Kočky

Félins, Les

Joy House

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 1964, 97 min

Vyborny film od rezisera Rene Clementa s Delonom /Sicilsky Klan, 3 mzi na zabiti, dva muzi ve meste/ v hlavnej ulohe. Hlavne ze je to zasmodrchane, su tu naznaky a udalosti ktore dejovu liniu neustale zamotavaju. Vyborne herecke vykony a genialna Jane Fonda - preto dam film u vysoke hodnoteniue . 78 %(22.1.2019)

Další vynikající René Clément. Skvěle natočené, dobrá hudba (US import Lalo Schifrin) a Decaeho kamera, chtělo by to ovšem trochu přitlačit na scénáři. Alain Delon a velmi zánovní Jane Fonda jsou dle očekávání naprosto v pořádku.(16.11.2014)

Při pohledu do zrcadla mi už dávno chybí spokojený výraz, kterým na sebe po ránu zasněně hledí Marc do zrcadla, takže opravdu stěží mohu pomýšlet na svádění zazobaných paniček. Jemu to však jde a když za to má být pro výstrahu umrtven, tak jde raději sloužit ke dvěma skutečným Kočkám, které ho pro změnu obě chtějí. Po dobrém či po zlém, živého nebo mrtvého a to je fajn. Je to totiž hodně originální, napínavé a škodolibý divák mého typu si i tu koncovku dokáže užít.(9.11.2015)

Asi to už raz bude tak. S Alainom Delonom mám nejaký problém - len veľmi málo filmov, kde hrá, ma aj bavilo. Pritom nepopieram jeho herecké kvality. Asi to bude tým scenárom, námet ma zvyčajne moc neosloví a potom sa to už vezie. To platí aj pre tento prípad - hlavná os príbehu nudná až strach. No na druhú stranu ma aspoň oslovilo rozumné finálne rozuzlenie a nádherná J. Fonda. Priemer. 60/100(29.5.2019)

Tak tento film René Clémenta mě uchvátil, především pro jeho spletitý děj a výkon Alaina Delona (Marc Borel). Od prvních okamžiků je zřejmé, že jde o víc, než o útěk před pomstou žárlivého manžela. Různé náznaky a události příběh stále zamotávají, ale až v posledních dvaceti minutách Clément postupně odhaluje pointu, takže jsem v napětí setrval až do konce, což mám neobyčejně rád. Jednoznačně plný počet hvězdiček.(17.8.2009)

Keď sa Marc ( Alain Delon ) dostal zo spárov prenasledovateľov a našiel útočisko na starom zámku v spoločnosti dvoch krásnych žien, netušil, že peklo mu len začína... Parádny noir zo starej francúzskej školy je dokonalou ukážkou vynikajúcich hereckých výkonov, Schifrinovej dynamickej hudby a precízneho scenára.(14.3.2015)

Nádherný příběh. Ale...ale nebýt Alana Delona, tak nevím, nevím.(12.2.2009)

Další Clément se vším všudy, co ke skvělému filmu patří. Už v úvodních titulcích, které jdou krásně do rytmu, mi padla do ucha hudba. Počáteční efektní útěk připravoval diváka na předvídatelnou kriminálku, ale nic není, jak se zdá a snímek se hrou na králíka a kočku, kočku a králíka, králíka a kočku, kočku a králíka... posouvá v duchu psychologického dramatu k nečekanému a silnému konci vygradovanému vynikajícím Schifrinovým doprovodem. Velice překvapivý a naléhavý film, dokonale propracovaný a skvěle natočený. Šílenství a posedlost. Drsně rozrušující dílko. Alain Delon je výstižný a strhující a navíc mu to sekne. Jane Fonda je úžasná a krásně zvrácená a také jí to sekne. Napětí od začátku do konce. Bez mrknutí oka a jediného zaváhání dávám pět hvězdiček. "Opravdu tím musíme projít? Nemohli bychom to udělat jiným způsobem? Najít jinou cestu? Je těžké jíst králíka, kterého jste před tím ochočil."(27.8.2011)

Film noir přesně takový, jaký má být. Jistě, sama knižní předloha není zrovna vrchol inteligence a logika si občas bere dovolenou, ale režie, herci, hudba a kamera dávají na všechny ty díry v ději zapomenout.(25.5.2011)

Svižný a napínavý start. Trochu vleklá a zamotaná prostřední část, s o to brilantnějším a strhujícím rozuzlením. Výborný konec. K napětí a pozornosti přispívá dobrá hudba. Zbožňovaný Delon mezi dvěma krásnými, osudovými ženami, z nichž každá má svůj cíl. Smyslná a dráždivá Jane Fonda (povinnost pro její fanoušky tohle shlédnout). Čím jsou ženy krásnější, tím jsou nebezpečnější. A ta kočka na závěr :-) Výborné.(14.11.2013)

Podceňovat ženské nesmí ani Delon, jinak nedopadne dobře. Nenudil jsem se ani chvilku. Jane Fonda výtečná. 80%(17.7.2017)

