Mitch a Dave jsou nerozluční přátelé. Jak ale léta ubíhala, jejich světy se od sebe čím dál více vzdalovaly. Dave je přepracovaný právník, manžel a otec tří dětí, Mitch je druhořadý herec, který mění ženy častěji než ponožky. Jednoho dne se spolu sejdou, popijí alkohol a u fontány si oba v tentýž okamžik přejí ocitnout se v kůži toho druhého. Následující den ráno se probudí a zjistí, že jejich přání byla vyslyšena. Nejraději by se zase hned přeměnili zpátky, ale kouzelná fontána byla mezitím odstraněna. Kam byla převezena, není možné kvůli byrokracii hned zjistit, a tak oběma mužům nezbývá než začít žít život toho druhého. Mitch musí zastoupit Davea v případu fúze firmy, na jejímž výsledku záleží, zda mu bude přiznáno partnerství. Dave má v Mitchově podobě natáčet porno. Ani jednomu se ale nový způsob života nelíbí. Podaří se oběma mužům nezničit si navzájem vlastní existenci dřív, než naleznou způsob, jak vše vrátit do původních kolejí? (TV Nova)

rikitiki

Dva lidé si díky jakési neznámé síle vymění těla a musí žít život toho druhého. Ze začátku to drhne, pak si to sedne, a když se vrátí zpět do svého, tak jsou poučeni a stali se z nich veskrze lepší lidé. ____Profláknutý námět nepřináší v tomhle podání nic nového a místo aspoň nějakých vtipů nabízí nechutnosti typu vyměšování nebo zvráceného sexu. ___ Legrační je, že jak jsem se dočetla, nahota hereček byla stvořena digitálně, snad aby nikoho nepohoršila, nebo aby se necítily nepříjemně před kamerou. Takže je svlečou jen digitálně, aby to neurazilo, ale klidně je nechají na záchodě prdět jako lehké dělostřelectvo - a myslí si, že je to vtipné. Podivný svět, Boltne! /9. 2. 15./ ()

Hunt

Nejde o originální námět, avsak ruku na srdce- mám dojem, že většina námětů je jiz větší části již natočena. O co to tedy jde je hlavně zpracování a zde se to podařilo. Hodnocení 65% (25.1.2020) v pripade této komedie považuji za velmi nízké, neboť narozdíl od desítek podobných snímku má styl, nenudí, je zde nemálo povedených vtipů a výborné obsazení /tedy hlavně Bateman/. Fekální humor mě v této komedii (narozdíl od mnoho jiných)neurážel a naopak mi přišel v pohodě. Po delší době jsem se u nenáročné komedie bavil a přes mírné připomínky ji považuji za velmi povedenou. ()

Riddick77

Čekal jsem totální pohromu a místo toho jsem dostal opravdovou komediální pecku. Opět se ukázalo, že kombinace dobrého hereckého obsazení, správné chemie mezi hlavními představiteli, sympatických charakterů, humoru a romantiky, přiměřené dávky nadhledu a Olivie Wilde - to vše ve správném poměru - může dostatečně obarvit a oživit poměrně stereotypní příběh o výměně dvou protikladných charakterů, které vyznávají rozporné hodnoty. Reynolds a Bateman jsou oba výborní, přičemž dámy v čele s božskou Olivií Wilde a sympatickou Leslie Mann nezůstavají pozadu. Bavil jsem se a fandil jsem od začátku do konce. 9/10! ()

eraserhead666

Reynoldse mám hrozně rád, i na toho Batemana si už zvykám (a začínám doufat, že ho neuvidím v jiném charakteru než tomhle střednověce tatíkovském), kluci mají ale tu smůlu, že ač hlavní představitelé, parádní a nestydlivá Leslie Mann a zajímavá Olivia Wilde jim film ukradli a docela jim nasekali na prdele. A toho humoru, těžícího ze zápletky, jsem čekal trochu více. Celkově ale zajímavá podívaná. ()

kingik

Dva nerozluční kamarádi Dave a Mitch si jednoho večera u "kouzelné" fontány postesknou nad svým životem a jen tak do větru vysloví přání navzájem si prohodit svoje životy. Kupodivu, druhý den ráno se každý probudí v těle toho druhého a od té chvíle začne kolotoč plný trapasů, nedorozumění, ujetých vtipů, ale na řadu se v druhé polovině dostanou i situace, ve kterých si na své přijdou citlivější diváci mající u sebe při sledování filmů kapesníčky. Pravda, mně se líbila víc ta první polovina s nasazením vysokého tempa, kde se to dobrými a hrubozrnnými gagy způsobenými záměnou obou protagonistů jen hemžilo a jen jsem si přál, aby to vydrželo. Nevydrželo to a je to logické, vzhledem k bezmála dvouhodinové stopáži. Nedá se přímo říct, že by scenáristům vyschla studnice nápadů, ale gagů a sprostých slov výrazně ubylo a začaly se řešit výhody plynoucí z výměny těl. Dave byl právník, milující otec a manžel a Mitch zase rád střídal ženy a vedl poměrně nezodpovědný život budující si nejistou kariérou pochybného pornoherce. A život v těle toho druhého přinesl oběma nejen fyzickou změnu, ale také duševní a oběma se už ani nechtělo vrátit se ke starému způsobu života, protože v nových tělech byli úspěšnější a lepší. Kdyby film právě více zapracoval na postupně budujících změnách, kterými oba muži postupně procházejí a přišel s nějakým originálním závěrečným vyústěním skvěle rozběhnuté zápletky, dalo by se napsat, že se jedná o pozoruhodnou komedii, která tady dlouho nebyla. Jenže scenáristé jako by se báli zariskovat. Čím více se blížil závěr, o to víc jsem byl nespokojenější s jejich finální verzí. Moje verze byla ponechat oba muže v jejich "nových" tělech a o jejich proměně by věděl pouze divák, ale to se nestalo. Jenže, až na rutiní závěr, je to komedie perfektní s perfektně hrajícím duem Reynolds/Bateman doplněné o perfektní ženské duo Mann/Wilde. Hlavně Reynolds byl tady mnohem přesvědčivější, než jako nedávný comicsový hrdina a Bateman hraje vždy skvěle a spolehlivě. Nápad s výměnou těl není nijak originální, a i český film má svého zástupce (Já nejsem já), ale tohle zpracování jen s drobnou chybičkou na kráse, a tím je zmíněný závěr, bylo jedním z nejlepších, které jsem viděl. A nesmím zapomenout na vynikajícího Craig Bierka, jehož zvrhlý porno režisér s vtipným evropským přízvukem neměl chybu. 90% ()

• Change-Up je již druhým filmem během dvou let, kde hraje Leslie Mann manželku postavy, u které dojde k „výměně těla“. (žvanimírek)