Claire (Renée Willner) a Paul (Danny Alder) přijíždějí na rodinnou farmu, aby navšívili těžce nemocnou babičku. Babička (Dawn Klingberg), které zbývá už jen pár hodin života, Claire prozradí rodinné tajemství. Pro každého z jejich rodiny si před smrtí přijde duch Banshee, duchovi se ale nesmí nic stát jinak všechny postihne trest smrti. Claire ji samozřejmě nevěří a je přesvědčena že za to může stáří a pokročilá nemoc. Uprostřed noci, během strašlivé bouře najednou všechny vzbudí příšerné kvílení, to si jde Banshee pro svou obět´. Claire to tak nenechá a zasáhne. A tím všechny odsoudí k smrti. (topr harley)

Dellamorte

Kostra je jasná , ak to v takýchto prípadoch býva zvykom. Vnúča so svojím priateľom príde pozrieť babinu na totálnu samotu do totálne podivného domečka , totálne obaleného hmlou . Babina Ju pohostí nekonečným mumlaním o mŕtvych dušiach ktoré sa Ju so svojím " vedúcim " snažia dostať do "autu ". Claire rýchlo pochopí , že to až také kecy nebudú. Žiaden Bbuster - naopak , za mini / money slušivá , no hlavne atmosferická záležitosť , do ktorej som investovala ten 3tí bodík. CGI sa nevyhýbam ak snímku pomôže , čo je vlastne aj tento prípad. Triky slušivé , v hlavnej úlohe fog & spookies ,no ten predimenzovaný záver myslím si , že uškodil. Neurazilo Ma to však - a to je podstatné. ()

Campbell

Tohle mohlo dopadnout o hodně lépe kdyby tvůrci nesázely na hodně špatné efekty. Atmosféra byla výborná a mlha fakt dobře houstla ale tvůrci později použily efekty y bylo po prdely, to samé platí o zombíkách a lekačkách, některé ušly a některé byly vyměněny za efekty, což dost naštve. Kdyby nebyly použity šel bych s hodnocením daleko víc. Co mi ještě nešlo přes pusu byly ty létající kostlivci a zombáci, scény kdy tam létaly mi přišly silně nevěrohodné a dost směšné a celý film to zbytečně podrazilo. Velká škoda protože režisér měl dobrý nápad a uměl si poradit. ()

darkrobyk

Mladá nesympatická kráva Claire podělá všechno, co se dá, a tak uvrhne svou rodinu i blízké do nebezpečí. Čeká je nejen krutá smrt, ale navíc k tomu prokletí. Otřesné triky, vede digitální mlha s pixelovými kostlivci, a TV look. Les by byl fajn, dům naopak vypadá příliš uměle. Postavy si vaše srdce nezískají, ale nechť. Vadilo mi celkové zpracování - v 80.letech by z toho mohl být pěkný horror, ale tahle laciná počítačovka za moc nestojí. Postavy jsou celkově mimo, vede Claire, která ani neví, že auto má stěrače....Banshee by si zasloužila lepší film (netušil jsem, že kromě rodné Anglie straší i v Austrálii). Nejlepší tak je song ,,Bones Of A Rabbit" od Young Heretics, což je na horror opravdu málo. p.s.pokud se chytíte do želez, budete po vyprošťování těžko běhat jako srnka...Claire však ano a s nákladem v náručí... ()

Karamanlis

Tvorcovia Damned by Dawn si zaslúžia pochvalu za z žánrového hľadiska ortodoxný prístup a snahu o drsné poňatie. Hororové aspekty tejto austrálskej snímky sú naozaj silné a pôsobivé, na plyn sa šliape v podstate už od úvodných minút až do konca a štýlovo mi to trochu pripomínalo málo známy indonézsky horor Comatose, ktorý napriek nízkemu rozpočtu tiež všetko vsadil na nekompromisnú hororovú kartu. Zabijakom Damned by Dawn sú však lacne pôsobiace CGI efekty, najviac bijúce do očí v scénach s lietajúcimi kostlivcami. ()

Pilda17

Výborný začátek a atmosféra na něm. První třicetiminutovka hororová špička, která se po třiceti minutách zvrtla na bez efektní paskvil století. Efekty jak v hororech před desítky roky a navíc kostry nebyly dost dobrá volba na vystrašení diváka. Naopak skvělá volba byla uřvaná dívka, která při její první scéně nahnala strach.. 4/10 = 41% ()

• Jen (Taryn Eva) mala počas filmu na sebe tričko s nápisom "Area-7", čo je v skutočnosti austrálska ska punková kapela. (metal.storm)