Takové to pohádky mám nejradši.Na motivy orientu patří mezi moje nejlepší.Herec Zdeněk Junák ztvárnuje hlavní roli-moudrého asijského taškáře Nasredina.V této pohádce je několik příběhů co překypují moudrem.(30.12.2012)

Moudrá pohádka z dílny brněnské československé televize a ze série pohádek s arabským námětem. Tentokrát sledujeme příběh chytrého Nasredina, který se zastává chudých a dbá na spravedlnost. To jej přivede až na dvůr mocného šácha (či koho to, kýho šlaka), kde musí ukázat svou chytrost a zachránit si svou hlavu. V hlavní roli nezarostený Zdeněk Junák není špatný, zbytek herců je zcela tradiční, ale dobrý. Pohádka spíše pro dospělého diváka, ale děti to také nezklame. Hudba: Vladimír Werner(9.12.2018)

Studio BRNO, 1984(8.12.2018)

,,Kamínek byl a zas už není, není a zase znovu je'' - úvodní píseň Zdeňka Junáka jsem schopen zanotovat i dnes a na malé děti stále funguje to jednoduché kouzlo s oblázkem v dlani. Nasredin je hezká - studiová pohádka. Tehdy jsem všechny tyhle pohádky ze vzdálenějších lokací Japonsko, Indie, Čína atd.. zbožňoval, protože byly o tolik jiné, než ty naše s princeznami a černokněžníky. * * * *(6.5.2013)

Ačkoliv pohádky zpracované Moraváky, respektive Brňáky nemám moc v oblibě, protože jsou buď scénáristicky nebo herecky slabší, přece jen existuje několik těch, které se jim povedly a tato patří mezi ně. Při celkovém hodnocení je to na čtyři hvězdy, avšak vzhledem k tomu, že jde "jen" o kulisovku a možnosti byly tedy o to skromnější, hodnotím z tohoto hlediska na plný počet. Jak vidno, pohádky z cizích krajů jdou Brňákům na výbornou :-) .(21.9.2014)