Reklama

Reklama

Knihomolka

(festivalový název)
  • Japonsko Bungaku shōjo (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Konoha Inoue je na první pohled obyčejný student, který však skrývá před ostatními hned několik velkých tajemství. Konoha je například autorem jednoho bestselleru, který kdysi napsal pod ženským pseudonymem. Díky jistému dramatickému incidentu, který se odehrál v jeho minulosti, se však rozhodl, že již nikdy nenapíše ani řádku. Vše se změní, když se Konoha setká s Amano Toukou, předsedkyní literárního klubu na jeho škole. Touko má totiž také několik velkých tajemství. Jedno z nich Konoha zjistí již během prvního společného setkání. Touko velmi ráda ochutnává jednotlivé stránky knih, které čte. Touko Konohu přesvědčí, aby se přidal k jejímu literárnímu klubu, kterého je jedinou členkou, a postupem času začne Konoha pro Touko dokonce i psát krátké povídky, které mladé dívce slouží jako svačina. Minulost však každého dožene a fakt, že Konoha opět píše, povede ke spoustě nečekaných událostí... (Jeoffrey)

(více)

Recenze (13)

Larky 

všechny recenze uživatele

OVA předcházející filmu zapomenuto. Bungaku shōjo je pro mě jedním z nejsilnějších zážitků za poslední dobu.SonGokussj děj pěkně shrnul, takže k němu nic psat nebudu, jenom bych zmínil fakt, že právě po mizerném OVA mě překvapila až opravdu vysoká kvalita filmu. Vlastně to není nic jiného než romantické drama, ale natočené citlivě, kvalitně s perfektním koncem a opravdu krásnou hudbou. Co se týče kresby, tak není špatná - místy dokonce vynikající, ale to se týká pouze okolí, přírody, hvězd atd., Obličeje a postavy moc propracované nejsou a trochu se na nich projevil zřejmě menší rozpočet, nicméně to nebráni skvělému zážitku.Překvapivých a o to pro mě milejších 5* ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Bez znalosti předcházejícího OVA (celkem 4 epizody), prohlubujícího minulost hlavních postav, jsem ze začátku ve vztazích a jménech dost plaval, což se ale po chvíli uklidnilo a zpětně bych řekl, že vše důležité pro příběh zde bylo řečeno. Pohodová seance dvoučlenného literárního klubu na střední škole se postupně zvrátí do poměrně drsného vztahového psychologického dramatu, dohánějícího závislost na někom a neschopnost dostát svým snům a představám až k pokusům o sebevraždu. Ve smířlivém, romantickém konci se pak všechny splíny vyřeší láskou k literatuře. :-) Ale i přes tuto agitku jde o povedený emocionální snímek s příjemnou animací. Jen ta bizarní schopnost titulní hrdinky pojídat příběhy (doslova - utrhne kousek stránky z knihy a pochutná si na něm) je úplně zbytečná, představená v prvních 15 minutách a pak už se nevyskytující. ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Nějak nechápu, proč je třeba vidět OVA, abych tomuhle porozuměl ? Vždyť film vysvětluje prakticky všechno pěkně sám a u některých aspektů zanechává prostor pro jisté domýšlení. Třeba kdo nebo co byla přesně Touko-senpai, tuším, že OVA by mi to nejspíš vysvětlilo, stejně jako co přesně je "literature girl", ale já to vlastně nepotřebuji úplně přesně vědět! Díky tomu má Touko pro mě kolem sebe jistou auru tajemství, která jí sluší mnohem víc. O údajné nepřehlednosti a nelogičnosti, se vyjádřím pouze tak, že já jsem neměl sebemenší problém se v příběhu orientovat... Takže i bez znalosti předchozích OVA jsem si tenhle film skvěle užil, protože ono to prostě (alespoň tedy na mě) funguje. Jsou tam zkrátka přesně ty emoce a atmosféra, kterou si já představuji pod pojmem romantické, lehce mysteriózní drama. 8,7/10 ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Film Bungaku shoujo. Dívka, která pojídá místo klasického jídla - literaturu. Utrhne list tady, utrhne list tam, vloží si ho do pusy a vychutnává ojedinělou chuť. Příběhy (pochutiny) pro ní píše další člen literárního klubu, Konoha Inoue. Mladík, který ve 14 letech vydal své první literární dílo a vyhrál cenu nejvyššího řádu. Příběh se však nerozvíjí okolo tajemné dívky pojídající listy, avšak kolem Konohy a jeho dávné kamarádky z děctví - Mai. Ve filmu se seznámíme také s jeho nejlepším kamarádem a dívkou, která ho skrytě miluje. Je to velmi povedený film, kterému předcházelo první z třídílného OVA. Celkově hodnotím film jako velmi hezký, ale rozhodně bych se tak moc nedostal do děje, kdybych neviděl předtím všechny tři OVA díly. K těm později. Za film tedy 4* - 80%. // OVA 1 Prelude of the Girl Who Gazes into Dreams: Středoškolačka Amano Tooko s nevšední schopností užívat si a "číst" knihy tím, že je pojídá, jednou objeví manuskript díla, které poté vyhraje literární cenu. Autor je napsáno pod přezdívkou Inoue Mai a šeptá se, že je to dívka. Tooko však jednoho dne objeví ve své škole žáka, který na tabuli napíše své jméno - Inoue Konoha. Je to on? 90%. OVA 2 Requiem of the Sky Dancing Angel: Asakura Miu, dívka, která to nemá v domácnosti lehké. Její rodiče se stále hádají a na ní to má jistě také dopad. Ve škole v ní však zajde zalíbení zajímavý hoch, který se představí jako Inoue Konoha. Na Miu ho fascinuje její představivost a schopnost vyprávět poutavé příběhy. 80%. OVA 3 Rhapsody of the Love Maidem: Kotobuki Nanase. Dívka, která nedokáže vyjádřit své pravé city k chlapci, kterého má velmi ráda, končí s výše zmíněným chlapcem vždy v hádce, až to vypadá tak, jako by ho nenáviděla. Její kamarádka se tato nedorozumění snaží vyvrátit, což se jí však moc nevede. 75% ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Zajímavý příběh (no, zajímavý, prostě romantický s tím, že se v něm vyskytuje osoba knihožravá), který bohužel hrozně dojíždí na obrovsky přepálenou délku, sice se stominutovka zdá jako ne nijak velká porce minut, ale tohle by si zasloužilo maximálně hodinu, ne víc, spousta zbytečných scén, při kterých jsem měl úpornou touhu začít si uklízet na stole a to svůj pečlivě pěstěný bordel na stole zbožňuju. Za nevýhodu bych teoreticky mohl považovat spoustu zbytečných postav, které jsou přítomny jen a pouze pro to, aby přítomně postávali, ale to je (dost nejspíš) cena za to, že jsem neviděl předchozí děje (já vím, moje chyba, ale reakce mě od toho odradil a troufám si tvrdit, že přečtení děje pro pochopení Knihomolky bohatě postačí), takže tohle zběhnutí vedlejších postav jako minus brát ani nemůžu. Docela škoda, má to fajn atmosféru a dost pěknou animaci, jenže to prostě nestačí, když přebývají desítky zbytečných minut v stopáži. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama