Kočky

Félins, Les

Joy House

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 1964, 97 min

Učesaný a odevšad pronikající art ve spojení s detektivními prvky. Tedy alchymie vytvářející typologickou nadčasovost, vytvářející příkladnost bez hranic. To je nejspíš asi nejsilnější parketa René Clémenta. Neznám nic, co by atmosféru těchto jistým způsobem archaických snímků připomínalo. René Clément je jednou z nejoriginálnějších postav, které se kdy ve filmovém průmyslu objevily. Pro mne je to jakýsi renesanční čaroděj. Vynikající komentáře: Vesper001, Rosalinda,(28.12.2011)

Na film sem se dívala s českými titulky a s francouzským dabingem, překrytým ruským dabingem... a i tak sem se dokázala bavit a zírat s otevřenou pusou. Ano, lidé se opravdu někdy mohou vykreslit jako LES FÉLINS. Alain je prostě Bůh, Jane Fonda je prostě kotě jak má být. Něžné, sexy, artové, krásné 60tky...(4.5.2014)

Asi to už raz bude tak. S Alainom Delonom mám nejaký problém - len veľmi málo filmov, kde hrá, ma aj bavilo. Pritom nepopieram jeho herecké kvality. Asi to bude tým scenárom, námet ma zvyčajne moc neosloví a potom sa to už vezie. To platí aj pre tento prípad - hlavná os príbehu nudná až strach. No na druhú stranu ma aspoň oslovilo rozumné finálne rozuzlenie a nádherná J. Fonda. Priemer. 60/100(29.5.2019)

Zpočátku to vypadá na film noir a nakonec se z toho vyklube thriller. Tísnivá atmosféra, téměř hmatatelné napětí a otázka, kdo je v téhle hře kočkou a kdo králíkem. Pilíři příběhu jsou ženské charaktery, a jestli Kočky obsahují nějakou zapamatování hodnou myšlenku, pak tu, že ženy není radno podceňovat. (více zde)(21.3.2011)

Svižný a napínavý start. Trochu vleklá a zamotaná prostřední část, s o to brilantnějším a strhujícím rozuzlením. Výborný konec. K napětí a pozornosti přispívá dobrá hudba. Zbožňovaný Delon mezi dvěma krásnými, osudovými ženami, z nichž každá má svůj cíl. Smyslná a dráždivá Jane Fonda (povinnost pro její fanoušky tohle shlédnout). Čím jsou ženy krásnější, tím jsou nebezpečnější. A ta kočka na závěr :-) Výborné.(14.11.2013)