Kočky

• Francie Les Félins (více)

Marca Borela pronásledují muži Mac Keena, jemuž Marc svedl manželku. Když Marc pochopí, že nejde jen o lekci, ale o život, rozhodne se zmizet do církevního útulku. Tam se setkává s Barbarou Hill a její sestřenicí Melindou, které mu nabídnou místo řidiče. Marc rád nabídku přijímá, netuší však, že se stal součástí spletitého a promyšleného plánu. (borsalino)

borsalino

Tak tento film René Clémenta mě uchvátil, především pro jeho spletitý děj a výkon Alaina Delona (Marc Borel). Od prvních okamžiků je zřejmé, že jde o víc, než o útěk před pomstou žárlivého manžela. Různé náznaky a události příběh stále zamotávají, ale až v posledních dvaceti minutách Clément postupně odhaluje pointu, takže jsem v napětí setrval až do konce, což mám neobyčejně rád. Jednoznačně plný počet hvězdiček. ()

Jara.Cimrman.jr

Při pohledu do zrcadla mi už dávno chybí spokojený výraz, kterým na sebe po ránu zasněně hledí Marc do zrcadla, takže opravdu stěží mohu pomýšlet na svádění zazobaných paniček. Jemu to však jde a když za to má být pro výstrahu umrtven, tak jde raději sloužit ke dvěma skutečným Kočkám, které ho pro změnu obě chtějí. Po dobrém či po zlém, živého nebo mrtvého a to je fajn. Je to totiž hodně originální, napínavé a škodolibý divák mého typu si i tu koncovku dokáže užít. ()

misterz

Asi to už raz bude tak. S Alainom Delonom mám nejaký problém - len veľmi málo filmov, kde hrá, ma aj bavilo. Pritom nepopieram jeho herecké kvality. Asi to bude tým scenárom, námet ma zvyčajne moc neosloví a potom sa to už vezie. To platí aj pre tento prípad - hlavná os príbehu nudná až strach. No na druhú stranu ma aspoň oslovilo rozumné finálne rozuzlenie a nádherná J. Fonda. Priemer. 60/100 ()

Kothy

Alain Delon a Jane Fonda, zní to jako skvělá kombinace. Bohužel to tak úplně není. Ve filmu se toho až tak moc nestane.. Zajímavý je hlavně konce, protože se nese trochu v inspiraci s Hitchocockovými filmy. Celé je to o tom, že Delon utíká před gangstery, kteří se ho snaží zabít. Útočiště najde ve vile jedné bohaté vdovy. Kromě ní si na něj dělá zálusk i její sestřenice. Nakonec se ukáže, že je všechno trochu jinak. Jane Fonda je tu skvělá jako vždy. :) "Kup kytky, nebo udělám scénu!" ()

Flego

Keď sa Marc ( Alain Delon ) dostal zo spárov prenasledovateľov a našiel útočisko na starom zámku v spoločnosti dvoch krásnych žien, netušil, že peklo mu len začína... Parádny noir zo starej francúzskej školy je dokonalou ukážkou vynikajúcich hereckých výkonov, Schifrinovej dynamickej hudby a precízneho scenára. ()

• Delon neskrýval nadšení, že natáčí s Jane Fondovou a její další americkou kolegyní. Charakterizoval je takto: "Jane je kouzelně divoká a Lola dokonale civilizovaná." (theSaint)