Zdá sa vám váš život nudný ? Myslíte si že život vášho kamaráta je lepší ? Zdieľa váš kamoš podobný názor ako vy a rád by si to s vami vymenil ? tak treba už len nájsť fontánku, vycikať sa do nej a zaželať si to, potom už len zostáva zistiť že nič nie je tak ako to vyzerá, nikto nemá na ružiach ustlané. Film možno trošku nadpriemer ale Olivia tam žiarila ako slniečko ...(28.6.2013)

Tesne. Za fekálny humor strhávam body vždy a tu dieťa Batemanovi nakadilo do tváre, ešte než vôbec vyskočili úvodné titulky. Ibaže, schuti som sa zasmial a veľa. Skúšal som negovať fekality vtipnými vtipmi a bol to vážne nepomer, kreácie oboch hercov, deti, hlášky.. fakt sranda. Navyše Leslie Mann a jej hysterické scénky porážali ešte aj chlapov. Tých prepálených vtipov bolo dosť, normálnych viac. Až záver rozhodol. Od absolútne zbytočného obsadenia Alana Arkina a nerozvinutia jeho charakteru, "vypĺňania priestoru" s Oliviou Wilde, k titulkovej svatobnej scénke, ktorá popiera jednotlivosti s výchovou detí a pochybné antimoralistické vyznenie, a la byť flákačom je cool. Nakoniec musela prísť americká moralitka. A bolo to nechutné(25.6.2015)

Vcelku pozerateľná záležitosť, ktorá aj napriek dementnému námetu ponúka veľa vtipných momentov a množstvo situácií, na ktorých sa dá kvalitne pobaviť. Nápad výmeny osobností je pomerne tuctová stávka na istotu, a práve to podkopáva kvality a ambície filmu. Nepomáha ani typizovaná šablóna romantickej mainstreamovej koméfie, ktorej sa Dobkin držal zubami-nechtami. Herci sa ale vo svojich rolách doslova našli, poteší spŕška nekorektných narážiek, dirty humoru a odvážnejších záberov pre dospelých. To všetko v pomerne dobrom tempe, takže som sa nakoniec celkom slušne bavil. 70%.(18.4.2014)

Reynoldse mám hrozně rád, i na toho Batemana si už zvykám (a začínám doufat, že ho neuvidím v jiném charakteru než tomhle střednověce tatíkovském), kluci mají ale tu smůlu, že ač hlavní představitelé, parádní a nestydlivá Leslie Mann a zajímavá Olivia Wilde jim film ukradli a docela jim nasekali na prdele. A toho humoru, těžícího ze zápletky, jsem čekal trochu více. Celkově ale zajímavá podívaná.(14.8.2015)

• milka

Co si má člověk myslet o komedii, v jejiž první scéně dítě posere Jasona Batemana a proměna dvou hlavních postav proběhne díky močení do fontány? Jako fakt rád by chtěl vidět, v jakým stavu byl scénarista, když tuhle scénu psal, protože tohle nemůže připadat vtipný ani člověku po base piv. No i když po tý base možná jo. Jinak je totiž absolutně nevtipná komedie, která z již dosti vyčpělý zápletky nedokázala vytěžit skoro nic. Jenom dokázala totálně ztrapnit hlavní dva představitele. Jedna hvězda je za sexy Olivii Wilde a ta druhá (nebo spíš půlka) je z lítosti nad všemi těmi slavnými jmény a upadající kariérou kdysi nadějného režiséra Davida Dobkina.30%(8.2.2012)

• - Většina nahoty ve filmu není skutečná. Olivia Wilde i Leslie Mann byly v pikantních scénách "svlečeny" pouze pomocí digitální animace. (oje)

• - Dave a Mitch sú kamaráti od tretej triedy, ale pritom vekový rozdiel medzi Ryanom Reynoldsom a Jasonom Batemanom je 7 rokov. (sWONDER)

• - Po závěrečných titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Will_X)