Reynoldse mám hrozně rád, i na toho Batemana si už zvykám (a začínám doufat, že ho neuvidím v jiném charakteru než tomhle střednověce tatíkovském), kluci mají ale tu smůlu, že ač hlavní představitelé, parádní a nestydlivá Leslie Mann a zajímavá Olivia Wilde jim film ukradli a docela jim nasekali na prdele. A toho humoru, těžícího ze zápletky, jsem čekal trochu více. Celkově ale zajímavá podívaná.(14.8.2015)

Na tenhle film jsem chtěl jít do kina (taky proč ne, ukázky, co běžely v televizi, nevypadaly špatně) ale bohužel to nějak nevyšlo. Nicméně teď toho lituju, protože pro mě je The Change-Up překvapením roku. Když o tom tak přemýšlím, tak naposledy jsem se takhle bavil u Love and Other Drugs (ale tam to nebylo překvapení, ten film jsem měl v merku už nějaký týden, kdežto tenhle ne). A to i přesto, že k (novým) americkým komediím většinou píšu komentáře ve stylu "dalo se na to koukat, ale zasmál jsem se tak dvakrát". To u tohohle filmu jsem se zasmál nesčetněkrát a k tomu ten dokonalý casting! Ryan Reynolds a Jason Bateman tvoří skvělou dvojku, která se navzájem dokonale doplňuje, takže fakt, že jsou přátelé už delší dobu, jim věříte, Olivia Wilde je prostě definicí dokonalosti (hlavně kvůli ní jsem si film vůbec sehnal) a Leslie Mann taky přispěla svou troškou k mému hodnocení. Až po skončení filmu mi došlo, že to mělo prakticky necelé dvě hodiny, ale já si to chtěl pustit znovu a nepřišlo mi, že by film měl nějaké slabší místo. Co se týče amerického mainstreamu, tak tenhle kousek minimálně letos zřejmě jen tak překonán nebude. A já si ho rád někdy znovu pustím. Mých 100 % není vůbec nadsazených, prostě jsem si tuhle komedii užil i přes dvě fekální scény, které většinou nemusím.(9.11.2011)

Takové středoproudové americké remake té české jakože komedie Já nejsem já s Nárožným a Kaiserem. Film občas působí, že jde tvrdě na věc, ale pak vždycky trochu ubere plyn, aby to bylo plus mínus autobus. Pro muže středního věku dobrá komedie a slušný úlet do fantazie o sexy manželce a myšlenek typu jejich starosti bych fuck chtěl mít. Pro ženy pohodová romanťárna s dobrýma hláškama na sobotní večer. Pro malá miminka, která se na to podívají snad omylem těžký mindfuck. Jedná se tedy o ne úplně nejhorší film, kde to výchovný happyend trochu kazí, ostatně, k tomu to prostě celou dobu dost v daných mantinelech spěje. Přesto si tam lze najít solidní pasáže, které na tu bránici prostě zaútočí, jak se tak říká. Reynolds mě po Green Lantern podruhé letos překvapil.(5.11.2011)

Člověk si jde pro průměrnou komedii, ale dostane se mu parádní jízda. The Change-Up není žádné veledílo, žádná inteligentní a decentní filmařina, ale je to čistá a nefalšovaná americká komedie. Vtipná, opravdu svižná, se spoustou vtipných scén (i pár fekálních a nízkých, přesto nijak agresivních a nehodících se) a krásných žen. Skvělé tempo, které se drží po celou dobu, a příjemný nadhled. A pokud svůj nadhled dokážou využít i diváci, budou se skvěle bavit. V opačném případě mi jich je líto, protože tahle komedie se prostě povedla.(6.1.2019)

Příjemná komedie na volné odpoledne. Nic přelomového, ale rozhodně ne propadák. Humor je dost přímočarej, stejně jako děj, což někomu nemusí sednout. Možná trochu přehnaná hustota sprostých slov na tento žánr - není mezi nimi snad ani 2 minutová pauza. Po dobrém začátku to sklouzne (jak asi každý čekal) k vyzdvihnutí rodinného života a vše se v dobré obrátí. Konec se mi moc nelíbil stejně jako způsob přeměny ... ale holt to nesmí člověk brát vážne. Největší dojem na mě udělal Jason Bateman.(16.11.2011)

• - Change-Up je již druhým filmem během dvou let, kde hraje Leslie Mann manželku postavy, u které dojde k „výměně těla“. (žvanimírek)

• - Většina nahoty ve filmu není skutečná. Olivia Wilde i Leslie Mann byly v pikantních scénách "svlečeny" pouze pomocí digitální animace. (oje)

• - Po závěrečných titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Will_X)