Reklama

Reklama

Lhář má čtyři tváře

  • USA Four-Faced Liar, The
Komedie / Drama / Romantický
USA, 2010, 87 min

Obsahy(1)

Příjemná romantická komedie se skvělými herci, odehrávající se v současném New Yorku, je filmovou adaptací hry Marji Lewis Ryanové, která zde mimochodem hraje hlavní roli nekonvenční Bridget. Ta žije ve společném bytě s bratrem Tripem a svůj život moc neřeší, střídá jednu dívku za druhou, než pozná Molly a Grega, kteří spolu zrovna začali bydlet. Mezi Molly a Bridget se pomalu začíná vyvíjet něco víc než pouhé přátelství, přesto nebo možná právě proto, že jsou obě tak odlišné. Překvapivý konec jen korunuje svěží snímek jdoucí proti tradičním hollywoodským schématům. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Tak neprehľadný film plný najrôznejších medziľudských vzťahov som už dlho nevidel. Úplne zle sa mi v tom orientovalo a obávam sa, že mi potom ušlo množstvo dôležitých vecí, ktoré tvorili jadro celého filmu. Neviem prečo, ale mal som pocit ako keby v tom filme sa nedialo nič iné ako nezáživné rozhovory, popíjanie v bare a sex. Už som pomaly ani nedokázal vnímať kto je vlastne s kým, kto toho opustil, kto koho podviedol a kto napokon zostal sám. Možno to bolo len tým, že som sa nevedel sústrediť, ale na filme ma nezaujalo takmer nič. Aj keď som od toho vlastne ani nič nečakal, keďže ma to prilákalo najmä zaujímavým názvom "The Four-Faced Liar" - podľa írskej hodinovej veže, ktorá z každej zo štyroch strán ukazovala iný čas, a zároveň ani jeden nebol správny. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Příjemný současný film o lesbickém vztahu. 1) 25letá Marja Lewis Ryanová napsala přesvědčivou divadelní hru, podle ní později scénář a ve filmu kromě koprodukce si zahrála roli lesbické Bridget. 24letý Jacob Chase (zkušenost jako režisér, herec, autor, produkční i kameraman v krátkých filmech) svůj první celovečerní snímek sestřihal a zrežíroval docela zručně, třeba podotknout. Velmi sympatický a přitažlivý herec Todd Kubrak (Trip), jehož věk jsem nezjistil, se podílel na produkci stejně jako řada dalších lidí okolo. 2) Spoiler. Film nenabídne jasnou odpověď na otázku po sexuálním zaměření Molly. Mám takový pocit, že ani autorka vlastně neví, co říci. Na jedné straně se nabízí fádní argument, že Molly má prostě smůlu na sexuálně nezajímavého a nudného partnera a tak neodolá svádění protřelé Bridget. Molly je tudíž "normální" a jakmile pozná opravdového chlapa, po ženské ani nevzdechne. Takhle uvažuje většina heterosexuálních diváků a divaček. Na druhé straně si dovolím připomenout vlastní zkušenost, že cesta od straighta ke gayovi je jednosměrná a většinou nevratná. Skutečnost, že přes svou bisexuální zkušenost a zřejmé výhody, které vyplývají z konformní role ve společnosti, Molly se nakonec k Bridget vrací, lze interpretovat právě jako onu jednosměrnou cestu. Autorka velmi zkušeně ponechala konečné rozhodnutí na divákovi, který s otevřeným koncem naloží podle vlastních životních zkušeností. ()

Reklama

Hennes 

všechny recenze uživatele

Teda já osobně nejsem velký příznivec americké romantické produkce a film jsem viděl bez prvních cca 8minut, když jsem náhodou přepnul na Cinemax. Čekal jsem až začne něco jiného na jiném kanále a musím se přiznat, že už jsem nepřepnul. Celkovou atmosférou tohoto snímku a rovněž tak hudbou skvěle "ušitou" k tomuto filmu, jsem byl vtažen do děje, že jsem absolutně v pohodě dokoukal film, který můžu doporučit. Film je vlastně hrou jestli je víc zamilovanost a oddanost, nebo prostě neodolatelný přírodní chtíč. Snímek neurazí je milý, je ze života. ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Americká nezávislost mi v případě tohoto filmu začíná připomínat klasický styl milých anglických komedií, taková Svatba ve třech zase trochu jinak. No já se bavila a film ve mě celou dobu udržoval takový ten kamarádský dojem, kdy prostě nechcete, aby skončil, ale aby s vámi vydržel co nejdéle a zbytečně neutíkal.... ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Wow. Tenhle lhář mě dostal tak, jako málokterý film z poslední doby. Snímek, který začal svojí pouť na Sundance a obrazil spoustu dalších festivalů právem dokazuje, proč má tak dobré recenze. Originální, opravdový, s hrozně sympatickými herci, podle divadelní hry protagonistky jedné z hlavních rolí - a s takovou spoustou roztomilých detailů, které vám prostě nemůžou nepřipadat jako z vlastního života. Možná je to naprosto běžný příběh o tom, jak končí a začínají vztahy, do kterých bychom to ani ve snu neřekli. Možná je to obyčejná historka o partě kamarádů, kteří se prostě seznámí v hospodě a jejich vztahy se tak nějak zamotají. Ale určitě je to film, který je ze života. Svěží závan vzduchu do zatuchlých vod hollywoodských romantických příběhů. Můj nejnovější indie oblíbenec se čtyřmi tvářemi. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama