poster

Genesis Children, The

Drama

USA, 1972, 85 min

Režie:

Anthony Aikman

Kamera:

Bill Dewar

Hudba:

Jerry Styner
  • Disk

    Po prvním zhlédnutí a absenci českých nebo slovenských titulků těžko hodnotitelné. Fantastická hudba, vynikající práce se střihovými montážemi a výborná kamera. Na filmu je samozřejmě znát doznívání hnutí hippies. Hodně by pomohla znalost historie tohoto velmi neobvyklého snímku. Takže zatím ponechávám bez hvězdičkového hodnocení.(26.1.2018)

  • GAVIN17
    *****

    Po léta trezorový americký film, natočený ovšem v Itálii. Je to podobenství o dnešním světě, které ne každý dokáže na první shlédnutí odhalit, o to zajímavější je vidět film vícekrát. Skvělá kamera a vynikající střih, vše provázené hudbou s významným podkresem, který působí občas až mysticky. Nabízí se i lehká analogie s "Pánem much", "La os vaere", ale výchozí situace filmu je o dost jiná, o to překvapivější je ale děj, který je nepodobný žádnému jinému filmu, který jsem dosud viděl. Je to zároveň i oslava chlapeckého mládí, tělesné krásy a touhy po volnosti, kterou oněch osm hlavních protagonistů, chlapců ve věku 9 - 17 let představuje svěže přirozeně, beze studu, ale ve vší nevinnosti chlapectví, což by dnes, v přesexualizované době, asi bylo dost těžko myslitelné. O to větší půvab pro mne tento film má a pro všechny výše zmíněné klady nemohu dát méně než 5 hvězdiček a pro jeho originálnost a průkopnické téma ho též řadím i do své TOP 10.(26.2.2014)

  • - Film provázela kontroverze. Krátce po uvedení do kin začátkem 70. let byl na základě všeobecného ohlasu stažen a prakticky 30 let se o něm až na výjimky nevědělo. Důvodem byl postoj publika vůči četným scénám obsahující nudismus a zobrazování nahých nezletilců jakožto hlavních postav. (FIBO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace