Zucht

Krátkometrážní / Drama

Nizozemsko, 2007, 10 min

Margien Rogaar

Sal Kroonenberg

Výborne vypointovaný "genderový art". Holanďania majú snáď ešte väčší cit pre kraťasy než celovečeráky. By ma zaujímalo, ktorý dobrák to prekladal do angličtiny, lebo ono to nemá byť dych, ale chtíč, túžba (lust) - jedine, že by to bolo naschváľ dvojzmyselné. Keď už nič iného, tak sa aspoň naučíte počítať po holandsky do 10.(7.9.2016)

-4* velmi decentně a citlivě natočený kraťas o touze po něčem téměř nedosažitelném. Na krátký film tak akorát a se vším podstatným a hlavně s poetickým vyzněním. Tady má podle mě nízké hodnocení (58%), tak trošku nadhodnocuji. Přehrát si ho můžete třeba tu [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](3.10.2016)

Krátkometrážní snímek pojednávající o lásce a sexuálních pudech, které se probouzí ve všech ke všem, a to nehledě na věk, nebo pohlaví.(31.8.2012)

• Radko

Takto nejako vyzerá genderový art. Dievča má rado chlapca, ten však radšej jej otca. Všetko v rytme lúčov letného slnka, opaľovacieho krému, vody a kradmých pohľadov na objekt túžby. Ak by to nebolo tak kŕčovito prirodzené a letne optimistické v duchu zblíženia sa každého s každým, azda by bolo aj hodnotenie vyššie.(30.8.2016)

Režie: Margien Rogaar(11.4.2014)