V cizí kůži

The Change-Up

Zamenení

Komedie / Fantasy

USA, 2011, 108 min (SE: 118 min)

Na tenhle film jsem chtěl jít do kina (taky proč ne, ukázky, co běžely v televizi, nevypadaly špatně) ale bohužel to nějak nevyšlo. Nicméně teď toho lituju, protože pro mě je The Change-Up překvapením roku. Když o tom tak přemýšlím, tak naposledy jsem se takhle bavil u Love and Other Drugs (ale tam to nebylo překvapení, ten film jsem měl v merku už nějaký týden, kdežto tenhle ne). A to i přesto, že k (novým) americkým komediím většinou píšu komentáře ve stylu "dalo se na to koukat, ale zasmál jsem se tak dvakrát". To u tohohle filmu jsem se zasmál nesčetněkrát a k tomu ten dokonalý casting! Ryan Reynolds a Jason Bateman tvoří skvělou dvojku, která se navzájem dokonale doplňuje, takže fakt, že jsou přátelé už delší dobu, jim věříte, Olivia Wilde je prostě definicí dokonalosti (hlavně kvůli ní jsem si film vůbec sehnal) a Leslie Mann taky přispěla svou troškou k mému hodnocení. Až po skončení filmu mi došlo, že to mělo prakticky necelé dvě hodiny, ale já si to chtěl pustit znovu a nepřišlo mi, že by film měl nějaké slabší místo. Co se týče amerického mainstreamu, tak tenhle kousek minimálně letos zřejmě jen tak překonán nebude. A já si ho rád někdy znovu pustím. Mých 100 % není vůbec nadsazených, prostě jsem si tuhle komedii užil i přes dvě fekální scény, které většinou nemusím.(9.11.2011)

Musim říct, že jsem se královsky bavil, hlavní plus jsou prostě největší hvězdy filmu, kteří opravdu mezi sebou mají úžasnou chemii a jejich počínání jsem jim věřil a žral. Vtip střídá vtip a není ani tak trapnej, ale sedí tam jak prdel na hrnec. Nápad celkem originální, za mě super a hlavně, kdy se vám podaří vidět Olivii Wilde v tangách?(1.10.2017)

Fekální až hrůza, šablonovitý až hrůza, bez překvapení nebo tak něco. Prostě úplně obyčejnej film, kterej jemně nad průměr (někam k mejm 70 procentům tahá asi jen výrazná Olivie Wilde. Představ si prostě klasickou komedii o výměně těl s poučením, přidej si k tomu hezounka Reynoldse, krásku Wilde a sem tam nesympatickýho Batemana a ve výsledku máš prostě komedii, která nešetří (žel bohu) fekalitama, kýčem a prvoplánem. Ale zaplaťpánbu i přes svoji skoro dvouhodinovou stopáž nenudí a navíc se u ní sešli dva fakt pěkní herci, že jo... :)(8.11.2011)

• StarsFan

Zdánlivě mnohem nebojácnější než Freaky Friday, nicméně jedině v případě, že za vrchol odvahy považujete několik gagů s dětskými hovínky a natáčením porna. V zásadních otázkách totiž The Change-Up zůstává stále při zemi a ničeho, co by dokázalo narušit morální bezúhonnost hlavní dvojice, se ani náznakem nedočkáte.(18.9.2011)

Jsem v rozpacích. Obvykle dávám filmům, které začínají fekální kanonádou, bez rozpaků odpádek a tím celé dumání o hodnocení končí. Jenže tady to není tak jednoduché! Komedie se pozvolně rozjíždí a s trochou neohrabané lehkosti přináší slušné frky. A vo to de! Pobavit mě, diváka! A tohle, ač se za to trochu stydím, bavilo překvapivě dobře...Ryana Reynoldske nijak neprožívám už jenom kvůli tomu, že má stejnou mimiku jako Nikča Cage nebo Gerlachovský štít. Ale Bateman, podle mě, táhne celý film a tak se stává snímek nadprůměrný s milou vzpomínkou na Oliviu Wilde.(12.8.2013)