Kočky

Félins, Les

Joy House

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 1964, 97 min

Tak tento film René Clémenta mě uchvátil, především pro jeho spletitý děj a výkon Alaina Delona (Marc Borel). Od prvních okamžiků je zřejmé, že jde o víc, než o útěk před pomstou žárlivého manžela. Různé náznaky a události příběh stále zamotávají, ale až v posledních dvaceti minutách Clément postupně odhaluje pointu, takže jsem v napětí setrval až do konce, což mám neobyčejně rád. Jednoznačně plný počet hvězdiček.(17.8.2009)

Na film sem se dívala s českými titulky a s francouzským dabingem, překrytým ruským dabingem... a i tak sem se dokázala bavit a zírat s otevřenou pusou. Ano, lidé se opravdu někdy mohou vykreslit jako LES FÉLINS. Alain je prostě Bůh, Jane Fonda je prostě kotě jak má být. Něžné, sexy, artové, krásné 60tky...(4.5.2014)

Učesaný a odevšad pronikající art ve spojení s detektivními prvky. Tedy alchymie vytvářející typologickou nadčasovost, vytvářející příkladnost bez hranic. To je nejspíš asi nejsilnější parketa René Clémenta. Neznám nic, co by atmosféru těchto jistým způsobem archaických snímků připomínalo. René Clément je jednou z nejoriginálnějších postav, které se kdy ve filmovém průmyslu objevily. Pro mne je to jakýsi renesanční čaroděj. Vynikající komentáře: Vesper001, Rosalinda,(28.12.2011)

Keď sa Marc ( Alain Delon ) dostal zo spárov prenasledovateľov a našiel útočisko na starom zámku v spoločnosti dvoch krásnych žien, netušil, že peklo mu len začína... Parádny noir zo starej francúzskej školy je dokonalou ukážkou vynikajúcich hereckých výkonov, Schifrinovej dynamickej hudby a precízneho scenára.(14.3.2015)

Zpočátku to vypadá na film noir a nakonec se z toho vyklube thriller. Tísnivá atmosféra, téměř hmatatelné napětí a otázka, kdo je v téhle hře kočkou a kdo králíkem. Pilíři příběhu jsou ženské charaktery, a jestli Kočky obsahují nějakou zapamatování hodnou myšlenku, pak tu, že ženy není radno podceňovat. (více zde)(21.3.2011)