Kočky

Félins, Les

Joy House

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 1964, 97 min

Další Clément se vším všudy, co ke skvělému filmu patří. Už v úvodních titulcích, které jdou krásně do rytmu, mi padla do ucha hudba. Počáteční efektní útěk připravoval diváka na předvídatelnou kriminálku, ale nic není, jak se zdá a snímek se hrou na králíka a kočku, kočku a králíka, králíka a kočku, kočku a králíka... posouvá v duchu psychologického dramatu k nečekanému a silnému konci vygradovanému vynikajícím Schifrinovým doprovodem. Velice překvapivý a naléhavý film, dokonale propracovaný a skvěle natočený. Šílenství a posedlost. Drsně rozrušující dílko. Alain Delon je výstižný a strhující a navíc mu to sekne. Jane Fonda je úžasná a krásně zvrácená a také jí to sekne. Napětí od začátku do konce. Bez mrknutí oka a jediného zaváhání dávám pět hvězdiček. "Opravdu tím musíme projít? Nemohli bychom to udělat jiným způsobem? Najít jinou cestu? Je těžké jíst králíka, kterého jste před tím ochočil."(27.8.2011)

Na film sem se dívala s českými titulky a s francouzským dabingem, překrytým ruským dabingem... a i tak sem se dokázala bavit a zírat s otevřenou pusou. Ano, lidé se opravdu někdy mohou vykreslit jako LES FÉLINS. Alain je prostě Bůh, Jane Fonda je prostě kotě jak má být. Něžné, sexy, artové, krásné 60tky...(4.5.2014)

Svižný a napínavý start. Trochu vleklá a zamotaná prostřední část, s o to brilantnějším a strhujícím rozuzlením. Výborný konec. K napětí a pozornosti přispívá dobrá hudba. Zbožňovaný Delon mezi dvěma krásnými, osudovými ženami, z nichž každá má svůj cíl. Smyslná a dráždivá Jane Fonda (povinnost pro její fanoušky tohle shlédnout). Čím jsou ženy krásnější, tím jsou nebezpečnější. A ta kočka na závěr :-) Výborné.(14.11.2013)

Zpočátku to vypadá na film noir a nakonec se z toho vyklube thriller. Tísnivá atmosféra, téměř hmatatelné napětí a otázka, kdo je v téhle hře kočkou a kdo králíkem. Pilíři příběhu jsou ženské charaktery, a jestli Kočky obsahují nějakou zapamatování hodnou myšlenku, pak tu, že ženy není radno podceňovat. (více zde)(21.3.2011)

Učesaný a odevšad pronikající art ve spojení s detektivními prvky. Tedy alchymie vytvářející typologickou nadčasovost, vytvářející příkladnost bez hranic. To je nejspíš asi nejsilnější parketa René Clémenta. Neznám nic, co by atmosféru těchto jistým způsobem archaických snímků připomínalo. René Clément je jednou z nejoriginálnějších postav, které se kdy ve filmovém průmyslu objevily. Pro mne je to jakýsi renesanční čaroděj. Vynikající komentáře: Vesper001, Rosalinda,(28.12.2011)