V cizí kůži

The Change-Up

Zamenení

Komedie

USA, 2011, 108 min (SE: 118 min)

Zdá sa vám váš život nudný ? Myslíte si že život vášho kamaráta je lepší ? Zdieľa váš kamoš podobný názor ako vy a rád by si to s vami vymenil ? tak treba už len nájsť fontánku, vycikať sa do nej a zaželať si to, potom už len zostáva zistiť že nič nie je tak ako to vyzerá, nikto nemá na ružiach ustlané. Film možno trošku nadpriemer ale Olivia tam žiarila ako slniečko ...(28.6.2013)

Zaujímavý príbeh, ale ten humor ma zo začiatku fakt nebral. Prvá polka filmu ma fakt nudila a až ta druhá ma presvedčila, že ten film nie je zas tak zlý. Herecký je to dobre obsadené, ale úchylností už mám asi dosť (ale nie zas tak, samozrejme, že som sa miestami zasmial :-)). Záver už sa dostal konečné na inú kolaj a okrem nevydarených vtipou (možno dabing) začali byt postavy viac zaujímavejšie, škoda, že to tak nebolo od začiatku. 65% - 3*(15.10.2012)

Na tenhle film jsem chtěl jít do kina (taky proč ne, ukázky, co běžely v televizi, nevypadaly špatně) ale bohužel to nějak nevyšlo. Nicméně teď toho lituju, protože pro mě je The Change-Up překvapením roku. Když o tom tak přemýšlím, tak naposledy jsem se takhle bavil u Love and Other Drugs (ale tam to nebylo překvapení, ten film jsem měl v merku už nějaký týden, kdežto tenhle ne). A to i přesto, že k (novým) americkým komediím většinou píšu komentáře ve stylu "dalo se na to koukat, ale zasmál jsem se tak dvakrát". To u tohohle filmu jsem se zasmál nesčetněkrát a k tomu ten dokonalý casting! Ryan Reynolds a Jason Bateman tvoří skvělou dvojku, která se navzájem dokonale doplňuje, takže fakt, že jsou přátelé už delší dobu, jim věříte, Olivia Wilde je prostě definicí dokonalosti (hlavně kvůli ní jsem si film vůbec sehnal) a Leslie Mann taky přispěla svou troškou k mému hodnocení. Až po skončení filmu mi došlo, že to mělo prakticky necelé dvě hodiny, ale já si to chtěl pustit znovu a nepřišlo mi, že by film měl nějaké slabší místo. Co se týče amerického mainstreamu, tak tenhle kousek minimálně letos zřejmě jen tak překonán nebude. A já si ho rád někdy znovu pustím. Mých 100 % není vůbec nadsazených, prostě jsem si tuhle komedii užil i přes dvě fekální scény, které většinou nemusím.(9.11.2011)

• rikitiki

Dva lidé si díky jakési neznámé síle vymění těla a musí žít život toho druhého. Ze začátku to drhne, pak si to sedne, a když se vrátí zpět do svého, tak jsou poučeni a stali se z nich veskrze lepší lidé. ____Profláknutý námět nepřináší v tomhle podání nic nového a místo aspoň nějakých vtipů nabízí nechutnosti typu vyměšování nebo zvráceného sexu. ___ Legrační je, že jak jsem se dočetla, nahota hereček byla stvořena digitálně, snad aby nikoho nepohoršila, nebo aby se necítily nepříjemně před kamerou. Takže je svlečou jen digitálně, aby to neurazilo, ale klidně je nechají na záchodě prdět jako lehké dělostřelectvo - a myslí si, že je to vtipné. Podivný svět, Boltne! /9. 2. 15./(9.2.2015)

Ze začátka to vypadalo, že to bude strašná a trapná komedie (po scéně s nočním přebalováním, pudrem a jakejmasi do zelena zbarvenejma hovnama). Kupodivu se to pak stočilo na správnou kolej a Ryan Reynolds svejma hláškama vysloveně perlil. Respektive ta jeho postava, která se pak přenesla i na toho druhyho. Jinak nevim, jak to RR dělá, ale svým výběrem komedií má podle mě dycky kliku, na rozdíl od akčních filmů (stejně kvalitně mě pobavila třeba i komedie "Hele kámo, kdo tu vaří?"). I když zápletka této komedie je docela jednoduchá, podařilo se z toho vyždímat docela dobrej zážitek, kterej mě několikrát fakt rozesmál a permanentně držel v dobré náladě. Ke konci to sice trochu skomíná, ale i tak to považuju za dobrej filmek...(31.8.2014)

• - Dave a Mitch sú kamaráti od tretej triedy, ale pritom vekový rozdiel medzi Ryanom Reynoldsom a Jasonom Batemanom je 7 rokov. (sWONDER)

• - Po závěrečných titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Will_X)

• - Change-Up je již druhým filmem během dvou let, kde hraje Leslie Mann manželku postavy, u které dojde k „výměně těla“. (žvanimírek)