Zpočátku to vypadá na film noir a nakonec se z toho vyklube thriller. Tísnivá atmosféra, téměř hmatatelné napětí a otázka, kdo je v téhle hře kočkou a kdo králíkem. Pilíři příběhu jsou ženské charaktery, a jestli Kočky obsahují nějakou zapamatování hodnou myšlenku, pak tu, že ženy není radno podceňovat. (více zde)(21.3.2011)

Jane Fonda je tu skutočne krásna, až k zožraniu.(29.1.2011)

Učesaný a odevšad pronikající art ve spojení s detektivními prvky. Tedy alchymie vytvářející typologickou nadčasovost, vytvářející příkladnost bez hranic. To je nejspíš asi nejsilnější parketa René Clémenta. Neznám nic, co by atmosféru těchto jistým způsobem archaických snímků připomínalo. René Clément je jednou z nejoriginálnějších postav, které se kdy ve filmovém průmyslu objevily. Pro mne je to jakýsi renesanční čaroděj. Vynikající komentáře: Vesper001, Rosalinda,(28.12.2011)

Pěkný krimi příběh, úžasní herci a plno skvělých dojmů, tak bych ohodnotila film kočky. Velmi šarmantní Alain Delon dokazuje že post nějvíc svůdného franc.herce mu náležitě patří. Třešničkou na dortě je pak půvabná Jane Fonda.(23.1.2011)

3+. Dost tomu pomaha Alain Delon a krasna Jane. Ocekavane pekny vizual.(22.6.2013)

Na film sem se dívala s českými titulky a s francouzským dabingem, překrytým ruským dabingem... a i tak sem se dokázala bavit a zírat s otevřenou pusou. Ano, lidé se opravdu někdy mohou vykreslit jako LES FÉLINS. Alain je prostě Bůh, Jane Fonda je prostě kotě jak má být. Něžné, sexy, artové, krásné 60tky...(4.5.2014)

"Nikdy nehlaď kočky proti srsti." Předeme líbezně. Lísáme se záludně. Smyslnými drápky poškrábeme. Stíhán, vězněn, v podkroví bez oken, za zrcadlem. Budeš jen můj, neunikneš mi. To ďábel sám nechal rozkvést zrádné kouzlo dam. Kouzlo, kterým dámy v černé oslepují, předhazovanými cukrbliky opíjejí, obětní beránky iluzí čiré nevinnosti k sobě lákají. Alain Delon prchá, k vašim službám, milerád, překračuje nablýskaného sídla práh. Ukrývá se a podléhá. Svůdce, který podpatky žen rád rozviklával, teď do slepé uličky zahnán. Podezíravý "sluha - pán," který prokoukl ošemetný, lstivý plán. První kolo vyhrál, leč podruhé lapit se nechal. Jane Fonda zhrzená. Zradil její půvab, rozdrásán v prachových peřinách. Přitulil se k té druhé, Lole Albright, duši šlechetné vdovy neopatrné. Od tajných dveří a skrytých komnat klíč předává. Úmyslně "milostné psaníčko" podsouvá. Roztřepené pírko se chvěje, dopadlo do pavučiny zatemnělé. Staré dýky hrot se pýří. Mystika starobylými pokoji víří. Sevřené hrdlo záludně. Úzkost, odraz, opojení. Závrať, pokušení. Touha, která se nezastaví. Propadl ses do (pro)pasti. Nic tě už nezachrání. Koloběh stříbrných talířů pokračuje. Zkažené, pekelné ženy s ohnivými chapadly, povstaly. Morgiany, které stopy po svých milencích zahladily. Zazděn za vějířem, tvůj osud se mnou a kocourem zpečetěn.(13.11.2015)

Krásný mrchy.(24.12.2013)

Má to svoje klady, dobrý příběh, ale nějak mě to za srdce nechytilo. Závěrečná pointa je fakt dobrá, Alain Delon a Jane Fonda v jednom filmu ještě lepší, ale přece jen tomu "něco" chybí. I když krásná atmosféra šedesátých let dělá hodně(12.2.2010)

Film začíná velmi banální zápletkou. Hold si zase jeden nedal pozor, komu chodí za ženou. A tak se Marc Borel ocitá na útěku před zabijáky amerického boháče, kteří mu jdou po krku. Souhrou náhod se dostane na zámek, kde bydlí dvě sestřenice, které mu nabídnou místo řidiče. Obě jsou velmi krásné, ta starší ve zdech ukrývá své velké tajemství a ta mladší se jeví jako nedospělá a naivní holčička. Postupem času se odkrývají karty, ale v této hře může být jen jediný vítěz, který bere vše. Film René Clémenta je příkladem francouzské krimi míchané ve stylu noir. Dá se říci, že ve filmu je zcela absolutní absence naprosto kladné postavy. V roli Marca zazářil Alain Delon a jeho dvě tajemné femme fatale skvěle ztvárnily v té době opravdu krásné Lola Albright a Jane Fonda. Příběh mne bavil celou dobu, bavilo mně sledovat ty známé hry kočky s myší a že jich nebylo málo. Nejlepší však je ta skvělá pointa filmu u které, ač se jedná o krimi thriller, jsem se opravdu zasmál a z níž si odnáším dvě ponaučení do života: 1. Žena dostane VŽDY co chce, 2. Žena dostane VŠE co chce. Perfektní...(13.12.2012)

<< předchozí 1 2