu, že v Ardenách se odehrávalo sotva 20 ze 100 minut filmu. Pokud o zachycení německého pohledu dost podrývala mizerná němčina s prazvláštním akcentem "Němců". 35% - film, jehož sledování byla naprostá ztráta času.(22.12.2011)

• zlabus

FIlm zachycující osudy 94. pěší divize mohl být spektáklem ve stylu Band of Brothers. To téma si o to vyloženě říká. Bohužel, díky evidentnímu nedostatku financí je příběh zaměřen na sledování osudů jedné čtveřice vojáků. Jejich osudy ovšem nejsou nijak enormně zajímavé, jsou zmateně natočené a místy vyloženě nudné. Herecké výkony vesměs hrozné a režie vyloženě tragická. Škoda, být na to pořádný rozpočet mohlo se jedna o skvělý válečný film. Takhle se snímek topí v podprůměru. 40%(29.11.2010)

• Icefist

Nuda, šeď a nic víc. Když už se dočkáme pouze několika mizerných bojových scén, které jsou jedny z nejnudnějších, co jsem kdy ve válečném snímku zřel, tak bych alespoň očekával propracovanou psychologii a sledování osudů hlavních postav. Jenže chyba lávky. Nějaký pokus o toto zde je, ale já tím vůbec osloven nebyl a zároveň pochybuju, že by někdo jiný osloven být mohl. Určitě nedoporučuju, vždyť válečných filmů máme tolik. A na rozdíl od tohoto kvalitních. 40 % Oblíbená část- Němcovo váhání, zda střelit utíkajícího poraněného Dona(5.7.2011)

• Shakers

Bieda. Veľká bieda. Ani neviem ako to mám skritizovať, pretože tu je snáď všetko zlé. Postavy nezaujímavé, akcie nudné a príbeh totálne nezáživný. Ani tie akcie s tankmi sa nepodarili, na ktoré nás husté reči amíkov navnadili a ten český preklad je jeden veľký podvod. Aspoň, že hudba sa trošku podarila. Ale tak čo, dopozeral som to a po dlhšom čase si zase raz trošku zadával. Nečkal som od toho moc, pretože som vedel, že to bude sračka, ale toto je väčšia sračka ako ta moja. Bohužiaľ, nebudem vám klamať. 25% - 1*(25.7.2016)

• ivan bohatyr

Zpackaná filmová fraška, už od hodně pozvolného začátku, kdy se skoro polovina filmu neděje nic, sem dostal tušení, že se bude jednat o ne příliš kvalitní film. Šlo vidět jak se režisér snaží o procítěnost a dramatičnost ve válečných scénách, ale prostě se mu to nedařilo, bohužel to vždycky nevyjde a neohromí každého. Kdybych nebyl fanoušek válečných filmů, tak bych zvažoval i horší hodnocení.(1.7.2010)