Kočky

Félins, Les

Joy House

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 1964, 97 min

Učesaný a odevšad pronikající art ve spojení s detektivními prvky. Tedy alchymie vytvářející typologickou nadčasovost, vytvářející příkladnost bez hranic. To je nejspíš asi nejsilnější parketa René Clémenta. Neznám nic, co by atmosféru těchto jistým způsobem archaických snímků připomínalo. René Clément je jednou z nejoriginálnějších postav, které se kdy ve filmovém průmyslu objevily. Pro mne je to jakýsi renesanční čaroděj. Vynikající komentáře: Vesper001, Rosalinda,(28.12.2011)

Na film sem se dívala s českými titulky a s francouzským dabingem, překrytým ruským dabingem... a i tak sem se dokázala bavit a zírat s otevřenou pusou. Ano, lidé se opravdu někdy mohou vykreslit jako LES FÉLINS. Alain je prostě Bůh, Jane Fonda je prostě kotě jak má být. Něžné, sexy, artové, krásné 60tky...(4.5.2014)

Při pohledu do zrcadla mi už dávno chybí spokojený výraz, kterým na sebe po ránu zasněně hledí Marc do zrcadla, takže opravdu stěží mohu pomýšlet na svádění zazobaných paniček. Jemu to však jde a když za to má být pro výstrahu umrtven, tak jde raději sloužit ke dvěma skutečným Kočkám, které ho pro změnu obě chtějí. Po dobrém či po zlém, živého nebo mrtvého a to je fajn. Je to totiž hodně originální, napínavé a škodolibý divák mého typu si i tu koncovku dokáže užít.(9.11.2015)

Vyborny film od rezisera Rene Clementa s Delonom /Sicilsky Klan, 3 mzi na zabiti, dva muzi ve meste/ v hlavnej ulohe. Hlavne ze je to zasmodrchane, su tu naznaky a udalosti ktore dejovu liniu neustale zamotavaju. Vyborne herecke vykony a genialna Jane Fonda - preto dam film u vysoke hodnoteniue . 78 %(22.1.2019)

Asi to už raz bude tak. S Alainom Delonom mám nejaký problém - len veľmi málo filmov, kde hrá, ma aj bavilo. Pritom nepopieram jeho herecké kvality. Asi to bude tým scenárom, námet ma zvyčajne moc neosloví a potom sa to už vezie. To platí aj pre tento prípad - hlavná os príbehu nudná až strach. No na druhú stranu ma aspoň oslovilo rozumné finálne rozuzlenie a nádherná J. Fonda. Priemer. 60/100(29.5.2019)